Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #68216320

    törölt tag

    válasz #68216320 #89705 üzenetére

    Na, közben kicsit kutakodtam a témában ismét és egy nem túl szép, de egyelőre működő megoldást találtam.

    Az "nvidia-smi" segítségével (nvidia-utils csomag része) egyrészt átkapcsoltam az órajeleket perzisztens módba. (0-off, 1-on)
    nvidia-smi -pm 1

    Másrészt egy teszt erejéig a gpu-vram órajelet fix 660MHz-1620MHz párosra állítottam. (gpu clock, vram clock) (esetemben 15MHz lépésekben állíthato a gpu)
    nvidia-smi -lgc 660,1620

    Ez ennél a GPU-nál a "Performance Level 1" alsó határa. Ennél alacsonyabb érték esetén idle a PL0 szintre ugrana.

    Ez azt eredményezi, hogy mindenképpen ezen az értéken akarja tartani az órajeleket.
    [kép]
    Azt hittem, hogy a "lock" nála azt jelenti, hogy terhelés hatására sem fog emelkedni, tehát gyakorlatilag elvesztettem az "adaptive" módot, de nem így van.
    Mert terhelés hatására emeli az órajeleket továbbra is.
    [kép]

    Ez azt hiszem jelen esetben a tökéletes megoldás lehet a problémámra. Majd kitapasztalom, hogy milyen vram órajel ad megfelelő gördülékenységet, de nem túl magas az "idle" fogyasztás alacsonyan tartásához. A jelenlegi beállítás óta nem vettem észre akadozást, jónak tűnik végre minden ablakművelet. Szóval egy jó alap lehet a jelenlegi érték.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák