Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Frawly

    veterán

    válasz 0xmilan #58776 üzenetére

    Ha nincs vele baj, akkor maradhat, nem azt mondtam, hogy kötelező leszedni. Csak betettem hivatkozást, hogy nem célszerű használni, és ha hibát okozna, akkor utána kell járni, mert az eltávolítással meg lehet oldani. Elvileg kellene képet adnia anélkül is, Xorg alatt is. Azt is írtam, hogy csíkozást és a mikrolagot nem ez okozza, ha ezzel van a gond, az vagy grafikai megjelenítési hibát okoz (pl. egy grafikus objektum eltávolítása bezárása után ott marad a háttere, vagy valami grafikus elem eleve nem jelenik meg a képernyőn), vagy fagyást vagy valami nem jelenik meg sokáig, vagy egyáltalán. Ráadásul erre fel kell készülni, mert az Intel Xorg drivert nem fejlesztik már egy ideje, míg a Xorg serverből meg jönnek ki az újabbnál újabb kiadások (nemsokára megjelenik a 1.20-as), és minél nagyobb a verzióbeli távolság a kettő között, annál valószínűbb, hogy több embernél előjöhetnek bugok miatta.

    Viszont hálás vagyok a visszajelzésért, mert annyiból lehet az én hibám, hogy kezdőknek szóló topikokban reklámozom, szegény egyszeri user belenyúl, és ha az adott disztrója épp úgy van összegányolva, akkor ezek szerint nem lesz neki kép. Ez nagyon sajnálatos, figyelni fogok a jövőben, hogy ilyen kontextusban ne ajánljam. Igazából ezt a váltást nem is az egyszeri usernek kéne meglépni, igazságtalan rá hárítani az ezzel járó munkát, hanem a disztrók készítőinek (Arch alapú disztrók meg is tették már ezt a lépést elég rég, de a KDE, Debian, Fedora is).

    Egyre kevesebb a jelentősége a Xorg Intel drivernek amúgy is, mert bootoláskor, míg nem fut az X, addig úgyis a modesetting Intel drivert használja a rendszer (hacsak nomodesetting kernelparaméterrel le nincs tiltva), ha waylandes felület jön be, akkor is a modesetting driver megy (hiába van fent a Xorg-os driver, az a Xorg számára készült, a waylandes felületeknek meg nincs köze a Xorghoz, így használni sem tudják). Ha pedig valaki Xorg-os felületet is használ, de mondjuk kompozitorral, akkor meg a kompozitor nyomja át a megjelenítést általában OpenGL-re, szóval akkor meg azért nem számít. Így csak azoknál annyira fontos, akik kompozitor nélküli Xorg-os grafikus felületet használnak, de úgy néz ki, hogy nem lebecsülhető tömeg még.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák