Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz ubyegon2 #40027 üzenetére

    Itt azt írják, hogy Linux is adhat ilyen flageket, legalábbis az egyiket: [link]. Azt hiszem felteszek majd kérdést superuser-ben, hátha már valaki találkozott ezzel a jelenséggel. Elvileg a biosgrub típusú, szóval a második, aminek lennie kell GPT-hez (ebből gondoltam, hogy oda megy a grub), legalábbis a GPT telepítős cikkből, amit olvastam ez jött le. Nem értem, hogy az első hogyan került oda továbbra sem. Majd megpróbálom egyesíteni a kettőt, hátha. Nem hiszem, hogy nagy kárt tennének a windows-ban, mert ezek nélkül is el tudom indítani BIOS-ból, de a biztonság kedvéért majd tesztelem előtte kivett linuxos vinyóval. Köszi a linkeket, megnézem őket, amint lehet.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

  • inf3rno

    nagyúr

    válasz ubyegon2 #40027 üzenetére

    SuperUser-en kaptam mínusz pontot a kérdésre. Fura, mintha minden kérdés feltevés automatikusan, mínusz ponttal járna. Rá is kérdeztem régebben, de azt írták, hogy nincs ilyen feature a rendszerben. Szóval nem valami építő társaság, de már megszoktam tőlük. Kaptam egy olyan választ, hogy a GRUB-nak és a partícióknak nincs semmi köze ahhoz, hogy a Windows tud e aludni vagy sem, és valszeg USB eszköz vagy BIOS beállítások okozzák a gondot.

    Felkeltem korábban, pörgött egy kicsit az agyam, úgyhogy csekkoltam a power management-et, az jól van beállítva a BIOS-ban. Gyanús volt, mert a BIOS update egy csomó dolgot elállított legutóbb. Kihúzkodtam a pendrive-okat, de úgy sem ment.

    Utána kipróbáltam, hogy vajon ha F12-vel bootolok be sdb-ről, és kikerülöm az sda-s GRUB-ot, akkor mi történik. A helyzet az, hogy úgy működik a sleep, szóval egyértelműen a GRUB-os win7 loader-es indítás miatt nem tud aludni a Windows. Egyelőre eddig jutottam. Valszeg bug report lesz a GRUB gyártójának, hátha megtalálják a hiba okát, és a későbbi verziókban már javítják. Azt hiszem ennél többet nem igazán tudok tenni.

    [ Szerkesztve ]

    Buliban hasznos! =]

Új hozzászólás Aktív témák