Keresés

Aktív témák

  • Szeni

    aktív tag

    válasz Dr.Momo #23 üzenetére

    Azzal, hogy nem árt(ana) otthonosan mozogni mindkettőben tökéletesen egyetértek. Itt elsősorban arra gondolok, hogy a Linuxban is!
    Még mindig kevés emberke akad, aki professzionális szinten tudna bűvészkedni benne.
    Egy példa: x cég Linuxra alapozta rendszerét (mely viszonylag kicsi), elsősorban a beruházási költségek miatt. Nem alkalmazott főállásban rendszergazdit, valaki rendszeresen kijárt hozzájuk. Egyszercsak a szerver feldobta a talpát (nem oprendszer hibából), a fószer meg elköszönt abban a pillanatban, s ott áltak, mint sz** a fűben. Fűhöz-fához rohangált a főnök, mire talált valakit a feladatra, a rendszerük meg addig nem ment!

  • Szeni

    aktív tag

    válasz McJames #20 üzenetére

    Oké, ezzel én is egyetértek, mármint, hogy nincs ingyen. Meg nem is akarok meggyőzni senkit a Linuxról. Próbálja ki mindenki és döntsön! Azt meg el kell dönteni, hogy mire akarjuk használni gépünket.
    Azt még azért hozzátenném, hogy gyakorlati tapasztalataim szerint a cégek jó része nem (mindig) logikus érvek alapján dönt egyik vagy másik mellett, hanem érdek(eltség)ből. Vagy a főnök láma a számtech-hez és az dönt, akit megbízott a rendszer megépítésével (igen, ilyet is láttam!). Vagy egyszerűen azt mondja, elvből nem hajlandó fizetni a szoftverért. (A megvalósításért persze fizet.) Úgyhogy, azt hiszem 1000+1 indok szólhat mindkettő mellett.

  • Szeni

    aktív tag

    válasz McJames #17 üzenetére

    Az, hogy melyik mennyibe kerül, szvsz az adott rendszerre kell megnézni. Persze szem előtt tartva az egyszeri beruházási és a fenntartási költségeket.
    Meg azért már egy-két Linux disztrinek is van egészen tűrhető support-ja.
    A régi MS cuccok is működnek valóban, csak a M$ a két generációval régebbi rendszereire már nem vállal támogatást!
    DE! A fő kérdés akkor is az marad, hogy az adott rendszert a lehetőségek közül melyikkel mennyiért, illetve milyen minőségben tudjuk/ják megvalósítani. Itt azért már szóba kerül a megbízhatóság és biztonság is. A nagyobb cégeknek pedig ez fontosabb (vagy legalább is annak kellene lenni), mint a közvetlen anyagiak.

  • Szeni

    aktív tag

    válasz McJames #13 üzenetére

    Az nyilvánvaló, hogy a szolgáltatásért, illetve kereskedelmi termékért itt is fizetni kell. Csak nem mindegy, hogy x összegért, mit kapunk. Maga az oprendszer ingyenes, a fenntartás mindkét oldalon költség. Azon kívül az MS igen borsos árat kér minden egyes licenc-ért, amit ráadásul rendszeresen meg is újíthatsz. Sok - főleg kisebb - cég ezt nem akarja/tudja kifizetni: marad Linux. A nagy cégek meg ezáltal a 22-es csapdájába esnek Windows alapú hálózatuknál, mivel az MS rákényszeríti a váltásra.

  • Szeni

    aktív tag

    Valamint még lemaradt, hogy irodai programcsomagnak OpenOffice fut minkét oprendszerű gépeken. A korábbi Word és Excel-es állományok átkonvertálásával pedig semmilyen probléma nem volt.

  • Szeni

    aktív tag

    válasz Vertic #6 üzenetére

    Ezzel, hogy nem desktop rendszernek való, nem tudok teljesen egyetérteni.
    Azt aláírom, hogy tényleg többet kell tudni róla, jobban ki kell ismerni, és persze mindenki a windows-sal találkozik először, az ''ismerősebb''.
    De! A linuxon szinte nincs olyan dolog, amit ne tudnál megcsinálni. Konkrétan: vannak X alatt is normális fontok, felbontást sem csak a config átírásával lehet váltani (lásd pl. yast2, sax2 a'la SuSE). Ez mind a telepítés megfelelőségének a kérdése. Ez tényleg elég időigényes.
    Én kiépítettem egy Linuxon alapuló rendszert egy cégnél, elég érdekes az összeállítás. SoSE 7.3 szerver, x db Windows kliens, y db Windows+Linux kliens és z db vinyó nélküli X kliens, fájl és nyomtatómegosztás, internet-megosztás (ISDN), stb. Ehhez még annyit, hogy a könyvelőprogram Linuxos Sybase-en fut, de Windows-os felületen!

Aktív témák

Hirdetés