Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • agize

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy hónappal ezelőtt vásároltam 60LED-es 3W-os 210-240 lumen-es fényforrásokat az egyik ezen a fórumon is képviselt cég termékeiből. Főleg azért, mert jókat írt a termékükről. Ezek a lámpák nem spot, hanem 180 fokban sugárzó "gyertya izzók".
    Miután otthon kipróbáltam természetesen a 40W-os izót nem érik utol, de a 30W-ost talán.Ennek ellenére elégedett voltam, mert én a 210-240 lumenből helyből a 30W ekvivalenciába vártam a helyezésüket :DD
    Örömömben felbuzdulva 1 hónappal később újabb 60-LED est és 5 db 84 LED-est rendeltem, amik már 420 lumennel nyomulnak. :))
    Otthon lelkes kicsomagolás és üzembehelyezés után csak álltam és bámultam. Teljesen le voltam lombozva... :W :W Ezek a sokat ígérő 84 LED lámpák fénye el sem érte a korábbi 60 LED-eseket. Gyorsan kipróbáltam az új 60-asokat. Katasztrófa. VIBRÁLTAK olyan zavarók voltak mint a régi katódcsöves TV-k. Megpróbáltam lefotózni őket egymás mellett. És 1/400-as zársebességnél az új lámpa nem látszott a képen. :Y Mivel 50 Hz-en vibrál ilyen gyors zársebességnél mindig a kialudt állapotban kaptam el. Jó mi? A régi bezzeg látszódott.
    Annyira ideges lettem hogy ki akartam deríteni a minőség romlás okát. Szétszedtem egy régi és egy új beszerzésű lámpát.
    Újabb hideg zuhany: A régiben egy nagyon profi nagyfrekvenciás kapcsoló üzemű LED vezérlő áramkör volt. Az újban egy filléres gagyi kondenzátoros áramkorlát előtét.
    ÉRTITEK? Ugyan az a gyártó, ugyan azon típusú termékében.
    Azonnal megírtam a gyártónak is és a kiskereskedőnek is a felháborodott levelemet. A gyártó még nem vette a fáradtságot, hogy mondjon valamit A kiskereskedő 2 órán belül válaszolt, hogy küldjem vissza nekik a csomagot, és majd visszafizetik az árát.
    Mivel a gyártó is itt szokott lenni ezen a fórumon, így gondolom lassan veszi a fáradtságot, és reagál végre valamit.
    Mellékelek két képet is. Nézzétek!

    A szétszedett képeken egy új és egy régi 60 - 60 LED es van, mig a féelső kéőpen tényleg egy 84 - 60 LED-es világít

    További jó szórakozást kívánok LED fény ügyben, én mostantól kivárok még 1 évet

    [ Szerkesztve ]

  • agize

    csendes tag

    válasz pilóta #170 üzenetére

    A gyártó végül is válaszolt...
    Elmondta, hogy én tévedtem, mert a 84 LED-es lámpákról ők sehol nem írták, hogy 420 Lumen fényáramot biztosít, csak kb. 340-et.
    Tényleg tévedtem igazuk van. :R NA DE AKKOR IS JOBBAN kellene világítania mint a 60 LED-esnek!!! Nem? De.
    Az elektronika silányulásáról azt állították, hogy a korábbi (szerintem jobb minőségű) elektronikát azért cserélték le, mert túl bonyolult volt, így nagy volt a meghibásodás esélye, és nekik törekedni kell a megbízhatóságra, és ezt így látták megoldottnak :F

    Nem vitatkozom velük.

    De megjegyzem a 84 LED-es dobozán nem írnak lumen értékeket, csak azt, hogy a lámpák fénye megközelíti az 50W-os izzó fényét.
    No akkor elárulom egy 50 W-os izzó jó közelítéssel 500 Lumen fényáramot ereget magából
    Ezek sehol nincsenek ehhez.
    Ezek a lámpák a 60 LED-eseket is beleértve a 30 W-os izzó fényerejét közelítik, a 40-est nem érik el.
    A csel ott van, hogy a lámpára nézve a kis LED-ek intenzív fénye azt az érzetet keltik, hogy HÚÚÚ de világos, de valóságban a szoba mégis olyan "szürke homályba" vész...
    SŐT, szereztem egy fénymérőt, és egy sötét teremben méricskélni kezdtem a fényforrásoktól pontosan egy méterre. A méréseim igazolták a fentebbi állításaimat a nálam lévő 84 esek semmivel nem világítottak jobban mint a régi sorozatú 60 LED-es lámpáim.... ha valakit érdekel feltehetem a méréseket... :U

    [ Szerkesztve ]

  • agize

    csendes tag

    válasz Winner_hun #171 üzenetére

    "Leírhatnád hogy itt ki írta, melyik boltban vetted. Én is hamarosan cserét akartam beiktatni az egész lakásban..."

    Háááát :F én is cserélni akartam a lakásban, de most letettem róla. Jelenleg nem találtam elfogadható megoldást. Ezek a méregdrága "játék szerek" csak hangulat világításra jók. (esetleg vámpíroknak a lakásába :DDD )

    Próbálkoztam "kukorica" LED lámpákkal. Azok egészen nyerők, tényleg van belőlük 400, 600 lumen-es is. De azoknak meg még túl nagyok, és még drágábbak :N

    Ha a lámpára az van ráírva, hogy 85-230 V feszültség tartományban működik, akkor biztosan egy kapcsoló üzemű (vibrálás mentes, vagy legalább is olyan nagy frekvencián vibrál, hogy azt biztosan nem látjuk) táplálás van benne. Ha csak a fix 230 V-van ráírva, akkor jó eséllyel egy 100-Hz vibráló olcsó áramkorlátos lámpánk van.

    A régi (szerintem jobb) sorozat utolsó darabjait Budapesten a III. kerületben vettem:
    [link]
    Az újabb darabokat pedig egy webáruházban rendeltem:
    [link]
    ez utóbbi cég már vissza is fizette a vételárat, miután visszaküldtem a pakkot. Rendesek voltak.... :K

    [ Szerkesztve ]

  • agize

    csendes tag

    válasz Winner_hun #186 üzenetére

    Jó, jó... Ennek a 30 W-os LED tömbnek van fénye.... ez igaz :R
    De milyen áron? ekkora hűtés, akkora elektronika? Nem műhelyben akarnánk használni, ahol fel sem tűnik egy 70 dkg-os hűtőborda, ha nem a lakásban!
    Ott meg hogyan lehet elrejteni? :(
    Tehát ha jól értem
    - Vannak az "1000" LED-es lámpák, amik csak kicsit melegednek, de cserébe alig pislákolnak,
    - és vannak a "bele ne nézz, mert tönkre megy a szemed!" Power LED-ek amikkel látványos deszka modelleket lehet építeni, cserébe nagyon kell hűteni, és ezek már nem is bírnak 50.000 órákat (mert gyorsan megsülnek)

    No akkor hol is van az a jövő? Valahogy azt érzem, hogy mindkét megoldás egy-egy zsákutcába visz, aminek a végén csak annyit lehet mondani: ez érdekes volt. De nem az igazi!!!! :W

    [ Szerkesztve ]

  • agize

    csendes tag

    válasz moongoose #191 üzenetére

    Valamint azt is, hogy ezeknek az izzóknak a fényereje Wattonként 15 Lumen.
    Tehát egy 100 Wattos izzó fényereje a következő lenne.
    Fényhasznosítás: 100W-90W=10W
    Fényerő 10W*15=150 Lumen.
    Eddig jól számolok?

    :N
    Nem, nem. Itt siklott félre a gondolatmeneted. Amikor azt mondják, hogy wattonként 10-15 lument fényt termel a normál izzó, akkor azt elfogyasztott wattonként értik, nem pedig fényileg hasznosított wattonként. Tehát a 100 W-os izzó 1000-1200 Lumen fény nyom bele a nagyvilágba. OK?
    Még egy kis segítség: ugyanis én is méricskéltem.... ;]

    Normál izzó 1 méterről:
    25W - 19 Lux
    40W - 36 Lux
    60W - 64 Lux
    100W - 118 Lux

    LED lámpa:
    60LED 3W (normál izzó alakú 270 fokba világit hideg fehér ) - 26 Lux
    60LED 3W (normál izzó alakú 270 fokba világit meleg fehér) - 24 Lux
    54LED 5,5W (kukorica 270 fokba világít ) - 77 Lux (???!!!??? ez nekem is fura volt :Y )
    60 LED 3W ( ufó 60 fokban!!!!! ) - 140 Lux

    Kompakt fénycső: (gagyi Landlite kompaktok)
    9W - 38 Lux
    15W - 60 Lux (15W-os GE fénycső olyan 75 Lux)
    23W - 158 Lux

    Normál fénycső:
    2db 40 W-os 120 cm-es (normál fénycső) - 440 Lux

    [ Szerkesztve ]

  • agize

    csendes tag

    válasz moongoose #200 üzenetére

    Na! Megy ez nekünk.... :))

    De sajnos nem igaz, hogy a LED-eknek nincs hőveszteségük... :(
    Az előbb itt valaki belinkelt egy 100 W-os !!! LED tömböt, ami 6000 Lument nyom, de mi már kiszámoltuk, hogy a százas izzónál 10 watnyi alakul át 1000-1200 Lumenné a normál izzónál
    Ebből az következik, hogy a 100 W-os LED tömb 50 wattot hővé lalakít, mivel ő csak 6000 lument tud csak elérni. Ugye mert ha veszteség nélkül menne, akkor 12000 Lument produkálna.

    Nekem nem tetszik a gyerek fekvése....

    Pár hozzászólással előbbre láthattuk, hogy a power LED mekkora hűtőbordára volt szerelve. Bizony fűt az is, de persze nem annyira mint az izzószálas.

    Vagyis hatásfok számítgatások szerint a sok (nagyon) sok nem túlhajtott LED lenne a leggazdaságosabb. De megjelent ez a power LED irányzat, ahol túlhajtják szegény fejüket, hogy majd meg főnek...
    Ja és ezekbe NEM is SZABAD közvetlenül belenézni sem. Mert veszélyes. :Y

  • agize

    csendes tag

    válasz Tices #273 üzenetére

    Hali!

    Én úgy kb. négy hete vásároltam ilyen "54 db szuper fényes led, E27 (240V), melegfehér, 8,1W, 605-645 Lm." -es LED lámpákat 4 db-ot. 6k Ft körüli áron

    Ezek tényleg úgy világítanak mint a 60W-os ízzó.

    Az első lámpa 1 hónapja gond nélkül működik a fürdőszobámban. :K
    A második 4 órai folyamatos üzem után átkapcsolt stroboszkópba 2 másodpercenként villan egy vakítót... :O (majd belemászok megnézni mi a gondja, mert most megint jó)
    De amíg működött mindenféle lámpabura nélkül egy 5*4 m-es szobát tökéletesen bevilágított.
    A harmadikban az induktivitás (feritmagos tekercs) zavaróan hallhatóan zúg :((( , de működik.... a negyedik jelenleg még pihen a pincében...

    Más téma ... Abcom: 60 db LED 3W két hónapos üzem után két csík led (10 db) kontakt hibásan villog bekapcsolás után, majd kicsit később ki is alszik. Erről ennyit.

    Csak mint tapasztalat... :F

    [ Szerkesztve ]

  • agize

    csendes tag

    válasz Dany007 #326 üzenetére

    Válasz helyett csak kérdezek... a LED lámpádat kapcsoló kapcsolóban egész véletlenül nincs egy parázsfény lámpa, ami világít hogy sötétben is megtaláld a kapcsolót? :F Mert ha van, akkor azon keresztül megy annyi áram, hogy néhány LED-et be tud "gyújtani" a többit meg nem. Persze olyan minimális áram folyik, hogy éppen csak, hogy látszik a LED-eken

    Hmmm?

Új hozzászólás Aktív témák