Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • agize

    csendes tag

    válasz pilóta #170 üzenetére

    A gyártó végül is válaszolt...
    Elmondta, hogy én tévedtem, mert a 84 LED-es lámpákról ők sehol nem írták, hogy 420 Lumen fényáramot biztosít, csak kb. 340-et.
    Tényleg tévedtem igazuk van. :R NA DE AKKOR IS JOBBAN kellene világítania mint a 60 LED-esnek!!! Nem? De.
    Az elektronika silányulásáról azt állították, hogy a korábbi (szerintem jobb minőségű) elektronikát azért cserélték le, mert túl bonyolult volt, így nagy volt a meghibásodás esélye, és nekik törekedni kell a megbízhatóságra, és ezt így látták megoldottnak :F

    Nem vitatkozom velük.

    De megjegyzem a 84 LED-es dobozán nem írnak lumen értékeket, csak azt, hogy a lámpák fénye megközelíti az 50W-os izzó fényét.
    No akkor elárulom egy 50 W-os izzó jó közelítéssel 500 Lumen fényáramot ereget magából
    Ezek sehol nincsenek ehhez.
    Ezek a lámpák a 60 LED-eseket is beleértve a 30 W-os izzó fényerejét közelítik, a 40-est nem érik el.
    A csel ott van, hogy a lámpára nézve a kis LED-ek intenzív fénye azt az érzetet keltik, hogy HÚÚÚ de világos, de valóságban a szoba mégis olyan "szürke homályba" vész...
    SŐT, szereztem egy fénymérőt, és egy sötét teremben méricskélni kezdtem a fényforrásoktól pontosan egy méterre. A méréseim igazolták a fentebbi állításaimat a nálam lévő 84 esek semmivel nem világítottak jobban mint a régi sorozatú 60 LED-es lámpáim.... ha valakit érdekel feltehetem a méréseket... :U

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák