- iPhone topik
- Lecsap az S26 Ultra az Exynos 2600-ra
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- MIUI / HyperOS topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Xiaomi 13T és 13T Pro - nincs tétlenkedés
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
- Poco F7 – bajnokesélyes
- Apple Watch
Új hozzászólás Aktív témák
-
geotigris9
tag
Most ott tartok, hogy leszereltem teljes lényegében a hátsó féket csak féktest konzol + a féktárcsa van meg hátul. Már egyáltalán nem fogott a hátsó fékkar. a féktestet is szétkaptam és próbáltam állítani teljesen sikertelenül. Hídrós féktől eltérően csak a belső fékpofa tol rá a tárcsára és enyhén behajlítva a tárcsát végül is feszíti rá a másik fékpofára is és így fékez. Amit még tapasztaltam, hogy a vázon átmenő bovdenezés meg volt törve kicsit sérülve mert az átvezetéseknél nincs semmi gumi vagy műanyag akármi betét ami védené a bovdencsövet, hogy ne vágja be a váz. Új féknél ezt meg kell oldani (Én szilikonos a bovden csőre rakható szilikonos vázvédőre gondoltam. ) Meg olajos féknél még nagyobb a gond ha megsérül a bovden.
Hídrós kéne, mert azt biztosabban be lehetne állíttatni, (megbízhatóbban működne), hogy ne érjen a tárcsához amikor nem kéne meg a többi előnyei ..
Viszont ha használtan is veszek olajos féket új fékkábel az fog kelleni, /+ persze olaj is és fékhez való légtelenittős cucc./ hozzá, mert bringán nem igen van kellő hosszúságú használtnál és felrakásnál is, hogy kábel át legyen vezetve vázon alapból a kábelt le kell szedni a féktestről és utána feltölteni olajjal és légteleníteni.
Lemértem már 170 cm fékkábel kell hozzá.Egy hónapot működött kb. a tárcsa fék és amíg szuperált nagyon király volt összevetve az abroncsfékes verzióval. (Esőben is a tárcsás sokkal jobban működik mint a abroncs fék. Abroncs féknél érzésre nálam csak kb. 40 % a fékhatás szárazzal szemben.)
Abroncs féknél rossz úton /kb. mindenütt/
sokkal rosszabb fékezni is, mert az egész fék ... az az lábad rázkódik mint az állat fékezés közben. Arról nem is beszélve, hogy a reakció idő többszöröse fékezésnél, hogy hátra teszed a lábad mint, hogy kézzel meghúzol egy fékkart és rögtön érvényesül a fékhatás.Egyébként még nem vetettem el, hogy valami bovdenes lesz a fék és nem olajos csak mondom a "cincogástól" félek ... hogy elő jön előbb utóbb és csak- csak ciripeni foga fék.
Szóval ja a konstrukció elve jó csak a kivitelezés a csapnivaló.
Mondjuk nem vártam csodát ennyi pénzért a fék kapcsán alapból, de nem bántam volna, hogy még egy ideig elmuzsikált volna úgy ahogy működve.
Új hozzászólás Aktív témák
- iPhone topik
- sziku69: Szólánc.
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Motorolaj, hajtóműolaj, hűtőfolyadék, adalékok és szűrők topikja
- Gaming notebook topik
- AliExpress tapasztalatok
- Víz- gáz- és fűtésszerelés
- Gumi és felni topik
- További aktív témák...
- Fractal Design Gamer PC - Intel i5-9600k 16GB 1000GB RTX 2060 1 év garancia!
- BESZÁMÍTÁS! Xiaomi Mi 2K 27 165Hz IPS QHD 1ms monitor garanciával hibátlan működéssel
- Honor 200 256GB,Újszerű,Dobozával, 12 hónap garanciával
- Apple iPhone 16 Pro Max 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 256GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3427, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest

sokkal rosszabb fékezni is, mert az egész fék ... az az lábad rázkódik mint az állat fékezés közben. Arról nem is beszélve, hogy a reakció idő többszöröse fékezésnél, hogy hátra teszed a lábad mint, hogy kézzel meghúzol egy fékkart és rögtön érvényesül a fékhatás.

