Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • assemble

    addikt

    válasz assemble #4101 üzenetére

    Azota kicsit kiserleteztem a dologgal, es sikerult rajonnom, hogy hogy tudom egeszen determinisztikusan reprodukalni a problemat (ami amugy mindig a fent emlitett bugcheck code-ot es parameter 1-et generalta): lenyegeben ha jo sok (~5-10+) tabon inditottam el egyszerre jo minosegu (1080p) video lejatszast chrome-bol egy bizonyos video oldalon (tobb masik video oldalon is probaltam es azokon nem jott elo a gond, a crash-elo oldalon egyebkent sima html5-os videok vannak ugy latom szoval nem igazan ertem pontosan mi kell a crash-hez ami csak azon az oldalon akar jelentkezni). Szerintem valami osszefugges lehet a GPU memoriaval, mert ahogy figyeltem (gpu-z-vel), ahogy nyitottam meg a tabokat, ugy nott fokozatosan a memoria, es altalaban 1 giga elfoglalt memoria kozeleben jelentkezett a bsod. De mas videomegoszto oldalakon nem tudtam reprodukalni 2-3 giganyi elfoglalt vrammal sem, szoval tenyleg rejtelyes, hogy mi kell pont hozza.
    Ez azt is megmagyarazza, hogy miert jott ilyen ritkan elo, eleg ritka azert, hogy az ember egyszerre ennyi videot elindit - kb csak probalgattam, hogy mit tud a gep. :)
    Felraktam ez utan az Asrock oldalan levo Intel GPU drivert (4300-as), es azzal mintha egy fokkal stabilabb lett volna (1 giga elfoglalt gpu memoria fole tudtam menni bsod nelkul), de azzal is sikerult azert osszehoznom egy crash-t ha mondjuk masfelszer-ketszer annyi videot adtam neki. :) Aztan megint az Intel oldalara, ott talaltam egy friss beta drivert ((4380)), azzal most ugyanezen az oldalon 1 giga elfoglalt vram kornyeken (erzesem szerint akkor, amikor korabban a bsod jott) egy kis fel masodperces fekete villanast latok, es az elfoglalt ram visszaugrik 1 gigarol kozel ~0-ra, a megnyitott videok mintha beragadnanak/ujratoltodnenek, es a chrome egy ujat ir ki nemelyik tabon, hogy "Rats! WebGL hit a snag.", szoval sztem korabban ez a hiba utotte ki az egeszet, most igy megall a chrome-nal szerencsere. Mindenesetre ezzel az uj beta driverrel nem tudtam meg crash-t produkalni, pedig elegge probalkoztam, szoval minden bizonnyal tenyleg csak gpu driver hiba volt :)

  • Out

    addikt

    válasz assemble #4099 üzenetére

    Nem hiszem, hogy a RAM-mal lenne gond, ez fel sem merült :)

    Viszont az gyanús számomra, hogy a VGA vezérlőre azt írta a hibaüzeneted, hogy Win8 driver. Ezt láttad?

  • Out

    addikt

    válasz assemble #4097 üzenetére

    Én is a VGA-ra tippelek és ezért kérdezem meg, hogy az alaplap weboldaláról raktad fel hozzá a Win10-es meghajtót? [link]

Új hozzászólás Aktív témák