Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bandus

    veterán

    válasz Manitou #33690 üzenetére

    Keress ra tapsi hszeire, azok kozott latsz majd nehany siralmas up to date adatot.

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

  • bandus

    veterán

    válasz Manitou #33692 üzenetére

    ezt wmugy nem tudom elkepzelni mitol lenne a top5 legstresszesebb munkakorben benne :))

    "a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

  • waT

    csendes tag

    válasz Manitou #34083 üzenetére

    Én benne voltam nyakig egy ilyenben. Nem kaptunk fizetést és ezzel szemben rájöttünk hogy át is vert minket az egész vezetőség a projektekkel kapcsolatban-kvázi semmiért dolgoztunk mert nem sikerültek az új szerződések aláírásai… (IT, kkv, ekkor már 3 éve a cégnél). Ügyvédhez fordultam és javaslom neked is, sokmillió apró dolog lehet ami később befolyásolhatja az ügyed, ne sajnáld azt a 20-40k konzultációs díjat.
    Mi fizetési meghagyást küldtünk, viszont a cégből kiszedtek minden pénzt, illetve mint kiderült 5 végrehajtás is folyamatban volt velük szemben. Viszont ez nagyon hosszadalmas folyamat.
    Mi megegyeztünk az ügyvezetővel egy összegben és egy határidőben, amit kb 2.5 hét csúszással ugyan de végül tartani tudott. Így az első fizetés nélküli hónapot követő 3. hónap múlva a hiányzó összeg 80%-át megkaptam. Ha pereskedek talán évek alatt meglehetett volna az egész, de akkor már olyanokat kellett volna bizonyítani, hogy a fizetés meg nem érkeztével, abban az időszakban amíg hitegettek és vártuk, hogy rendeződjön a helyzet, addig volt-e egyezmény arról, hogy milyen munkát folytassunk, refaktoráljunk-e, vagy nem csinálunk semmit értelemszerűen kevesebb bérért. Ilyen nem történt, és nyilván mindannyian sértődöttségtől és dühtől vezerélve teljes havi pénzt kértünk mert vártuk, hogy megoldódik a szituáció és lojálisak maradtunk.

    Remélem jól jössz majd ki belőle. Én sokat tanultam, mert a munkaszerződéseket nem vettem eddig az esetig olyan komolyan. Viszont itt a fizetésemelésem és a bónuszaim egy egyszeri fizetésen felüli pluszként voltak feltüntetve. Tehát volt egy alapbérem amivel felvettek, majd x idő és x emelés elteltével már amit megkaptam az az alapbérem majd háromszorosa volt (alapbér+mozgóbérként), viszont ha bíróságig ment volna az ügy vagy az állam kárpótolt volna csődeljárás keretében akkor csak és kizárólag az alapbért vették volna alapul. Egy életre megtanultam ezt is és azt is hogy egy magyar kkv vezetőjének már a bemutatkozását is meg kell kérdőjelezni (tisztelet a kivételnek).

Új hozzászólás Aktív témák