Hirdetés
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Indiában Philips okostelefonokat is lehet majd választani
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Kis méret, nagy változás a Motorolánál
- Megérkezett a Google Pixel 7 és 7 Pro
- Kapható a strapamobil, aminek kikapcsolása nélkül lehet kicserélni az aksiját
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Külföldi prepaid SIM-ek itthon
- EarFun Air Pro 4+ – érdemi plusz
Új hozzászólás Aktív témák
-
Amartus
senior tag
Nem tudja valaki véletlenül, hogy a Hibernate tools most már nem része a JBoss Tools-nak? Próbáltam telepíteni marketből, mint régen, de install-nál nincs benne.
-
Amartus
senior tag
Köszönöm az információkat. Még annyit, hogy az openjdk is valahol Oracle, nem? Talán támogatói szinten?
-
Amartus
senior tag
A prog.hu-n olvastam az egyik cikkben, hogy a java-hoz a frissítések fizetősek lesznek jövő tavasztól. Ez mennyire komoly? Fizetős lesz a java az Oracle-től? Aki nem szeretne, vagy nem tud fizetni, annak át kell mennie openjdk-ra?
-
Amartus
senior tag
Felvilágosítani valaki, aki érti, hogy mi van a Java-val? Most nézem, hogy a 8-asnak megszűnt a támogatása(oracle.com), a kilencest már nem is látom a letöltések oldalon az oracle-nél. Viszont ott van a 10.0.1-es.
Most akkor melyik az "éles" verzió?
-
Amartus
senior tag
Többen írtátok az IDEA-t, de pl. Spring-hez, vagy Javascript-hez csak a fizetős jó. Eclipse-nél és Netbeans-nél nincs ilyen korlátozás. Vagy rosszul tudom?
-
Amartus
senior tag
válasz
Aethelstone
#5554
üzenetére
Köszönöm.
Semmi különlegeset, csak ilyen sufni projectet próbálok. Cd-dvd katalógus, fogyasztási adatok, pár tábla, valami. Az igazi cél, hogy kicsit képbe szeretnék kerülni a hibernate-tel és a maven-nel. MySQL vagy PostGreSQL adatbázison.
Eclips-nél amiben belefutottam és nem tudtam mit kezdeni vele az a maven repository-k voltak. Ami példát én találtam, az egy webapp-t csinált, de amikor a maven-t állította be, akkor én a sajátomon nem találtam azt az artifact-ot, amit a példa használt. Sőt, igazából egy webapp-s volt csak a listában, holott a példa vagy húszat felsorolt. -
Amartus
senior tag
válasz
Aethelstone
#5552
üzenetére
Köszönöm, ez így helyrerakott dolgokat. A hsz-em további részében is tudnál segíteni?
-
Amartus
senior tag
A hibernate-tel ismerkedem továbbra is, és a hivatalos doksiban maven-t használnak.Eclipse EE-t használok, ebben van maven. Kérdés elég-e a beépített, vagy töltsem le és úgy használjam. Illetve kell-e még valami, hogy gördülékenyen tudjak ismerkedni?
Ettől függetlenül, ha valaki tudna jó tutorial-t eclipse-hibernate-maven vonalon, ami részletes,érthető, azt megköszönném. Felület szerkesztőnek, tervezőnek mit ajánlotok? Mert gondolom a swing idejétmúlt. -
Amartus
senior tag
válasz
Lortech
#5506
üzenetére
Köszönöm, ez az.
Mindenkinek köszönöm a tanácsokat.Más.
Próbáltam kikapcsolni a működés közbeni az info loggolását, de nem sikerült. Itt a fórumban találtam egy hsz-t amiben erről van szó, de azt honnan tudhatom, hogy melyiket használja, log4j vagy mást?
Ennek nincs valami egyszerű, varázslós állítási lehetősége? -
Amartus
senior tag
válasz
MrSealRD
#5503
üzenetére
Ezt generálja ki az eclipse és működik is. Viszont a fordító áthúzza a buildSessionFactory() metódust és jelzi, hogy elavult. Ettől még fut. Ehelyett a tutorialban lévőt próbáltam és az meg az előző hsz-ben lévő hibát produkálja. Erre van a srác megoldása, amit linkeltem.
Tehát, ha ez lejárt és a tutoriálban lévő meg picit problémás, akkor arra lennék kíváncsi, hogy akik ezzel dolgoznak, azok hogyan használják a util fájlt.
A hibernate-ből 4.3.5, adatbázis alatta mysql 5, az ingyenes. Java 7és 8. mindkettőt kipróbáltam illetve netbeans8 és eclipse kepler EE. De eclipse-ből megnéztem a luna-ban is. Ezekből adódó problémát nem észleltem. A hibernate 4.2.13-as verziót nem próbáltam.
A config fájl a helyén, mert az álatad is megadott jól lefut. Csak az van benne, mint a tutoban. -
Amartus
senior tag
Hibernate-ben kérnék segítséget. Csinálom, csinálnám a tutoriált a honlap alapján, de abba futottam bele, hogy az hibernateutil.java-ban lévő kód nem jó. Ugyanis azzal az üzenettel száll el, hogy a hibarnaze.dialect-et nem tudja betölteni. A neten keresgélve egy pakisztáni vagy indiai emberke szintén belefutott ebbe a problémába és írt is rá megoldást, de az azért nem tetszik, mert beleégette a hibernate.cfg-xml fájlnevet.
Itt a tutoriál kód, középtájon:[link]
Itt a srác megoldása:[link]
És megint más kódot generál az eclipse és a netbeans is, mint ami a tutorialban van.A kérdésem az, hogy aki használja a hibernate-et, leírná, hogy milyen módon valósítja meg a SessinFactory-t a hibernateutil-ban? Verzió: 4.3.5
Köszönöm.
-
Amartus
senior tag
válasz
Aethelstone
#5110
üzenetére
Köszönöm, ez jó.
Arról esetleg tudsz valami infót adni, hogy ha POS terminált(bankkártya olvasó) szeretnék kezelni, adatot küldeni-fogadni, akkor jó helyen kutakodok, vagy keressek tovább, esetleg mást? -
Amartus
senior tag
POS terminál kezelésére, konkrétan bankkártya olvasó, kellenne információt, dokumentációt összeszednem és megnézni a technológiát.
A google-ban megnéztem és találtam olyan példát, ami a javax.comm-ot használja, de ez nincs benne jdk7-ben. Az oracle honlapján is megtaláltam ugyanezt(javacomm api 3.0), de azzal sem értem semmit. Azt nehezen hiszem, hogy a soros porti kommunikáció kiment a divatból, legfeljebb a használata háttérbe szorult.Most akkor merre induljak?
Új hozzászólás Aktív témák
A topicot kiemeltem. Valaki nem akar egy nyitó hsz-t írni?:))
- sziku69: Szólánc.
- Melyik tápegységet vegyem?
- Autós topik
- Elektromos autók - motorok
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Indiában Philips okostelefonokat is lehet majd választani
- Álláskeresés, interjú, önéletrajz
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Windows 10
- ASUS ROG Ally
- További aktív témák...
- Lenovo ThinkPad P1 Gen 4 i7 32GB RAM 512GB SSD NVIDIA T1200 16 2560 1600 Garancia
- Dell Precision 7550 i7 32GB RAM 512GB SSD NVIDIA Quadro T1000 FHD
- Dell Precision 5560 i7 32GB RAM 512GB SSD NVIDIA RTX A2000 FHD+
- BOMBA áron eladó új Microsoft Surface Laptop 4 garanciával! AMD Ryzen 5 /16GB /256 SSD/TOUCH/13.5"/
- Dell Latitude 7420 i7 / 32GB /1TB SSD / FHD IPS
- BESZÁMÍTÁS! 4TB Western Digital Red Pro SATA HDD meghajtó garanciával hibátlan működéssel
- LG 27GR83Q-B - 27" IPS / QHD 2K / 240Hz & 1ms / NVIDIA G-Sync / FreeSync / DisplayHDR 400
- 2db x Green Cell UPS 2000VA 1200W teljesítményálló tartalék tápegység 2000VA 1200W
- Samsung Galaxy Z Fold6 -12/256 GB Használt Media Markt garancia 2028. 07. 03-ig + 1 év Gold
- SEAGATE ST6000NM0034 6TB 7.2k 3.5 512e SAS HDD ST6000NM0034
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő


