Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • una038

    csendes tag

    válasz Magnum_ #48300 üzenetére

    Sziasztok

    Mint megannyi más, én is segítséget szeretnék kérni, hátha valakinek van valami jó ötlete. Hosszú lesz a sztori.
    A telefonom 3GS, 4.1, iPad basebandes, Telenor kártyával használom. Eddig a GPS-en kívül minden más remekül ment. Egészen tegnap estig, amikor is minden előjel nélkül egy egy beszélgetés közben először az én hangom nem hallotta a másik fél, letettük, már nem lehetett hívást kezdeményezni - sms-t írni lehetett, azt még elküldte - aztán lekapcsolt a bluetooth fülesem, és csupán egyetlen térerő csík maradt, de az is csak mutatóba, mert kommunikálni nem lehetett. Kipróbáltam airplane mode on/off trükköt, erre "Érvénytelen SIM" üzenetet kaptam. Eredetileg T függő volt a készülék, így tettem bele egy t kártyát, de az is "érvénytelen" volt. Gyanús lett a dolog, kikapcsoltam, újraindítottam, helyreállt. 5 perc múlva megint ugyanez, térerő el. Megradíroztam a SIM-et, hátha koszos, így legalább fél óráig bírta, mielőtt megismétlődött a hiba. Tanácstalanul újraindítgattam párszor, aztán egyszer csak kibírta egész nap, de este megint ugyanez. Egész nap telefonálok szinte, elég komoly igénybevételnek van kitéve csóró telefon.
    Kiderült, hogy bárkit hívhatok, és bárki el is ér gond nélkül, de ha a feleségem hív, vagy küld sms-t, akkor vége a telefonnak. Neki szintén 3GS-e van, szintén 4.1, szintén JB, de régi basebandes.
    Nála ugyanez a hiba van, de neki nem megy el a térerő, csak egy ideig nem tud telefonálni ("hívás sikertelen").

    Kiokoskodtam, hogy bizonyára összeomlik a commcenter, ezért kapcsol le a bluetooth is. Amiről még csak sejtésem sincs, az az ok, és az, hogy miért csak az asszonyéval interferálok, máséval miért nem. Extraként mindkét készüléken a Telenor Carrier Fix 4.1, és az iPhonedelivery van, tudomásom szerint más cucc nem módosítja a commcentert.
    Előbbi újratelepítése, illetve network setting reset sem oldotta meg a problémát sajnos.
    Az egész végül is akkor kezdődött, amikor a Telenornál hálózati hiba volt, dehát a hálózat azóta helyreállt, a telefonunk meg nem.

    A füles nélkül nem hallani, mikor szűnik meg létezni, és ez a "sudden death" igen bosszantó, hiszen nem lehet állandóan a telefont lesni, vajon működik-e még.
    Ha van valakinek bármilyen ötlete is, kérem ossza meg velem! Restoreolni nagyon nem szeretnék, ha nem muszáj...

    Bármilyen - valóságtól elrugaszkodott - teóriának is örülök, hátha ad egy ötletet!

    Köszönöm előre is!

    Tamás

    Csak az el nem végzett munka nem vész kárba.

  • una038

    csendes tag

    válasz norbesz74 #48303 üzenetére

    2 hónapja vettem a telefont. Teljesen szűz volt.
    Az a baj, hogy nem tudom mi váltotta ezt ki belőle.
    No meg, hogy miért pont a feleségem telefonjától szűnik meg létezni? Halál jó fej asszony, igazán szeretek vele beszélni, miért pont ő?

    Csak az el nem végzett munka nem vész kárba.

Aktív témák