Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MPowerPH

    félisten

    válasz #Morcosmedve #3403 üzenetére

    Nem felejtettem el semmit. Az alap az default, tehat semmi nincs allitva. A sebesseg itt alap ramokkal annyi, mint Skylake -nel 3000-en. Linkelj csak be egy mem sebesseg tesztet 3000-es ramokkal.

    A lapok araval kapcsolatban nem ertunk egyet. £184 -ert vettem a SOC -ot, es Skylake -ra is ugyan ennyibe fajna egy hasonlo katos lap. Maga a cpu dragabb, a memoria kozott pedig minimalis a kulonbseg.

    A problemakrol pedig annyit, hogy 2db X99 -es lap, es 3db 5960X, 2db 5820K utan nekem meg mindig nem volt problemam semmivel sem. Ami volt, az megoldodott. Skylake -nel is voltak zurok rendesen, akkor meg X99-et hajtottal, es a mellett predikaltal. :)

    En viszont azok koze tartozok, akiknek mindkettobol van itthon. Igazabol nem erzek kulonbseget, ellenben az X99 olcsobb.

    Sebestyen01: Menjunk sorban.
    A tuningpotencialrol annyit, 2db 5960X-em volt, amik lazan mentek 4.8GHz-t 24/7(az elso 4.9-et is...), a 3. 4.7GHz-n tetozott, es nem leptem at az 1.35v -ot. Nem sok Skylake cpu van, ami tud akar 4.8 -at. Az elso 5820k-m nem volt atom tuning, egy atlagos darab, de siman tudtam 4.7Ghz-n is hasznalni 24/7. Persze nem tettem, mert nem volt ertelme, mint ahogy mar irtam, maga az OC is epenis, semmi mas,(nalad is a 4.6Ghz), mivel mindenhol vga limit van, es a cpu csak 50%-os terhelesen vergodik.

    Nem melegszik jobban, egy bizonyos frekvenciaig, hiaba a 6 mag. Mint irtam, alapon nem lepik at a magok a 45 fokot. 4.5Ghz-n 65 fok a teto. Folotte prime -ban elszabadul, de jatekok alatt ott se megy 60 fole. Pont a forrasztas miatt. A kupak alatti paszta az sporolas az Intel reszerol.

    A tobb mag nem pont csak epenis, meg ha nem is hasznalod ki. Azert mikozben gamelsz 4 magon, van meg 2 szabad, amit barmivel terhelhetsz, es kozben nem megy a jatek karara. Streamelni pl.

    Az X99 fogyasztasa nem meredekebb, nekem netezes, filmezes kozben konnektorbol 95W, amibol lejon 36W a D5 pumpak miatt. Terhelve pedig maximum 360W, de az huzott Ti-vel. A 6600K sem volt sokkal kevesebb.

    A quad ch pont arra jo, hogy nekunk igazabol meg a memoria OC -re sincs szuksegunk, mivel annyi a savszelessegunk igy, mint ahogy Te huzod a memoriat. Ertsed mar meg... Te is huzod a memoriat. Ha nincs ertelme, akkor miert csinalod? Mi nem huzzok, mert igy is eleg a savszel. Itt az elonye. Nekunk nem kellene piszkalni a ramokat sem.

    BIOS teren nincs kulonbseg, mindegyik gyerekjatek.

    Tobb pci-e lane. 2 kartyaig mind1, tehat nem erv. En a 2db Ti-vel is elvoltam az 5820k-val. Tudod, pci-e 3.0 8x -os sebessegen is boven eleg ezeknek a vga -nek. Aki meg vesz 3db Ti-t pl., az nem 6700k vagy 5820k -val gamel, hanem 5960X-el.

    Tehat tovabbra is ott vagyunk, hogy ugyan annyi penzert van +2 magom, meg quad ch-m. Es mivel a szalankenti teljesitmeny mindegyik paltformon boven eleg(ha nem, akkor ott az OC, de 4GHz jelen allas szerint mindenre eleg), igy az egyeduli kulonbseg a +2mag, amit azert kihasznalsz, ha nem sima kocka vagy.

    [ Szerkesztve ]

    Don't Tread On Me

Új hozzászólás Aktív témák