Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • toeri

    aktív tag

    válasz DDL #154 üzenetére

    OFF őőő... nemis ON! :DD
    Bizonyára az okozta a félreértést, hogy én a HiFi-re gondolva a HiFi-t is értem az alatt. Tudom, hogy rég túlhaladott, de ha egyszer ez egy ilyen régi szabvány, arról nem én tehetek. :DDD
    Viszont csak akkor adódik ebből gond, ha valaki nem tudja, hogy ez egy (szinte szó szerint) ;) ''kőbe vésett'' (mert olyan régi) szabvány. Viszont -sajnos vagy nem, erről már lehet vitatkozni- nincs olyan átfogó újabb szabvány, ami pl. leírná, hogy mitől lesz HighEnd egy készülék.

    Nem vitatom, hogy egy ezzel foglalkozó cég műszerezettsége jóval meghaladja a hétköznapit, de nem tudjuk mi lenne az ''elegendő mennyiség''? Ez nyilván utólag fog kiderülni. (Amikor már megleljük és lemérjük azokat a mennyiségeket, amiket mérni akarnánk már most is.*) De utólag persze mindig könnyű okosnak lenni, addig azonban a dolog az ''alapkutatások'' témakörbe sorolandó, amiknek egy kellemetlen közös tulajdonságuk, hogy nem lehet prognosztizálni az eredményességet. És még drága is. Nagyon. :((

    *-Addig választható a mostani módszerek valamelyike...
    (''Tökéletesítem, amíg tudom.'',''Sz@rból építek várat.'',''Találgatok, kísérletezek.'',''Csinálok valamit, aztán majd utólag legyártom az ideológiát'' stb.) :P

    Ui. Ezek egyébként (tán az utolsó kivételével, bár az is csak határeset) nem negatíve pejoratív kategóriák, mindent az dönt el, hogy működik-e a dolog a gyakorlatban?
    Ui2. Amúgy elismerem, hogy vannak azért erdmények is, csak áttörés nincs. De lehet, hogy soha nem is lesz, mert nincs végső válasz, csak olyan apróságok vannak amiket egyenként kell megoldani.

    Üdv, toeri

Új hozzászólás Aktív témák