- iPhone 16e - ellenvetésem lenne
- Xiaomi 15 - kicsi telefon nagy energiával
- Mobil flották
- Prohardver app (nem hivatalos)
- Samsung Galaxy S24 Ultra - ha működik, ne változtass!
- Poco F6 5G - Turbó Rudi
- Magisk
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Fotók, videók mobillal
- Azonnali mobilos kérdések órája
-
Mobilarena
Háztartási gépek
Ebben a topikban a háztartási kis- és nagygépek vásárláshoz, karbantartásához, kezeléséhez szükséges információkat, hozzászólásokat, hivatkozásokat találsz. Amennyiben kérdésedre nem találtál választ az összefoglalóban, esetleg a témához kapcsolódó anyagok között, természetesen (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
>> A készülék tapasztalatokat erre találod <<
Új hozzászólás Aktív témák
-
Cyborg
őstag
válasz
Cyborg #72564 üzenetére
Gondoltam visszajelzek, mi lett a sztori vége.
Bevezettem a szárítógép kifolyócsövét a csapba, és megszűnt a probléma, nem megy tele a fiók, mindig csak annyi víz marad benne, amennyi a hőcserélő tisztításához kell, szépen megy a gép, nem sípol, teszi a dolgát.
Megőrülök, magas volt neki a 120cm magasan lévő szifonEnnyi volt a baja 🙂
-
Cyborg
őstag
válasz
BB9000 #72556 üzenetére
Köszi szépen a választ.
A szekrény száraz már elvileg szekrénybe rakható ruhát ad ki, de az én tapasztalatom is az, hogy ez nem mindig van így. A gentle fokozatot én is mindig benyomom, de nem tesz egyértelmű említést, hogy mire van, csak , hogy kényes textíliákhoz van, csökkentett hőmérséklet, egy mondat, és kész.
Jelez a gép, ha tele a fiók, nem fog kifolyni belőle a víz, amíg nem üríted, ugyanígy jelez a pihegyűjtő telítettségénél is, még piktogram is van rá. Hidd el, tapasztaltam, nem kitaláltam ezt....most nagyon felcseszett a hsz-ed, fogok vödröt, és belevezetem a kifolyócsövet, kb 120 centin van a szifon, nehogy az legyen a baja, mert max 1 métert ír az útmutató
... bárhogy is lesz, a használatija egy f.s, egy bekonak jobb útmutatója van, mint ennek a prémium Boschnak
-
Cyborg
őstag
Köszi,
Nekem sípol állandóan, hogy ürítsem ki a tartályt, akkor is, amikor csak félig van
Kell valamit szoftveresen is állítani, hogy ne a fiókba ürítsen, vagy mit rontok el?
Milyen programot használsz rajta, melyik az alacsony hőmérsékletű szárítás?
A gyerek pepcos ruhái nagyon összeugranak, főleg az első mosás-szárítás után, de az én márkás pamut pólóimat is szűkebbre veszi
-
Cyborg
őstag
Sziasztok,
Van valakinek itt serie 6 Bosch szárítógépe?
Még szokom a gépet, de pár dolgot nem értek.
Nem írja a leírása, hogy melyik az alacsony hőfokos program, gondoltam a standard szekrény száraz pamut lehet az, hiszen majd 4 órát ír indításkor, de abban is összemennek a ruhák, tudom, ez ruha függő is, de azért na.
Ki milyen programot használ?A másik, hogy bekötöttem a lefolyóba a gépet, kivettem a gumit, ahogy a leírás írta, remélve, hogy nem kell vacakolni a fiók ürítésével, de továbbra is kerül bele víz. Tudom, hogy azzal tisztítja a hőcserélőt , de akkor is, akkor mi értelme a lefolyóba kötésnek, ha továbbra is üríteni kell a fiókot? Nagyon rossz a kézikönyv, de nem lehet elrontani a bekötést, nem hiszem, hogy én rontottam el valamit.
Akinek ilyen Bosch van, hogy van megelégedve vele?
Nekem sose volt még szárítógépem, ismerkedünk egyelőre, de nem vagyok lenyűgözve. -
Cyborg
őstag
válasz
julius666 #39570 üzenetére
Lehet, hogy az újabb generációkon javítottak a minőségen, én még 6-7 éve vettem, akkor gyűlöltem.
Ráadásul pont azzal volt a legnagyobb szívás, aminek elvileg meg kellett volna könnyítenie az ember életét, a porzsák nélküliség. A tartály tisztítása nagyon körülményes volt, csap alatt kellett mosni, aztán szárítani, satöbbi, tehát annak ellenére, hogy azért vettük , hogy könnyebb legyen vele az élet, több törődést igényelt, mint egy hagyományos porszívó.- A tartály ürítése, és a tisztán tartása férfi meló volt, egy nő össze se tudta volna rakni, olyan bonyolult, némi túlzással persze: )
- Csomó kis apró rés volt a tartályban, ahova beragadt a kosz-por-szösz, és alig lehet kiszedni.
- Hónapokba telt, mire találtam hozzá valahol hepa szűrőt.
- Az porszívő cső nyele annyira gagyi volt, hogy máf fáj, nagyon nehéz volt vele porszívózni, hajlott össze-vissza.
- A gégecső rövid volt, és persze a hálózati kábel is a rövidebb fajtából való volt.
- A krómcsőről is hamar letört a műanyag kapcsoló, amivel nyitni-csukni lehetett.
- a szívófej szétesett az első hónapban, kiestek a kerekei, tönkrement a csuklója, letört a műanyag pöcök, amivel a prszívóra lehetett akasztani.
- A tartály elég érzékeny, és gyenge minőségű, tele van apró műanyag pöckökkel, beakasztókkal, amik könnyen letörhetnek, az alsó ajtó zsanérja le is tört már egy év után.
- A ciklon szűrési rendszere se volt szerintem annyira jó,mert mögötte, a hepa tiszta por volt, meg előtte a szivacs előszűrő is, vagy már nem emlészem a pontos sorrendre.Kb. ennyi, amit össze tudtam szedni. Persze ez csak én véleményem, és nem nagyon van összehasonlítási alapom más olcsó gépekkel. Utána vettem egy porzsákosat, antiallergén mittudomén porzsákot bele, 3 havonta csere, oszt jóvan, nincs macera, és nincs por, meg szag a lakásban. Ráadásul egy nő is elboldogul vele.
Amúgy szívott, mint egy luxus prosti, azzal nem volt gond
polonic
Pontosan így van, ahogy írod. 5 másodperc 3 havonta, no para, no stress
Sanzi 89
Egy 60-70ezres Miele már maga a kánaán minden tekintetben, árban teljesen felesleges fölé menni.
-
Cyborg
őstag
-
Cyborg
őstag
válasz
#94529552 #22987 üzenetére
Köszi, a luxot néztem én is, de nincs készleten, a hgcs-hez meg kell, hogy legyen helyben a boltban. Na midegy szétnézek személyesen a helyi Euronicsban, vagy Mediában, és kitalálok valamit.
Nem olyan nagy buli ez a hgcs, helyben a kinézett hűtőmet 170-ért akarják adni, azaz a támogatásom fele oda is van a netes árhoz képest, akkor meg már simán jobban járok bármilyen A++-al 100 körül, sose térül meg a fogyasztás különbözet, annyira meg nem szar a mostani hűtőm, hogy mindenképp venni kelljen helyette egyet. Na mindegy, nem gondoltam, hogy ennyire agyalós lesz ez -
Cyborg
őstag
Sziasztok,
az alábbi összehasonlításban szereplő 2 gorenje Hűtő közt mi lehet a különbség a 20.000Ft-on, és az antibateriális bevonaton kívűl?
[link]
Esetleg melyik lenne jobb választás, Gorenje, vagy Zanussi? A boltosok a Gorenjét mondták. Az jobban tartja a hideget picit, meg külön nyitó kilincs van hozzá, ez nem tudom, előny-e. Persze meg kell nézni személyesen, tapogatni, aztán elválik, melyik a szimpibb.
Van esetleg valakinek tapasztalata ezekkel a típusokkal?Köszi
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Háztartási kis- és nagygépek topikja!
● hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
● hirdetni a Hardveraprón lehet, a topikban nem!
● a javításra és jótállásra vonatkozó új szabályozást az összefoglalóban találod!
-----------------------------------------
> KÉSZÜLÉK TAPASZTALATOK <
-----------------------------------------
> ALKATRÉSZ BOLTOK <
-----------------------------------------
Kapcsolódó PH! fórum témák
● asztalos topik
● elektromos kéziszerszámok topik
● klíma topik
● kávé topik
● automata kávégépek
● lakásfelújító, szerelő topik
● led világítás a lakásban topik
● légtisztító topik
● mosógép topik
● okos otthon / smart home topik
● robotporszívók topik
Kapcsolódó blogbejegyzések
- Tudástár Vezeték nélküli porszívók - alapok
- Tudástár Amit a robotporszívókról tudni érdemes
- Tudástár Hogyan válasszunk porszívót?
- Tudástár Mi mennyi áramot fogyaszt?
- Eladó 4 db Achilles Winter 101 téli gumi 225/40 R18 92V XL
- YEELIGHT Cube Smart Lamp spot + base moduláris RGB okoslámpa
- BMW E39 - 540i V8 Touring - Komplett Motor Felújítás, Friss Műszaki, Hibamentes
- Easun iSolar SMW 11kW Twin Hibrid inverter // Dupla MPPT // BMS // WiFi
- Corsair TC100 RELAXED gamer szék jóformán új
- LG 55C4 - 48" OLED evo - 4K 144Hz - 0.1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync - HDMI 2.1 - A9 Gen7 CPU
- Apple iPhone 14 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone i5 14400F 32/64GB RAM RTX 5060Ti 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Menő retró konfig: Q9550, Gigabyte P43, 4GB RAM, ASUS GT730,
- LG 55G3 - 55" OLED evo - 4K 120Hz 0.1ms - MLA - 2000 Nits - NVIDIA G-Sync - AMD FreeSync - HDMI 2.1
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest