Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BB9000

    senior tag

    válasz Teaway #70993 üzenetére

    Ebbe a sütőbe, ami nálunk van, gyárilag olyan csokit szereltek, ami hőre lágyuló műanyagból van, emiatt amikor felmelegedett a fém része, elolvadt a szigetelés és összeért a fázis és a nulla.
    A bakelit csoki sokkal jobb lett volna, mert az hőre keményedik.
    A javításról: Szétszedtem, kikötöttem mindent és összesen 5 áramkört mértem ki: a három fűtőpanelt, és a két ventilátort. Egyik sem volt zárlatos. Utána vettem észre, hogy a csoki elég furcsán néz ki. Azt is kimértem és megvolt a zárlat. Onnantól már gyerekjáték volt a dolog. Ráment egy délutánom (2-3 óra), de nem kellett új sütőt venni.
    Néztem az új sütőket, de még a nagyon drágák is messze alulmúlják a mostanit minőségérzetben. Nálam az egyik "minőségi mutató" az ajtó szigetelő/tömítő anyaga. A mostani sütőmön fémhálóból készült a tömítés. Kb olyan, mint egy koax kábel szigetelése, csak nem rézből, hanem acélból. Az új sütőkön szinte kizárólag gumi ajtótömítéseket láttam. A gumi azért "jó" a fémháló helyett, mert olcsó és kiválóan öregszik. Rendszeresen kell cserélni és 11 vagy 18 ezer forintot is elkérnek egy gumi tömítésért. Az öregedés jeleit észlelve már késő gondolkodni, mert a sütőt már megvetted x éve, ha továbbra is használni szeretnéd, akkor úgyis megveszed bele új gumi tömítést.
    A fémháló tömítést meg egyszr megvetted, és 50 év múlva is ugyanolyan jól tömít. Nem kell cserélgetni.

Új hozzászólás Aktív témák