Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #01758976

    törölt tag

    válasz fehér_ember #307 üzenetére

    Végig olvasva a topikot. Szerintem szopatjátok magatokat, a sok kábellel. Főleg az aki 100-200k beletesz, mondjuk a táp vonalba. Aztán meg szárnyakat kap a rendszer :D, de sok mindent lehetne erre mondani.

    De legyek konstruktív is. Vegyétek pl [ezt]. És mindjárt nem kell tápkábelekre, csatikra, konnektorokra, elosztóra, meg sok egyébre költeni.Csak, ha szeretnél.

    Szárnyakat lehet nem kap a rendszered, de lényegesen többet lépsz előre, mint a kábel mizériával.

    Nem személyeskedésnek szántam, próbálom szerkeszteni, hogy ne a szemáélyednek szóljon, csak nem megy.sorry

    [ Szerkesztve ]

  • #01758976

    törölt tag

    válasz fehér_ember #309 üzenetére

    No, gondoltam, hogy ez lesz. Általánosságban írtam a táp, táp ösvényre gondoltam, amit írtam. Az összekötők és a hf kábel más tészta. Ott aláírom az combos hatást, tényleg tök mások lehetnek, ráadást az összképbe is erősen beleszólhat. Ellenben, nem gondolok ekkora hatást tápösvény vonalon, nem is tapasztaltam, nem is mondta számomra szavahihető zeneszerető. Ha ösvényt építesz, komoly(abb) kábelekkel, hozzá illő biztosítékkal, konnektorokkal, ezeknek a hatása legtöbb esetben jóval kisebb, mint mondjuk egy hf kábel csere. Ez a legtöbb esetben, csak minimum tuning, költséget nézve pedig, nem, pláne ha a házhoz is nyúlni kell a tápösvény kivitelezése során. Erre szerettem volna felhívni a figyelmet.

    A tápösvény akkor ad „szárnyakat” egy rendszernek, ha pl. vastag drótokból csinálod, és ne adj isten azt még duplázod is. Én ezüsttel sem nyúlnék az áram útjába, jó példa erre a tiéd. Most megint nyúlkálhatsz valami másba, míg nem leszel elégedett.

    Ettől függetlenül az ösvény építés részemről is ajánlott dolog, long oldalán elég jól le is van írva. Aki gondolja, használja az ott tapasztaltakat. link

    A jel kondicionálóról. Meglepő tanulságon vagyok túl. Lessloss és Siltech tápábel tulajokat ismerek. Ha a méregdrága kábeljeiket csatlakoztatták egy jobb jelkondihoz, majd egy olcsóbbat, nem hallottak, eltérést. Nem vak teszten. Tehát 1000eu-s táp be, látva. majd a 100 eus táp be, látva, és bőven placebo a hatás. Ilyen is van.

    Az én rendszerem. Két ösvény 1 méter hosszban 4 szál 2.5 mm mcu búl fonva, kismegszakítóig. Jól elvagyok vele. Jövőre jön a házamra napelem. Ha szarabb lesz, kap majd valami jelkondit. Remélem nem lesz az és nem kell vennem.

    Meg egyszer utoljára. A tápösvény tuning, kis hatású tuning, ha drágán csinálod, akkor is, pl. egy rendes ampban végzett táp tuninghoz képest. Pláne egy HF tuninhoz képest.

  • #01758976

    törölt tag

    válasz migabi24 #317 üzenetére

    Olvastalak, a 4mili nem lett sok? Gondolom te is a fázist dupláztad? Úgy értem a sokat, hogy V karakter felé nem tolódott a hangkép? Vagy nem lett dögös? Ha forrásnak is külön adtál, ott nem lett testesebb?

    Én 13 méterbe húztam 2.5 felest, fázist duplázva, de minimum volt az eredmény.( Ebből kettőt. Forrás és amp. )Inkább mintha nyitottabb lett volna tőle, vagy lehet az a caig deoxit volt, fene tudja már. Mindegy is, lelkem megnyugodott, így marad :) Sajna komoly forrásom még nincs, lehet azzal majd más tapasztalat lesz.

    Az előbb lemaradt [link]

  • #01758976

    törölt tag

    válasz migabi24 #323 üzenetére

    Forrás, általában thinkpad x220, de van kölcsönben egy yamaha wxc 50 (gyengébb mint a noti) DA, centrance dacportable, xindak 6900 az amp és castle knight 5 a doboz

    Forrás vonalon kellene fejlődni, csak nem tudom, mert mióta tuningoltattam a dobozokat, meg az ampba is volt nyúka piszka, baszott elégedett vagyok. Teac nt 503 lenne jó a rendszerembe, de tidal problémás. Maradna a teac nt 505, csak hát nem adok érte annyit. Most olyan szinten vagyok, ha a két teac alatt jön forrásnak valami hálózati, az csak ront. Ezt meg kerülném. lehet, hagyok így mindent és csak élvezkedek. Egy év kísérlet, cserebere, miegyéb után. Végre.

    Zsubi: ott van feljebb egy link, olvasd végig a tápellátást, azt hiszem 10 rész

  • #01758976

    törölt tag

    válasz Snoop-y #327 üzenetére

    Tudom, hogy az van szerintem én dobtam az első tippet rá a vincentedhez. Én a tidal problémára utaltam, hogy dlna kell hozzá pl. BubbleUPNP droidra, így meg már fene sem tudja. Meg tényleg jól elvagyok.

    Migabi: Testesebb gondolom a forrásnál lett. Az jó.

    [ Szerkesztve ]

  • #01758976

    törölt tag

    válasz fehér_ember #664 üzenetére

    "Valószínűleg ahol nem anyagspórolás miatt terveztek egy vékonyabb/könnyebb/kevésbé merev dobozt, az alá inkább a tüske a célszerű. Persze nem állítom hogy merev doboznál biztos nem célravezető, de ott inkább a kipróbálás dönt." Ez tapasztalataim szerint is így van. Nagy +1 Gumi talpat nem ajánlanék én sem.

    Zsubi: Halkan mondom az Oelhbahc kábeled 3 csillagos, tehát belépő az Oehlbach világába. Ez a Qednél is így van?

Új hozzászólás Aktív témák