Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • ilyen_85

    senior tag

    Üdvözlet a kedves fórumozóknak!

    Remélem jó helyen teszem fel a kérdést, ha nem kérlek mutassatok irányt merre kérdezzek. ;)

    Tehát a cuccom kikerült a nappaliba így most már több méteres távolságok vannak a htpc és a fotel között. Kéne valami eszköz amivel irányíthatnám a pc-t.

    Mivel szeretném a lehető legtöbb funkciót elérni de mégis valahogy kényelmesen ezért egy olyan billentyűzetben gondolkozom amin van touchpad is. Egy külön vezetéknélküli egér szerintem már sok lenne (nincs hová tenni, illetve min használjam a térdemen? :F )

    Egyelőre egy ilyet néztem ki:
    Logitech k400plus

    Természetesen rácsodálkoztam a komolyabb változatra is:
    Logitech k830

    Ez már nem tűnik játékszernek, csak nem tudom adhat-e többet mondjuk pontosság terén (touchpad)

    Van valakinek hasonló eszközökkel tapasztalata? Esetleg pont ezekkel? Megéri a 830-as? Kényelmes ezeket használni? Milyen lehet a touchpad érzékenysége? Ti mit használtok?

    Köszönök minden visszajelzést a témában.

  • ilyen_85

    senior tag

    válasz lajthabalazs #8522 üzenetére

    Köszönöm, hogy időt szántál a válaszra!

    Egészen jól néz ki ez a microsoft billentyűzet. A touchpad elég pontos? Nem bizonytalan vele a célzás? Nem tudom hogyan fejezzem ki magam. Viszonylag jó egerem van, de így hogy a térdemen, vagy bármilyen hirtelen arra megfelelőnek vélt helyen használom eléggé pontatlan és "kóvályog" a kurzor.

    Persze nem fps-t akarok vele játszani, de rosszul optimalizált oldalakon nehéz vele böngészni :S

    Mini billentyűzeteket nem akarok, valahogy nem gondolnám egy gyors megoldásnak. Engem nem zavarna a sötétben történő használat sem, amíg van rajta az a két kis pöcök az f-en és a j-n, addig tudok vele írni :)

    A microsoft billentyűzet teljes méretű? A logitechben az nem tetszik, hogy nem teljes méretű, ezért nem lehet rajta vakon gépelni (nem ott vannak a dolgok ahol lenniük kellene).

  • ilyen_85

    senior tag

    Sziasztok!

    Segítséget szeretnék kérni erősítő váltásban. Offba téve némi előzmény először is:

    Nemrég sikerült 4k hdr képes tv-t vennem (lg 55b8). A kép remek nagyon elégedett vagyok vele, de a tévé váltás előhozott pár problémát.

    Jelenleg egy Onkyo 608-as erősítőm van, amivel szintén meg vagyok elégedve, de...

    Nem tudja átengedni a 4k jelet, így külön van most összekötve a htpc-vel. (tv <== [videókártya] ==> erősítő) Emiatt bár van 4k kép, meg hang is, sajnos a tv csak 30hz-es jelet kap.
    (A vga adja a hangot és az erősítőt kijelzőként érzékeli, mivel a "két kijelző" közül a "gyengébb" csak 30hz-re képes ezért a tv is 30hz-es jelet kap.) * 1. kérdés

    Azt hittem valami hdmi kábel hibába ütköztem, de ahogy utána olvastam külföldi fórumokon ez ilyen, legalább is nvidia kártyánál. * 2. kérdés

    Tehát rászántam magam, hogy új erősítőt szerzek be, ami 4k hdr képes és mindezt akár 60hz-en (játékok). * 3. kérdés

    Tehát a kérdéseim:

    1. Mielőtt elverném a pénzt új erősítőre, tényleg nem lehet megoldani, hogy a tévére 4k 60hz-es kép kerüljön a jelenlegi Onkyo 608-as erősítőmmel?

    2. Lehetséges, hogy a HDMI kábeleim nem jók? (In-akustik star kábelek, azt írja high speed képes)

    2. b kérdés, külföldi fórumok alapján vettem 2 hdmi kábelt (BJC SERIES FE Premium Certified High Speed HDMI Cable), még nem érkezett meg, de bízom benne, hogy nem lesznek rosszak. Van esetleg erről a gyártóról valakinek tapasztalata?

    3. Két típust néztem ki, amazonról rendelném meg őket, mert sokkal olcsóbb mint itthon.
    - Denon avr-x2500h
    - Onkyo Tx-Nr686

    Még nem volt Denon erősítőm de nagyon sok teszt dícséri, viszont itt többen is írták, hogy nem valami jó a házi mozis hangja.

    Az Onkyo-t azért választottam, mert kb ugyan azt tudja mint a Denon felszereltséget tekintve (4k, hdr, 60hz-en) illetve, nekem tetszett a 608-as hangja.

    Tehát a 3-as kérdés az lenne, hogy melyiket ajánlanátok?
    Ha egyiket sem, akkor esetleg más ajánlás?

    Köszi előre is, hogy elolvastad :) tudom hosszú lett...

  • ilyen_85

    senior tag

    válasz Formaster #36100 üzenetére

    Jogos a kérdés!

    Leginkább filmeznék, így lehet nincs is szükségem új erősítőre.

    Javítana valamennyit a 60hz-es képfrissítés azon, hogy vízszintes mozgásnál nem érzem folyamatosnak a képet?

    Legutóbb az interstellar-t néztük és volt benne egy jelent (az indiai drónt mutatják ahogy repül a búza mező felett, ha esetleg ismered a filmet) ahol konkrétan ezt éreztem: :W

    Láttam már a filmet régebben még a régi tv-vel, és nem tűnt fel az akadozás, most viszont nagyon zavart.

    Nem tudom erre milyen megoldás lenne.

  • ilyen_85

    senior tag

    válasz Formaster #36111 üzenetére

    Átmegyek akkor a HD Filmek lejátszása topicba. Lehet valami el van barmolva a lejátszóban (MPC-BE), van fenn MadVR és lehet valamilyen beállításom rossz.

    Este átülök a másik géphez és kimentem a screenshotokat, hogyan van beállítva, hátha rögtön rábök valaki valamire, hogy az ott nem okés.

    Privátban nem rabolnám az időd, mert mindenkinek véges :) Esetleg ha nem gond szólnék ha elkészült a hozzászólásom és hátha te is azonnal meg tudod mondani hol a hiba.

    Köszönöm a segítséget! :R

    ... De az ördög nem alszik, így hogy nem kell 4k-s erősítő elkezdte égetni a zsebem a lélekben félretett pénz, vajon egy régebbi de komolyabb erősítő nem tudna jobb élményt adni házimozi terén ...

  • ilyen_85

    senior tag

    Sziasztok!

    Kérdezni szeretnék, nemrég vettem egy új Denon x2400h-t, egy Onkyo Sr608-at váltott.
    Gondolom házimozi erősítőnél is kell némi idő, mire bejáratódik, vagy legalább is remélem, hogy változni fog a hangja, mert egyelőre szörnyű...

    Zenét már most sokkal élvezetesebb rajta hallgatni mint az Onkyo-n, de filmeknél egyelőre siralmas a hangja. Sokkal halkabbnak hat, az egészből hiányzik a dinamika.

    Ma megnéztem a Szárnyas fejvadász 2049-et (true-hd angol hang) ez az egyik kedvencem és rengetegszer láttam már a másik erősítővel. A lényeg, hogy amikor az Onkyo-val néztem remegett alattam a kanapé, teljesen más élmény volt, a Denon-nál olyan mintha hiányoznának a mélyek.

    Csak az erősítő változott, kábelek, hangfalak, lejátszó, beálliítások maradtak. Kiszedtem a dynamic eq-t, nincs dynamic volume, nincs eco mód engedélyezve (amitől egyébként most baromira melegszik az erősítő).

    A durva melegedés egyébként normális? Az onkyo soha nem volt ilyen meleg meg merném kockáztatni, hogy fele ilyen meleg sem volt soha.

    A lényeg a lényeg, hogy ez jobb lesz? Már azon gondolkozok, hogy visszaküldöm.

  • ilyen_85

    senior tag

    válasz zsoika #44989 üzenetére

    Szia!

    Köszi, megnéztem sajna már 8 ohm-on van, attól tartok, hogy nem lesz valami tartós, ha ennyire melegszik.

    Egy nagyobb Denon vajon jobb lehet? Vagy keressek ismét egy Onkyo-t?

  • ilyen_85

    senior tag

    válasz arcitec #44992 üzenetére

    Egy Heco Argon szettet (Argon 50 frontok, argon 30 surround és argon center) hajt az erősítő, megnéztem minden hangfalra az van írva, hogy 4-8 ohm.

    Ebben az esetben is jó, ha 8 ohm-ra van állítva?

  • ilyen_85

    senior tag

    válasz arcitec #44996 üzenetére

    Próbálgattam 4-6-8 ohm-ra állítani, de nem sokat változott, a hangerő ugyan arra volt állítva.

    Egyelőre csak zenével néztem, holnap megnézem filmmel is.

    (#44998) zsoika

    Az erősítőknek van egy természetes üzemi hőfoka és azt nem a langyossal jellemezném....én nem tartanék tőle, ha jól szellőző helyen van...

    Egy tv állványon van de teljesen nyitott, semmi nincs előtte, mögötte, felette, de még mellette is legalább 10 centi hely van mind a két irányban.

    (#44999) BBéci

    Igen, akkor jársz el helyesen, ha 8 ohmra állítod...

    Rendben akkor mégis vissza teszem 8 ohm-ra.

    ... A kanapé nem az erősítőtől, hanem a szubládától fog remegni. ...

    Mennyivel jobb egy külön sub? Eddig a frontok is több mint elég mélyet adtak. Nem tudom milyen márka / típus illeszkedne a meglévő hangfalaimhoz, illetve macera megtalálni a helyét. Ha veszek egy külön subot, akkor nem lesz kihasználatlan a mély a frontokban?

    Köszi mindenkinek a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

  • ilyen_85

    senior tag

    válasz zsoika #45001 üzenetére

    Rendben, teljesen érthető ahogy elmagyaráztad, akkor ismét egy lejtőre sikerült kerülni, most subot kell majd vadászni :)

    Ebben az esetben a következő kérdés majd a subbal kapcsolatos lesz. Csak azt nem tudom, hogyan érdemes ezt csinálni, gondolom a subot ki kéne próbálni otthon a saját rendszeremben, de ki az aki kölcsön adna egyet, hogy én próbálgassam?

    (#45005) zsoika

    Amúgy nem rossz kis szett...

    haha, fura, hogy milyen büszke tud lenni az ember, mintha legalább is a gyerekemet dicsérné valaki :)) Köszi!

    Ha jól emlékszem erről a fórumról ajánlotta nekem valaki, hogy nézzem meg ennek a szettnek a hirdetését. Sajnos már nem emlékszem rá ki volt az, de ezúton köszönöm neki ismét és üzenem, hogy nagy becsben van tartva :D

    (#45006) Dorian

    Persze a mélynyomót nem spórolhatja meg több okból sem.

    Még soha nem volt mélynyomóm, kicsit tartok is tőle, mert még társas házban élünk, tervben van a családi ház, de az kitudja mikor valósul meg.

    Ettől eltekintve, mit lenne érdemes keresnem? Jelenleg egy 25nm-es szobában van a cucc. Van valami ajánlott márka / típus? Tényleg nem fordulhat elő, hogy a már meglévő hangfalakhoz nem illeszkedik valahogy a hangja?

    Egyelőre marad a 2400-as és szoktatom magam a hangjához, illetve megnézem mennyit javul egy subbal.

    Köszi mindenkinek a segítséget!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák