Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • cskamacska

    addikt

    Szóval úgy esett, hogy megesett, a mai frissítéstől kezdve a könyvjelzősáv mappáinak kilistázása nem a könyvjelzősáv alatt történik, hogy tudjak böngészni a könyvtárikonok között(ugye mindegyiket szépen megnyitotta, és láthattam tartalmukat mikor pl linket akartam beléjük ezközölni) hanem a könyvtár gomb MELLETT, így az hagyján hogy nem tudok válogatni a könyvjelzősáv mappái között, de még egy kiválasztott mappába is macerás bármit betenni, mert egy-két pixel köz van a lista és a gomb között, így három alkalomból kettőször előbb bezáródik a lista, hogy az almappába be tudnám dobni a linkemet. :W

    tl;dr: Szeretném ha a könyvjelzősáv mappái továbbra is a sáv alatt nyílnának meg, erre keresnék megoldásokat. :R

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    válasz hackeeeee #11239 üzenetére

    Nem a mappába húzással van a gond, simán bekukázni most is lehet, de ha a mappalistán belül szeretném elhelyezni(pl mert az alkönyvtár almappájának az alkönyvtárának pont az utolsó előtti helyére akarom rakni :) ), akkor most már szenvedni kell rögtön a mappa lenyitásánál, mert ha nem azonnal egy rántással ugrok a listába(miközben szorongatom a urlt persze), akkor eltűnik az egész. :O

    Mint Sonja írta, csak azoknál a mappáknál van gond, amelyek tartalma nem fér ki a képernyőre és görgetni kellene, most nagyon okosan oldalra tették a kilistázást teljes ablak hosszúságban, hogy 3 sorral több kiférjen. :U De mivel nekem majd minden mappám ilyen, így eléggé érint. :(

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    Üdv néktek!

    Szóval van egy olyan nagy hasfájásom, hogy a Tabs Manager nevű kiegészítő múlt hét szerdai Chrome 67 frissítés után eltűnt a listámból(gépen még fent vannak a fájljai eldugva), és telepíteni sem óhajtja a Króm manifest hibára hivatkozva. Gépen lévő fájlok menifest verzió bütyköléssel, és újracsomagolással, dev módban visszarakással csak simán nem működnek, arra a pár percre míg a Króm nem tilt minden dev módos extension-t újra. :U

    Szóval a következőeket csinálta ez a csodacsacsi:

    - Popop buborékban(nem ablakban mint több szemét!), fa nézetben, apró fonttal/helytakarékosan, jól láthatóan listázta a megnyitott füleket ablakaik szerint csoportosítva, belevéve a popup ablakokat is. A felsorolás ablak id alapján ment, és nem változott éppen aszerint, hogy melyik ablakból lett meghívva, az ablakoknak a fülnevek alapján valami nevet adott.
    - A listázott tabokat aktívvá tudta tenni minden ablakban, és meg is nyitotta az éppen aktuális ablakon belül.(hogy a nem aktív ablak tabjait nem tudta egyből megnyitni nem tudom bug vagy feature, hisz adott ablakra váltásnál effektíve a kiválasztott volt előtérben, cserében nem váltott azonnal el a kiinduló ablakból)
    - A listázott tabokat egyenként tudta mozgatni ablakon belül, ablakok között(ez bugos volt mert a mozgatott tabok tényleges sorrendje oda-vissza egyet tévedett a felsoroláshoz képest ablakok közti mozgatáskor), ablakokat tudott egybe olvasztani, és mivel listázta a popup ablakokat is, azokat is be tudta húzni rendes ablakokba tabként.
    - A tabokat egyklikkel tudta bezárni, context menüből könyvjelzőhöz adni. Az ablakokat context menüből szintén bezárni és könyvjelzőzni tudta olyan módon, hogy az a bookmarks bar, azaz a kirakható könyvjelzősáv mappa első eleme lett, így mindig szem előtt volt további elhelyezés céljából, nem kukázódott a világ végére. A mappa neve mindig a tabok címsorában szereplő leggyakoribb szavak összeollózott katyvasza volt.
    - jaigen, a popup bubble-ben(felugró buborék a megnyomott gombhoz igazítva) lehetett használni az egér görgőt, ez külön fícsör, mert nagyon sok nem tudja :U

    Éés nagyjából ennyi, nem volt kimondott svájci bicska. Namost az én nagy gondom az, hogy most hogy ez a 2010-es, nem túl sűrűn(értsd soha nem) frissített kiegészítőn kívül semmilyen más általam kipróbált ablak és tab rendező nem tudja ezeket a viszonylag egyszerű és ésszerű tulajdonságokat felmutatni. :Y

    Egész konkrétan olyan érzésem van, a nyílt pánik hangulat mellett :D , mintha más élő ember nem használna mondjuk 20 fülnél többet egyszerre Króm alatt! :( A most kényszerből kipróbált tab kezelők a borzasztó szemét, és a csak kicsit használhatatlan között váltakoznak. Most kényszerből a Tabli-nál maradtam, ez már tud ablakok közti tab áthúzást, egyklikkes bezárást, de az ablakok sorrendjét benne foglalt tabok mennyisége szerint változtatgatja, ablak összeolvasztást nem tud, és ezért mikor egyik ablakot össze akarom vonni a másikkal, akkor össze-vissza vonogatja hogy honnan hova kell pakolnom a tabokat. :W

    Popup ablakot megjeleníteni, vagy manipulálni nem tud, ahhoz Aerys Tab Manager kell melléje, ez viszont igen vastag sorközökkel csak 20 tabot(mínusz elválasztó ablakfejlécek, így tud az 15 is lenni) tud egyszerre megjeleníteni, viszont itt van már kicsit nehezen használható, de működő ablakösszevonás is.

    Azt nyilván senkitől sem kérhetem hogy a csoda Tabs Managerbe másszon bele és kalapálja meg Króm 67 kompatibilisre, esetleg írjon helyette egy újat(mert éppen igény lenne rá, többi tab/ablak rendező fasorban nincs :U ), de ha valaki ráakadt volna valami másik értelmesre az ne tartsa magában kérem! :R

    [ Szerkesztve ]

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

  • cskamacska

    addikt

    Szóval visszajött az új bookmark manager, de most vissza sem tudom lőni. Pedig erősen kellene, mert ugyan a kétszeres sortávolságú(azaz fele annyi link fér a képernyőre!) lista elég randa, de konkrétan nem működik rendesen, a nagyja elmentett kedvencet egyszerűen nem jeleníti meg! :W

    "Para mis amigos todo, para mis enemigos la ley"

Új hozzászólás Aktív témák