Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Vistaboy

    veterán

    válasz HSM #537 üzenetére

    Nem tudom, mi volt a probléma a gyári beállításokkal. :F Amikor feltettem és újraindult, még nem aktiváltam az XMP profilt (Előbb mindig defaulton szoktam indítani és csak utána állítgatok benne).

    De az új BIOS-nál akármit állítottam be, mindennél ugyanez volt. Maga a BIOS kezelőfelülete működött szerencsére, de amint elindítottam a windowst, csontra fagyott. Az egyetlen amit megfigyeltem, hogy amikor elindítottam az Intel Rapid vezérlőt, abban a pillanatban meghalt, míg anélkül bírta egy-másfél percig. De hogy mi köze a merevlemezvezérlőnek a fagyáshoz, azt ne kérdezzétek, nem vagyok nagy hardverguru. :DDD

    Egy a lényeg: ment vissza az F8, így már minden tökéletes, működik az XMP is, ráadásul a windows sem fagy már le. Mindenesetre ezentúl tényleg megfogadom a tanácsot: ha valami működik, nem állítom el. :)

    (#541) SVLaller: A 60°C körüli értékre több fórumon is írják hogy normális, nálam is annyit írt az Aida64. 60-65 között mozgott, feljebb nem ment, de a hatvan fokot gyorsan elérte, ráadásul hiába tettem be alulra egy plusz ventit, csak két fokot esett a hőmérséklete. Az újrapasztázást én nem merem bevállalni, majd ha valaki kipróbálja, megírja, jobb lett-e. :K

  • Vistaboy

    veterán

    Na, ez volt az utolsó eset hogy megpróbáltam frissíteni az alaplap BIOS-át. Egy GA-Z77X-UD5H deszkáról van szó, mely az F8 BIOS-szal stabilan megy, a memória is 1600 MHz-en ketyeg az XMP Profil aktiválása után. Ám a legújabb, F14-es darab olyan szinten nem működött, hogy most örülök annak is hogy vissza tudtam tenni a régit. (Megkönnyebbült smiley)

    Eleinte minden jó volt, elindult a gép, majd a Windows felállását követően cirka egy-másfél percen belül csontra fagyott az egész, de olyan szinten hogy csak az elem kivételével sikerült utána újra elindítanom egyáltalán az egészet, hogy be tudjak lépni a BIOS-ba.

    Elindult, pár másodperc után lekapcsolt, megint elindult, megint lekapcsolt... mókuskerék a végtelenségig... :( Persze minden alapállapotban volt, ahogyan általában új BIOS esetén szokott lenni.

    Egyedül csökkentett üzemmódban volt hajlandó feljönni a windows, amint elindítottam normál módon, fagyott.

    Még szerencse hogy USB-re előtte lementettem az eddig használt F8-as BIOS-t, így utána vissza tudtam tenni. Mindenesetre eddig még nem jártam így, hogy egy újabb kiadás ilyen szinten csessze el az alaplapom működését.

    Kerüljétek el ti is nagy ívben. :(((

    A régi BIOS-szal azóta röccenés nélkül megy minden, úgyhogy biztosan azzal volt a baj.

Új hozzászólás Aktív témák