Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Alex123

    senior tag

    válasz dik #7353 üzenetére

    A márkaképviselet szerint a Husqvarna megrendelésére gyártja a kínai Loncin - a Briggs motorokról váltottak, azt mondják, hogy megbízható, van hozzá minden ha kellene...
    Majd kiderül, ütni-vágni nem fogom, törődést megkapja, aztán majd elválik az évek alatt, hogy muzsikál... :)

    De amint lesz vele tapasztalatom, igyekszek beírni ide a fórumba is.

    (elektromos lesz a jövő de még jó pár év, mire minden helyzetben kiváltják a belsőégésűeket)

  • Alex123

    senior tag

    válasz dik #7353 üzenetére

    Megtörtént az első idei vágás.
    Jó nagy volt már a gaz, ez nálam nem egy füvesített terület, hanem csak egyszerűen vágom hetente, kéthetente az "ősgazt", ami nyomokban füvet is tartalmaz... :) kb. 6-800 nm-en.
    Mivel nem lett soha elsimítva a talaj, ezért csak annyira sik, amennyire letapostam az évek alatt, ezért a fűnyíró magasság állítását is a közepére tettem, a hepehupák miatt igy is elég rövidre vágja le a végeredményt.
    Nos, azt kell, hogy mondjam, meg vagyok elégedve vele.
    Eddig Briggs 450-es motorral szerelt oldalkidobós MTD MB51-es és Alko Silver MB 46-os hátsó kidobású fűnyírókkal küzdöttem és azok rendszerint ennél a gazmagasságnál már lefulladtak, eltömődtek, többször is le kellett állnom velük.

    Ez a fűnyíró (LB251S) teszi a dolgát, pedig a 32 kilójával nem könnyű de nem vettem észre a hangján, hogy erőlködött volna.
    1 óra alatt végeztem is a vágással, sőt maradt a benzin tartályban is )az előző fűnyírók rendszerint a nagy gaz és erőlködés miatt 2 feltöltéssel mentek)
    Simán a végén kerti slagra szerelt szűkítővel lecsapattam az alját tisztára és eltettem a következő bevetésre.
    Nekem a sebessége is megfelelő - bár kicsit tartottam az első kerék meghajtástól - hamar megszoktam, hogy csak kicsit megdöntöm és már "kapar" is tovább... :)
    Összességében meg vagyok vele elégedve, már be is készítettem az első 5 üzemóra utáni olajcseréhez a következő olajat, aztán majd 25-30 óránként fogom csak cserélni.
    Szezon végén több lesz a tapasztalatom de eddig minden OK. :C

Új hozzászólás Aktív témák