Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Runner_fxr

    Ármester

    válasz syl5 #48 üzenetére

    Persze értem én amit mondasz, nem becsülöm le a funkcionális edzést a bodyhoz képest, sőt, sokkal keményebbnek tartom. Ilyet egy body-s nem csinál meg az biztos.
    A body azért jó alap volt arra, hogy megtanuljak edzeni és megismerjem a testem. 5 évet edzettem teremben és ez alatt 28 kilót szedtem fel (60-ról 88-ra.) Ami nem víz és zsír volt. Ez nyilván nem ment volna normális étrend és táplálékkiegészítő nélkül.
    Sajnos az élet közbeszólt és síelés közben eltörtem mindkét lábam, plusz elszakadt minkét térdemben a hátsó keresztszalag, azóta nem nagyon megy a guggolás nagy súllyal. Ezenkívül még elszenvedtem egy könyök törést is, részleges szalagszakadással.
    A könyökömben már van egy kis porckopás is. Porcerősítőt az folyamatosan szedem.
    Viszont nem bírom ki erő edzés nélkül és az is elszomorít, hogy a 88 kilós testsúlyomból maradt 75 kiló. Nekem azért tetszett meg a TRX mert hasonlít a gyógytornára. Az a tervem, hogy TRX-el megerősítem a könyököm és a térdem, majd utána a súlyzós edzések is visszatérnek és a TRX + body együtt fog menni. Nem akarok én Hulk Hogan lenni, de azért egy 83-85 kilóra vissza akarok menni, persze nem zsírban meg vízben. 178 centi magasságomhoz az pont ideális. Persze a TRX-nek nem az izomtömeg növelés a célja, hanem a mély izmok erősítése. Pont ez az, amire most szükségem van és ezt nem lehet bodyval, ezért vettem a TRX-et. Meglátjuk, egyenlőre jól megy. Ismerem már annyira a testem és a képességeim, hogy hülyeséget nem csinálok, rendesen bemelegítek és abszolút a kezdő edzéstervtől indulok és szép nyugis tempóban haladok előre. Nicoflexet is szoktam használni a bemelegítéshez, persze csak azokon a helyeken ahol sérülés volt, térd és könyök. Nagyon jó cucc.

Új hozzászólás Aktív témák