- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Yettel topik
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Samsung Galaxy Watch7 - kötelező kör
- Milyen okostelefont vegyek?
- Új Trónok Harca telefon érkezik
- Magisk
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Fotók, videók mobillal
Hirdetés
-
Mobilarena
Új hozzászólás Aktív témák
-
bkercso
nagyúr
válasz
bubu1981 #111854 üzenetére
Hát nem a biten múlik, az biztos. 16 bit is tud úgy szólni, hogy egy fél lakás árát adják érte. De 20 bitig még elhall az ember. Fölötte hangerőszab. miatt kellhet több.
Konkrét készülékekben érdemes gondolkodni, mert a "hifi/audiofil"-en belül is nagyot szór a minőség. Olyan DAC-ot kell nézni, amiben sűrűn vannak elkók a digit rész tápjában is (alu vagy tantál, furatszerelt vagy SMD, nem kritikus) és jó oszcillátorok vannak benne. Leginkább ezeken látni, mennyire tudták, mit csinálnak, mert ezek látványosak és nem mindenki figyel (még erre sem).
-
nLali
őstag
válasz
bubu1981 #111847 üzenetére
A matrica ne tévesszen meg. Kisker ára sem több 50 forintnál. Ha egy gyártó ezresével rendeli, akkor talán 20 forintot is ér.
Szerintem semmilyen hatóság, cég, gittegylet nincs, aki ellenőrizné a tartalmat mögötte.
Egész olcsó, pár 10ezer forintos eszközökön is látni ilyet és kimondottan drága, felsőbb polcos terméken sem mindig. -
zodo
nagyúr
válasz
bubu1981 #111842 üzenetére
Lehet kicsi a képzelőerőm vagy így 50+ évesen nem ismerem a trendeket de ezt valahogy nehezen tudom elképzelni.
"sokat gépezek az ágyból fekve oda pedig nekem nem kell billentyűzet"
Nekem ez "tv nézés" kategória amihez egy vezetéknélküli multimédiás billentyűzetet tudok elképzelni amely talán tudja kezelni a win fő hangerőt.Reménykedjünk benne hogy az új választott dac majd tudja amit szeretnél.
Különben most eset le talán igazán mi is a probléma.
Másik dac/amp a gépen egy Creative Sound Blaster X4
Ha ez az aktív akkor pl. Vlc lejátszó, videó nézés közben hiába görgetem egérrel a win fő hangerő gombot mert fix értéken szól tovább.
Fentebb említett billentyűzet "knob" gombja pedig egyáltalán nem reagál a tekerésre/hangerő állításra.Miközben a iFi Zen dac-ot használva görgethetem egérrel ill. használhatóm a "knob" tekerentyűt is a win fő hangerő állítására.
-
zodo
nagyúr
válasz
bubu1981 #111825 üzenetére
Nem tudom értem-e.
Nekem 2 db dac is lóg a pc-n abból az egyik egy régi iFi Zen v1
Tekerem a Dac hangerő pótméterét akkor ugyan változik a lejátszott zene/online stream stb. hang ereje de a Win hangerő csúszka egyhelyben marad.
Ha jól értem ez utóbbit szeretnéd működésre bírni, kényelmesen hogy a dac hangerő pótmétert ne kelljen tekergetni.
Ugyan nem emiatt vettem de Keychron V1 billentyűzetem van aminek "knob" tekerőgombjára a hangerő lett beállítva és ez a Win.
Szóval dac hangerő fix és bármi egyéb alkalmazás, játék, böngésző hangereje a win hangkeverőbe be van állítva egy fix értékre és ezek után ha a billentyűzet "pótméterét" (nincsenek végállásai, nem tudom mi a hivatalos neve) tekerem akkor a win fő hangerő csúszka csökken vagy nő és vele arányosan az éppen játszott hangforrásé is a hangkeverőben. -
Bodz
nagyúr
-
bitrograde
senior tag
válasz
bubu1981 #111825 üzenetére
Én is pontosan így gondolom (veszteség miatt letiltva), de ha így is van, miért nem használod a lejátszásra használt programok hangerőszabályzóját (amibe nem tud kívülről belenyúlni a DAC), ha nem amarsz felkelni az asztal mellől? Ha meg a minőség a fontos, akkor ott az analóg.
-
Ribi
nagyúr
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
A topikban terméket, munkát, szolgáltatást hirdetni tilos!
- Elemzés Erősítők tápellátása 2.
- Tudástár Parazitaeffektusok az áramkörben 1.
- Tudástár Melyik áram merre folyik a NYÁK földhálózatán?
- Tudástár Erősítők tápellátása
- Bemutató DSD: divatőrület vagy a zene új dimenziója?
- Vivo X200 Pro - a kétszázát!
- Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) / Counter-Strike 2 (CS2)
- Változatos hardverbokréta
- BestBuy topik
- DOOM - The Dark Ages
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Yettel topik
- Korábbi vezetője szerint 40 milliárd dollár kell az Intel versenyképességéhez
- E-roller topik
- WoW avagy World of Warcraft -=MMORPG=-
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B450M R5 5600 16GB DDR4 512GB SSD GTX 1080Ti 11GB ZALMAN I3 NEO Chieftec 650W
- HP EliteBook 830 G8 i5-1135G7 16GB 512GB 1 év garancia
- 24 GB-os RTX A5000 HP - garanciával
- Prémium PC házak akár 20-40% kedvezménnyel eladók garanciával, számlával!
- Honor Pad X9 / 4GB RAM 128 GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest