Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • b.vr

    őstag

    válasz izsófi #21081 üzenetére

    "A fő indok a fuji mellet a lényegesen fejlettebb szenzor és annak mérete volt. Az oly nagyon elvérzik ebben az összevetésben."

    Na de akkor erre kéne valami példát hozni, mikor vérzik el olyan nagyon? :)

    Mondjuk Nálad a Fuji az a legújabb generáció (nálam egy generáció van, e-m1mk1 és x-e2)
    Magas iso-t, csillagfotózás kapcsán írtam, bár ott is a legnagyobb előny a 12/2 objektívé fényerőben (ha lenne llaowa 7.5/2-őm, akkor azért módosulna a helyzet, akkor maradna a szenzor előnye, viszont a llaova szélesebb látószög, tehát hosszabb záridőt engedne)
    A példáid tájképek (tetszenek is egyébként!) Ott viszont ha direkt ez a cél akkor még napközben is eleve állvány, ha meg kevés a fény akkor mindenképpen állvány, megintcsak nem érdekes a magas iso-s előny (persze, emlékképnek lehet lőni tájképet iso3200-n meg fölötte is, de olyan célra meg kb mindegy. Meg hát kézből akkor ott az oly stabija)

    A 12-40-nél, tájképnél főleg, nagy előny hogy ekv 24mmről indul. Még ez is sokszor kevés, nálam mindig ott a kis oly 9-18 is.

    A dinamikatartalékban lehet hogy van előnye a nagyobb szenzornak, de kb hiába ha (mint én is írtam, mások is írták) ugyse a RAW lesz használva hanem inkább a gyári jpg. Ha fontos képről van szó, akkor meg még ff-ben is expo-bracketinget használ mindenki úgyis.

    Abszolut egyetértek, az Oly 40-150 iszonyat jó obi, de a Fuji 50-140-nel is biztos elégedett leszel. Túrázásnál annyi hogy ez még az Olynál és nagyobb és nehezebb (pedig már az sem éppen kicsi)
    Természetfotónál még előny az Olynál a nagyobb átfogás (telekonverter mindkettőhöz van), de természetesen ebben a kategóriában mindkét obi kiváló választás.

    [ Szerkesztve ]

    "Oscar bácsi meg nem gyütt"

Új hozzászólás Aktív témák