- Milyen okostelefont vegyek?
- Sony Xperia 1 V - kizárólag igényeseknek
- Poco X6 Pro - ötös alá
- Redmi Note 12 Pro - nem tolták túl
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Ideiglenesen leállította az Xperia 1 VII értékesítését Japánban a Sony
- Mobil flották
- Vékonyabb lett, jobb kamerát kapott, de az akku maradt a régi: itt a Fold7
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Változó design, tekerhető lünetta: megjött a Galaxy Watch8 és a Classic
Új hozzászólás Aktív témák
-
simron
tag
válasz
Iginotus #3651 üzenetére
Le sem merem írni. A teljes játék , valamennyi fő és mellékküldetés, mind az 5 DLC végigjátszása, minden bólogatós bábu és szinte az összes egyedi fegyver, páncél megszerzése, minden képesség 100-ra fejlesztve, a térkép összes helyszíne felfedezve nekem 182 óra játékidőbe telt. Persze szépen komótosan, mindenre rácsodálkozva
tartott ennyi ideig.
-
simron
tag
válasz
Antonius1978 #3642 üzenetére
Én sem vagyok szaki, de a játékok sebességét nem elsősorban a vga memóriája határozza meg, de van videókártya topic, ott sok mindent meg lehet tudni, kérdezni. A mostani kártyám egy 4850-es 512 memóriával és 1680X1050-ben az F3 max beállításokkal meg sem akad, pedig ez is "csak" 512 MB-os. Az is sokat számít, hogy mekkora felbontásban játszol, én anno 1280X1024-ben játszottam és persze élsimítás nélkül, úgy élvezhető sebességgel futott a játék, de a legjobb, ha kipróbálod és meglátod mi a helyzet.
-
simron
tag
válasz
Antonius1978 #3633 üzenetére
Nekem egy Radeon 2600XT 256 MB-os kártyán közepes beállításokkal elment az F3, azt hiszem a te kártyád egy picivel gyengébb, így talán alacsony beállításokkal el fog futni.
-
-
simron
tag
-
simron
tag
válasz
chatran #3609 üzenetére
A götög betükkel jelölt rádióállomások esetében miután bekapcsoltad az adót működtető energiaellátást (tehát megjelent a pipboy rádióállomásai között), akkor meg lehet keresni az adást sugárzó rádióberendezést, amely mindig valahol a környéken lévő elrejtett helyen (pl: csatorna, pince, stb.) van, ott végleg ki lehet kapcsolni az adást. Ezeken a helyeken általában cuccokat lehet találni, illetve az adást beinditó emberek rövid történetét lehet megismerni.
-
simron
tag
válasz
Iginotus #3585 üzenetére
A sztori része, hogy kitör a balhé, mivel a szimuláció teljesítése után a vezetőjük felajánlja neked, hogy válasz a raktárból, erre néhányan a többiek közül ellenkeznek, hogy a koszos kívülálló (te) nehogy már elvigye a cuccokat, majd egymásnak ugranak, nem kell mindenkit megölni, csak azokat akik rád, meg a főnökre lőnek (ellenfélként pirossal jelennek meg).
-
simron
tag
válasz
Iginotus #3583 üzenetére
Nem jut eszembe a neve, azt hiszem az angol verzióban simán Big Gun volt a neve, ha jól emlékszem egyet lehet találni a rádióállomásnál, amikor rátok ront egy behemót szupermutáns, a tér közepén fekvő broterhood of steel katona hullájánál van. Azon kívül egy egyedi változatát is meg lehet találni a Fehér Ház romjai között, oda pedig a Fehér Ház környékén nyíló csatornalejáraton keresztül lehet eljutni, de a pontos helyre már nem emlékszem. Az egyedi Big Gun egyszerre 7 lövedéket lő ki és gyakorlatilag mindent letarol a környéken.
-
simron
tag
válasz
Iginotus #3581 üzenetére
Alien fegyverbe kevés a munició, csak később a mothership Zeta DLC játszása során szerezhetsz hozzá belevaló lőszert, azért érdemes elmenni érte, hiszen az egész térképet érdemes bejárni, így oda is előbb-utóbb el fogsz jutni.
A Lincoln fegyvert, ha jól emlékszem csak kereskedőnél tudod javítani, a kereskedőkaravánok javítási képességét pedig valamilyen szinten tudod emelni, amikor eljutsz abba a városba (Canterbury Közösség), ahonnan indulni szoktak, max-ra nem, de eléggé jól meg tudják majd javítani.
A tervrajzok alapján összerakott cuccok szerintem nem olyan jók, én nem használtam azokat, kivéve a nuka gránátot és az aknát mert azok nagyot sebeznek, a többi csak poénnak jó. -
simron
tag
Van olyan lehetőség a Moriartyval folytatott beszélgetés közben, hogy segítesz neki egy ügyben és ő elküld egy közeli házban élő nőhöz, aki tartozik neki pénzzel, hogy szerezzük vissza a tartozását és cserébe megmondja hol van apánk. A nőtöl én simán visszaszedtem a pénzt, ha jól emlékszem még többet is, mint amennyit Moriarty kért, így meg is volt a pénz és az infót is megkaptam Moriartytól. De egyébként a játékban azért ennél nagyobb összegekre is szükséged lesz (mondjuk egyes cuccok javításánál), nem jó ha már ez a 300 kupak is gondot jelent. Nem lehetetlenség akár már ez elején is összeszedni a pénzt talált tárgyak eladsából, vagy ellenfelek hulláinak kifosztásából. Terminál feltörés az elején még tényleg gond lehet, én Novával nem is próbálkoztam, Moriarty pedig nem árulta el önként és ingyen az infót.
-
simron
tag
Kitartás, már nem emlékszem minden küldire, de biztos, hogy az elején is voltak olyanok amelyeket meg lehetett csinálni. Persze azoknak felesleges nekiállni, amelyik a térkép egy távoli pontjára, erős ellenfelektől hemzsegő épületekbe, vagy területekre visz. Amikor az elején Megatonból egy szál pisztollyal és egy rendörpottal elmentem a közeli hipermarketbe, csak úgy néztem, hogy ott már géppisztollyal lövöldöztek rám, de valahogy pisztollyal és közelharcban (meg az egyik raktárban lévő robot beindításával) lenyomtam őket és máris volt egy géppisztolyom. Lényeg a fokozatosság, annak menj neki, akit le tudsz verni, ha nem megy, akkor futás, vagy visszatöltés.
-
simron
tag
A korábban maltazin által leírt 101 vault-os társakkal kapcsolatos fordulatot más is tapasztalta? Anno mikor végigvittem a játékot jópár fallout 3-al kapcsolatos oldalt és fórumot megnéztem, de ehhez hasonló lehetőségről sehol sem írtak, úgyhogy eléggé szkeptikus vagyok ezzel, meg hát a kollega azóta sem töltötte fel a csatornalejáratról késuített képet.
-
simron
tag
válasz
Interceptor #3539 üzenetére
Igen, a Broken Steel DLC folytatja a sztorit és teljesen nyílttá teszi a játékot, az abban lévő főküldetés befejezése után sem lesz vége a játéknak, hanem lehet szabadon kalandozni.
-
simron
tag
válasz
Runner_fxr #3532 üzenetére
Ahogy mondják a broterhood of steel központjában lehet megszerezni a képességet, a másik lehetőség, hogy az Operation Anchorage DLC-t végigcsinálod és akkor automatikusan megkapod ezt a képességet egy T51/b szervópáncéllal egyetemben.
-
simron
tag
válasz
Runner_fxr #3525 üzenetére
Te tudod, bár szerintem felesleges volt a fegyverhasználatot 100-ra tolnod a többi kárára, mivel a játék során rengeteg könyvet lehet találni, melyeket elolvasva fejlődnek a képességeid, mivel a fegyverhasználat már most 100-on van, így azt fejleszteni már nem lehet, tehát a fegyverhasználathoz pontot adó könyvek feleslegessé válnak és elég sok pont el fog veszni. Ha jól emlékszem 15. szint környékén már nem volt vészes a túlélés.
-
simron
tag
válasz
Runner_fxr #3516 üzenetére
Hát igen, atomháború után már csak ilyen az élet, hogy egy szál késsel és egy pisztollyal kerülsz ki a pusztába.
Egyébként a játék lényege, mint minden rpg, vagy rpg elemekkel rendelkező játékban a fokozatosság, amíg nem vagy elég erős, addig próbáld elkerülni az erősebb ellenfeleket. A lőszerhiány egyébként a játék folyamán többször is elő fog fordulni, egy-egy komolyabb csetepaté során igen nagy mennyiségű lőszert lehet eldurrogtatni. Egyébként a vault kijáratától nem messze egy nagy csűr első emeletén már lehet taláni egy vadászpuskát is, illetve ahogy mondták megatonban is be lehet vásárolni, és az is hasznos, ha csinálod a küldiket, hiszen úgy pénzhez és cuccokhoz juthatsz.
Én az elején amikor kijöttem a vaultból szinte rögtön ellőttem az összes töltényemet és utána egy darabig rendőrbottal ütöttem mindent. -
simron
tag
válasz
attyspocak #3487 üzenetére
Persze a cuccokért érdemes megcsinálni az Anchorage-t az elején, megkapod a T-51/b szervópáncélt (és ezzel együtt automatikusan a szervópáncélok használatának lehetőségét),ráadásul ez a páncél nem romlik, így javítani sem kell, ez persze véleményem szerint túl könnyűvé is teheti a játékot.
-
simron
tag
Az alapjátékot befejező karakterrel lehet folytatni a DLC-ket is. Igazából az 5-ből 4 DLC (Operation: Anchorage, The Pitt, Point Lookout és Mothership Zeta) egyáltalán nem kapcsolódik az alapjáték fő történetéhez, ezeket tulajdonképpen bármikor és bármilyen sorrendben le lehet játszani, akár az alapjáték befejezése előtt is, akár utána is. Az egyetlen DLC a Broken Steel, amelyik az alapjáték fő sztorijának folytatása és ebből következően csak az alapjáték fő történetének befejezése után játszható, ezzel a DLC-vel ráadásul nyilttá válik a játék, tehát az a Broken Steel sztotijának befejezésével sem ér véget, hanem szabadon folytatható.
A DLC-k megjelenési sorrendje egyébként: 1. Operation Anchorage, 2. The Pitt, 3. Broken Steel, 4. Point Lookut, 5. Mothership Zeta -
simron
tag
válasz
bartucc #3458 üzenetére
Az összes DLC (5) telepítésével a játék nyílttá válik, a Broken Steel DLC telepítésével meghosszabbított főküldetés után (igazából az előtt is csak a DLC-k megjelenési sorrendje miatt írtam így) lehetőség van még a Point Lookout és a Mothership Zeta DLC-k történetének a végigjátszására is, utána pedig mászkálhatsz a térképen ide-oda, kereshetsz mindenféle rejtett helyet, az újratermelődő lényekre vadászhatsz, stb....
A Broken Steel DLC telepítése nélkül a fő küldetés befejezése után a játék véget ér.
-
simron
tag
Akkor lehet, hogy eddig valami csoda folytán ment a játék úgy ahogy és most csak a tőle elvárható teljesítményét adja a gép.
Viccet félretéve eddig az anizotróp szűrés és hasonlók nagyon alacsony értékekre voltak beállítva, a HDR nem volt bekapcsolva és volt olyan beállítás, ami csak közepesen volt , de nekem megfelelt, csúnyának sem tűnt a látvány és élvezetesen lehetett vele játszani, de ennek vége. Szerintem a karicsere lesz, mert egyéb játékok is nagyon akadnak, még a nagyon jól optimalizált CoD is. -
simron
tag
Köszi a tippeket. A játékot újratelepítettem, és a legújabb, illetve régebbi ATI vga driverrel is megpróbáltam, de akár új játékot kezdek, akár a régi mentést folytatom iszonyatosan lassú, teljesen élvezhetetlen (a legalapabb beállítások mellet is) a kép. Tanácstalan vagyok, marad a Windows újratelepítés, vagy majd valakitől kérek kölcsön egy VGA kártyát és megnézem azzal, attól félek, hogy a kártya beszart.
-
simron
tag
válasz
Xblades #3202 üzenetére
Köszi, hát az FPS számláló alapból 32-n áll, de a mozgások során (pláne ha ellenfél is van a közelben) 4-5 -re lemegy, ezen az sem változtat, ha teljesen leveszem a grafikát, a játék akkor borzasztóan néz ki és továbbra is lassú. Ráadásul más játékoknál (Farcry2, Cod4-5) is ugyanezt tapasztaltam, a directx (a dxdiag nem jelzett problémát) és a vga driver újra lett telepítve (a legújabbakkal), de hiába. Elképzelhető, hogy beszart a vga kártya? Vagy esetleg egy windows újratelepítés talán segíthet?
-
simron
tag
Üdv:
A problémám a következő: fel van rakva az alapjáték mellé a point lookout DLC-vel bezárólag minden + az 1.7 patch (a Mothership Zeta-t még nem tettem fel), a játékkal 1440:900 felbontással és magas beállításokkal eddig semmi gondom sem volt, aztán az American Dream küldinél Raven Rock felrobbanásakor hihetetlenül beszaggatott a játék és azóta is borzasztóan lassú (2-3 ellenfél esetén szinte kockánként lép egyet a kép). Az ATI VGA Driverből a legfrissebbet feltettem, lepucoltam és töredezettség-mentesítettem a vincsit, a játékot és a windows xp-t még nem telepítettem újra. Találkozott valaki hasonló problémával?A játékot az alábbi konfiggal játszom: ASUS P5KPL lap, 2 Gb DDR2 800 mhz memória, Core2 Duo 1.8 ghz proci, ASUS HD2600XT 256 Mb vga.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Milyen okostelefont vegyek?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Ha a fejlesztőkön múlik, akkor nem tér vissza a GPU-s PhysX
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Miskolc és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Windows 11
- Sony Xperia 1 V - kizárólag igényeseknek
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- VoidXs: Tényleg minden játék optimalizálatlan?
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- További aktív témák...
- LG 25GR75FG - E-Sport Monitor - FHD 360Hz 1ms - NVIDIA Reflex + G-sync - AMD FreeSync - HDR 400
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- Bomba ár! HP EliteBook 830 G5 - i5-8G I 8GB I 256GB SSD I 13,3" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- Windows! Logitech Mx Keys Magyar!
- Kingmax 1x2GB DDR3-1333 RAM
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest