Hirdetés
- Apple Watch
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- iPhone topik
- Samsung Galaxy Watch4 és Watch4 Classic - próbawearzió
- Szívós, szép és kitartó az új OnePlus óra
- Xiaomi 14T Pro - teljes a család?
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Fotók, videók mobillal
- Megbüntették, ezért feloszlatná az EU-t Elon Musk
- Vivo X300 - kicsiben jobban megéri
-
Mobilarena
A Microsoft Excel topic célja segítséget kérni és nyújtani Excellel kapcsolatos problémákra.
Kérdés felvetése előtt olvasd el, ha még nem tetted.
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
t.akos
csendes tag
Az egyéni formátumok beállításai rendben vannak, csak az a fránya felső index nem akar sehogy sem odakeveredni...

Egyébként ha innen kimásolva beillesztem, akkor rendben működik. Csak hát ez kicsit macerás lenne, hogy midig keresni egy olyan helyet, ahol az épp aktuális formátum megtalálható.
[Szerkesztve] -
loszerafin
senior tag
Köszi.
Kár, pedig használható átmenetnek tűnt az excel.
Van egy feladatom, ahol az inputok excelben mentek. Gondoltam, ha kicsit kipofozom az excel fájlt,
nem kell programot írnom az adatok kezelésére (és így a betanítási idő is lerövidült volna, meg az átállással se kellett volna bajlódni), de úgy látszik, nem fogom megúszni ezeket a dolgokat.. -
loszerafin
senior tag
egy randa ''trükk'' jutott csak eszembe, csinálsz még egy oszlopot
a függvény legyen:
=HYPERLINK(''mailto:''&A1) ahol értelemszerűen A1 az a cella, ahol a mailcímek vannak.
Köszönöm, ez bevált.
Sajnos van egy hátránya: hogy a cella értéke 'mailto:e@mail.cim', míg ha magától ismeri fel az excel,
akkor a cella értéke 'e@mail.cim', de annyi baj legyen. -
Gambit
őstag
Jó, értem, hogy van visszatérési értéke, de szerintem semmi baj nem lenne, ha a hamis esetben nem is foglakozna a cellával. Tehát megvizsgálná a feltételt, ha igaz lenne, akkor csinálna valamit, ha pedig nem lenne igaz, akkor nem csinálna semmit. Tehát igaz, hogy mondjuk !=30, de nem lenne semmi utasítás erre az esetre. Szépen továbblépne. Ezt szerintem egyetlen kapcsolóval meg lehetne csinálni.
-
Gambit
őstag
Nehogymár akkora feladat lenne a kedves microsoft programozóknak kikapcsolhatóvá tenni azt a nyomorult ágat. Szerintem egész egyszerűen senki nem gondolt arra az eshetőségre, hogy valakinek ebből esetleg hátránya származhat. Én továbbra is úgy gondolom, hogy az excel hibája, mert nem engedi meg, hogy úgy alakítsam a feltételt, ahogy én akarom. Felülbírál engem, pedig én jobban tudom, hogy mit akarok csinálni. Tudom hogy a függvényeknek nincs sok közük a programozási nyelvekhez, csak példának hoztam fel, hogy nem teljesen elrugaszkodott ötlet, mert máshol simán lehetséges.
Nekem egyébként semmi bajom az excellel, de most igenis korlátoz. Idegesítő, hogy ilyen eshetőségre nem gondoltak a készítői. Ez mindenképpen az ő hibájuk szerintem. -
Gambit
őstag
Hát, akkor ez egy elég súlyos hibája az excelnek szerintem. Mert ha én akarom, akkor miért nem tehetem meg, hogy ne nyúljon hozzá? Programozásban simán ki lehet hagyni az else ágat, itt miért nem?
Na mindegy, megoldottam úgy, hogy önmagára mutat. Így mondjuk minden indításkor elkezdi mondani a marhaságait, hogy mennyire rossz egy így, de nem érdekel, mert legalább azt csinálja, amit akarok.
Remélem, te is érzed, hogy itt az excel a hibás, mert nekem teljesen logikus igényem van arra, hogy kihagyhassam az else ágat, csak éppen nem tehetem meg, mert a készítők erre nem gondoltak.
Új hozzászólás Aktív témák
- Le Mans Ultimate
- Elektromos autók - motorok
- Autóhifi
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Feketelista, avagy a rossz boltok topicja
- Audi, Cupra, Seat, Skoda, Volkswagen topik
- Elemlámpa, zseblámpa
- Kerékpárosok, bringások ide!
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Milyen processzort vegyek?
- További aktív témák...
- PC Game Pass előfizetés
- Eredeti Microsoft termékek - MEGA Akciók! Windows, Office Pro Plus, Project Pro, Visio Pro stb.
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Játékkulcsok : ! Legjobb Áron ! : PC Steam, EA App, Ubisoft, Windows és egyéb játékok : (12.10.)
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Samsung Galax S23 Ultra 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple iPhone 11 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- CSX 2x2GB (4GB) DDR 800 MHz kit
- Bomba ár! HP Probook 440 G10 - i3-1315U I 16GB I 256SSD I 14" FHD I W11 I Cam I Garancia!
- Samsung Galaxy A53 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest


![;]](http://cdn.rios.hu/dl/s/v1.gif)



Fferi50

