Hirdetés
- iPhone topik
- Milyen okostelefont vegyek?
- Fotók, videók mobillal
- Xiaomi Watch 2 Pro - oké, Google, itt vagyunk mi is
- Redmi Note 14 5G - jól sikerült az alapmodell
- VoLTE/VoWiFi
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- MWC 2026: Bajnoki címre pályázik a Xiaomi Watch 5
- Vivo X300 Ultra - tárcsázz, ha van rá keret!
- Android alkalmazások - szoftver kibeszélő topik
Új hozzászólás Aktív témák
-
haris
őstag
Plebi
Bocs előre is a durva kérdésért, de Te azért szoktál olvasni is a fórumon, vagy csak írsz.
[linkelem] egy korábbi hozzászólásomat, ahol a hatodik képen látható, mint teljesít az Eee- 2G Xvid lejátszás közben. A gép itt egy videot játszik, még ha a kép-ről ez nem is derül ki, és láthatod nálam mennyi memóriát használ (én Winampot használok), illetve processzorterhelését.Itt a kép mégegyszer

Illetve még egy érdekesség akkuidővel kapcsolatban.
Ezt a képet ma csináltam:
A gép ekkor már jó ideje ment, 16 előtt picivel kapcsoltam be, de néha lecsuktam a kijelzőt, ha más dolgom akadt, majd folytattam a munkát. Ami érdekes, hogy a win már üres akkut jelez, míg a BatterEeee nevű progi szerint van még hátra sok sok idő. Ez az üzenet 18 óra 56kor volt. Azóta megírtam ezt a hozzászólást, és gyönyörűen megy a gép.
Kiváncsi vagyok mikor lesz tényleg üres. Lehet roszzul hitük, és mégsem olyan kevés ideig bírja az akku, csak a Win értelmezi rosszul?
A dologhoz tartozik, hogy a BatterEee első használata előtt kalibrálni kell a progit, ami annyit tesz, hogy az akkut teljesen fel kell tölteni kikapcsolt állapotban, majd a rendszer felállása után a létező összes fogyasztót bekapcsolni(wifi, USBegér stb) a kijelzőt maxra(100%) világosítani, illetve kikapcsolni a win automatikus leállítását kritikus akku szintnél, és elindítani a progi Calibration gombját. Ekkor a program a procit megterheli 100%ra, és addig hajtani, amíg ki nem kapcsol (ezt én nem javaslom, hisz Li-Ion akkut nem szokás teljesen lemeríteni Én 2%%-nál kikapcsoltam a gépet.) Feltölteni az akkut és használni.
Most 19óra 23kor még 39%ot jelez a BatterEee. Vagy 6.9Voltot!Kiváncsi vagyok mi fog történni.
Üdv -
Xandros lekerült, mert ez az sdk nem tartalmazta az alap menüt, hanem egy linux fejlesztői változat volt, amihez szinte mindent le kellett volna szedni. Most az eeeubuntu van fennt abból is az 1.0 ás, sima 8.04 es ubuntuval, simán működik vele minden. Én is megpróbálok egy xp-t nlite val kisebbre szabni, majd meglátjuk hogyan sikerült.
Lehet, hogy rossz kérdés, de egy régi cerka is rábírható volt, viszi ez a gép az avi videókat? Még nem próbáltam.
-
doc
nagyúr
lehet ra telepiteni persze, bar ez disztribtol fugg
a Slax pl. elment minden valtoztatast egy file-ba amit bootkor visszatolt, tehat ugyanugy viselkedik mint barmilyen kozonseges, telepitett disztrib
ha meg leformazod valamilyen ertelmes filerendszerre (pl. ext2) akkor meg siman telepitheto ra barmi -
MC Pite
veterán
Xandrost rakj, többivel gondok vannak eee-n.
http://wiki.eeeuser.com/#restore_original_factory_xandros_linux
vagy: http://wiki.eeeuser.com/windowsxpusb (nliteos a 2gb-re)A 700as eredeti lemeze nem könnyen hozzáférhető, de valahol múltkor találtam egy angolt... bár ezen a fórumon 99,9% hogy van működő link.
-
haris
őstag
Hali srácok.
Nekem 1 hete van ilyen masinám. Az Eee7002Gsurf leginkbb abban külömbözik a 701-től, hogy
- a legfontosabb, a procija celeron 800 as vagyis a a gyári szorzo 8 az FSB 100, ....
...de az ASUS ezt a procit is csak 70MHz-re downlockolja, és ami a legnagyobb bibi, proci 512Mb másodszintű gyorsító tárát itt letiltja. Ettől a gép lényegesen lassabb, mint az amúgy sem valami gyors 701-es
- nem upgradelhető a memoria (ezt enm ellenőriztem, nekem elég az ami benne van)
- nincs benne, és nem is rakható bele második ssd (ugyanaz mint előbb, én tettem bele egy 8Gb-os SDHC memoriakártyát)
- nincs benne kameraA tapasztalataim szerint egyetlen gondom a géppel, hogy a proci a Youtube videokat már nem tudja akadásmentesen lejátszani, minten máshoz (érsd munka .xls, .doc filok), böngészés(nekem itt a gogli chrome jött be leginkább, használható. De mégegyszer mondom, igen korlátozott a tudása, persze ennyiért..
A gyári file-ok (valaki kereste öket)
http://sourceforge.net/projects/eeecommunity/files/
http://support.asus.com/download/download.aspx?SLanguage=en-usHa velemire kíváncsiak vagytok nosza rajta, hátha tudom a választ.
Üdv
harisSZERK:
Ja igen. Én jelenleg egy nlintolt XP-t tettem rá, amibe már az nlite-al beintegráltam az SP3-at, illetve szinte mindent kiszedtem belőle ami szerintem em fontos a mindennapi használathoz (hangok, így sem induláskor, leállásnál nincs idegesítő XPhang, mindenféle régi ezköz telepítő file-jai amik az XP-ben vannak, de az eee ugysem használná, háttrképeket, képernyővédőket stb) így a vége egy igen karcsú Win XP lett.
A gyorsító file méretét levettem 64Mb-ra ( az Xp vagy 600-at lefoglalt első iduláskor)
Érdemes rákeresni a bootolhato pendrive kifejezésre, és akkor ha sz ott találtakat végigrágod, tudsz penről telepíteni.
Amugy azt hiszem az unibootin nevű kis program kell hozzá, de nem tudom,nekem van USB - ATA átalakítóm, így CD-ről bootoltam.
Már letöltöttem a Xandrost (fenti linkek), azt is ki akarom próbálni.Egyelőre ennyi jut eszembe.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Dell G15 5511 i7-11800H RTX 3050Ti 16 GB RAM 15,6" Full HD 120Hz
- Lenovo Legion Pro 5 Új RTX 5070 / i9-14900HX / 32GB DDR5 / 1TB NVMe
- Getac T800 G2 Rugged Tablet 8GB RAM, 128GB SSD + Dokkoló, Windows 11 Pro
- LENOVO ThinkPad T460,14,HD,i5-6300U,8GB RAM,256GB SSD,WIN11,DUPLA akku
- Újszerű Asus ROG Flow i9-13900H NVIDIA RTX4050 ROG Nebula QHD+ DCI-P3 Pantone gamer laptop tablet
- Apple iPhone 6S Plus 32GB Rose Gold Karcmentes állapot 100% akkumulátor
- Corsair iCUE ELITE CPU Cooler LCD Display Upgrade Kit
- Eredeti DELL 240W töltők (LA240PM160)
- BESZÁMÍTÁS! MSI B550M R7 5700X 32GB DDR4 1TB SSD RTX 4070 12GB Lian Li Vector V100R FSP 650W
- KFA2 8 GB GeForce RTX 3070 Ti - garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

az esetenkent meg az asztali gepet meg a MacBookPro-t is megfogja egy-egy pillanatra...

