Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • csendes

    őstag

    válasz zhagyma #7536 üzenetére

    Azt én is néztem korábban, hogy a Duna soha nem csíkosodik és ki lehet kapcsolni a deinterlace-t.
    Ha jól értem, akkor az MPEG4-AVC (H.264) lehetővé teszi, hogy egy képkockán belül is az egyik rész frame módban ("progresszíven") legyen kódolva, a másik field módban ("interlace-elve"), ezáltal tovább javítható a tömörítés. A "frame" egy teljes képkockát jelent, a "macroblock" a képkockán belül egy kisebb téglalapot, a "field" (mező) pedig egy fél frame vagy macroblock, két "field" ( a páratlan és a páros sorokat tartalmazó) adja ki a teljes frame-t, illetve macroblock-ot field módban. Vagyis a MBAFF (Macroblock Adaptive Frame/Field) kódolás annyit jelent, hogy a kódoláskor egy képkockán belül megvizsgálja a kódoló szoftver, hogy a képkockán belül maximum 16x16 macroblock közül melyiket érdemes frame módban ("progresszíven") kódolni - ezek azok a részletek, ahol kevés a mozgás, és melyiket field módban ("interlace-elve") - ezek azok a részek, ahol sok a mozgás, változás. Attól adaptív az egész, hogy ez képkockánként és képkockán belül is változó, mindig a legnagyobb tömörítésnek megfelelően. Viszont a Duna TV kódolása a DVB-T-n, ha jól értem, akkor ilyen értelemben nem adaptív, nem optimalizált, hanem állandó, folyamatosan frame módban megy ( :F ) hiába MBAFF a kódolás, és akkor ez tényleg 1080p-nek felel meg. A dekódolásnál az MBAFF kódolás érdekes módon a számítási igényt nem növeli, viszont a kezdeti időkben nem minden lejátszó tudta kezelni. Mindezt itt találtam:[link][link][link]

    Ki állította meg az órát? Néha az az érzésem, hogy Magyarországot is Kínában gyártották.

Új hozzászólás Aktív témák