Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • atesss

    addikt

    válasz zhagyma #5521 üzenetére

    Hát azt ami már megvan a Wifihez, nem akarom erre használni, mert az biquad (illetve double biquad) antennához lesz - csak össze kéne raknom azt is már végre.
    Meg a csatlakozó is körülményes, akár az is lehet késöbb megcsinálnám ilyen kábellel, ha nagyon kellene, bár akkor meg inkább veszek egy erősítőt.
    Mivel elég jó helyen lakok (1,9km a Széchényi hegy), az a veszteség ami a padláson elhelyezett erősítőhöz lejövő 2-3m-es kábelen van, nem hinném hogy annyira nagy gond lenne végül is belegondolova - legalábbis ha van erősítő.
    Ha nincs erősítő, akkor jobban "spórolnék" azért az elérhető antennából kijövő jelszinttel.
    Ja és a H1000-s kábel csillapítása 800MHz-en 12.3dB, míg a lengyel kábelé 16,6.
    Szóval meglepő módon azért olyan sokkal nem jobb már.

    Csak akkor kellene egy ehhez hasonló kültéri kábel, mit tudnál ajánlani ?
    Vagy kérdezzem meg az Árwill-ben, nekik mi lenne ?
    Árban egy hasonló kültéri kb. mennyivel drágább, ha jól sejtem nem sokkal ?

    Csak akkor darabolunk / toldunk kábelt, ha nagyon-nagyon muszáj (csatlakozó, erősítő).
    Igen, épp ezen gondolkodtam én is.
    Pl. most úgy van, hogy az antennáról lejövő kábel egy F csatlakozóban végződik, és az egy kb. 1,5m-es kábelen (aminek most jelenleg "összedrótozott" csatlakozása van csak, az AD-s paraboláról jövő kábellel) megy tovább az erősítőbe.
    Ezt a köztes darabot ki lehetne hagyni biztosan.
    Csak akkor dugós (mint a TV hátulján is pl., hogy hívják ezt ?) csatlakozó kell rá, mert olyan van az erősítőn (sajnos a ki és bemenet is ilyen, nem F-es).
    Ugye ilyen is van házilag szerelhetőben ? (ami most fent van a végeken, az ilyen szétcsavarható fajta ugyan, de ezt azért inkább lecserélném már 15 év után)
    Illetve most van nekünk egy dugósról csavarosra átalakító vég a UPC-s kábel végén, csak állandóan szétesik. Pedig szerintem a UPC-sek adták...

    Egy házilag szerelt F csatlakozón (3-as árnyékolású kábelre) mennyi veszteség van kb. ? (746/ 802Mhz-en)
    Azon is gondolkozok, hogy először kipróbálom azt, hogy a padlásfeljárónál levezetve a kábelt, mindenféle toldás nélkül közvetlenül a tunerbe, milyen eredményt ad (TSReader-el megnézve).
    Csak akkor biztos hogy az egész egyszerre vett kábel (10-12 m körül, de még gondolkodok mennyi is legyen) rajta lesz.

Új hozzászólás Aktív témák