Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kernel

    nagyúr

    válasz robag88 #11369 üzenetére

    Ha csak egy tunert akarnál venni, akkor például a számítógépbe lehetne tenni, a videókártya kimenetére pedig rá kellene kötni a TV-t is. Lehetőleg HDMI, illetve DVI-HDMI, esetleg D-SUB VGA kapcsolatot kiépítve a gép és a TV között.

    Ennek további előnye a médialejátszás lehetősége, hátrány lehet, hogy a számítógépnek is mindig mennie kell, ami persze nem hátrány, ha úgyis menni szokott.

    Az Optiboxot TV-vel lehet használni, de azzal sem a TV-n váltod a programot, hanem a boxhoz tartozó távszabályzóval lehet kezelni (kivéve, ha van egy alkalmas tanítható / univerzális távszabályzód is).

    Koaxiális kimenetet én nem látok rajta, de hiába is lenne, mert az csak loop, ami a DVB-T vevőkön szokott lenni. Ez viszont műholdvevő, így F-csatlakozó van rajta, szintén loop, vagyis hurokátmenet, ahová további tunereket lehet felfűzni. TV-t nem oda kell kötni, hanem lehetőleg a HDMI-kimenetre.

    Mindennek tetejébe, szerintem neked nem kell ilyen twin-tuneres Optibox, hacsak nem akarsz kétfejes tányért kötni rá.

    Az említett kártyán egyébként azért van két koax. bemenet, mert egyik az FM-rádió, másik a TV.

    [ Szerkesztve ]

    Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

Új hozzászólás Aktív témák