Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • twine

    addikt

    válasz Alabástrom #236 üzenetére

    ÁÁÁ tőlem nem fogsz(tanulni) :B :DDD
    Nem vagyok én akkora "szűrő szaki...."

    Én ha lehet egyszerűsítem az életemet...
    Egyrészt, általában jó fényviszonyok között repülök...(ez nyilván nem csak a verőfényes napsütést jelenti, a téli borús nappali fény már elég...)
    Naplementében nem emlékszem ,hogy sikerült volna igazán szép felvételt készítenem...
    Hajnali fényben már igen....
    Fotózni nem fotózok a géppel...
    Munka közben annyit meg nem töltök egyszerre a levegőben, és nem is dolgozunk olyan hosszú snittekkel, hogy 10-20perc folyamatos felvétel legyen azonos jellemzőkkel....(csak hobbiból szoktam távolságot repülni)
    Olyan fordult már elő, hogy egy témát (szobor)100x kellet rögzíteni, mert a téma árnyékban van fa alatt, a háttér kiég, a gépet húzod hátra a témától és az automatika utána állít...ilyenkor jön jol az AE lock...de azzal problémám még nem volt, hogy rommá kelljen "művészkednem " a felvételt....
    Sőt, bevallom, én nagyon sokszor automata módban használom a gépet, és ritkán tolom manualban.... :B

    Mentségemre szóljon, ez nem azt jelenti, hogy hülye vagyok hozzá, hiszen egy Sony HXR-NX3-al dolgozom a hétköznapokon "full" manual módban, mert színházi a legtöbb felvételem, rengeteg különböző színpadképpel, és fénnyel,,,,ott "akármilyen" jó egy kamera, az automatika elhasal, tehát szükség van a manual modra....
    De a Phantomnál nappali fényben eddig nem sok szükségét láttam annak, hogy felül bíráljam az automatikát...
    Volt már rá példa, de sokszor el is kurt@m a dolgot, mert miután leszedtem a szűrőt, kitekerve hagytam az expo-t,ez nyári nappali fényben a telefon kijelzőjén nem volt látható, hiszen örültem , hogy egyáltalán bármit láttam a kijelzőn,,,csak utólag a vágásnál derült ki, hogy f@sz voltam, és ki van égve a kép :W

    Egyszóval, nem én vagyok az akitől tanulni érdemes :B :D
    De a CPL-t azért is hoztam fel példának, mert egyrészt imádom,,,gyönyörű "vizes" képeket lehet vele készíteni, másrészt tényleg az egyik olyan szűrő, amit szoftveresen nem lehet "hozni"....

    :R

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák