Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lathronos

    őstag

    válasz spammer #7743 üzenetére

    Szerintem arra gondol, hogy nincsenek friss csomagok, és az Ubuntu szoftverkínálatához képest(főleg ha a PPA tárolókat is hozzávesszük) kissé szegényesnek tűnik, valamint a GNU miatt az összes multimédia kiegészítőt fel kell külön pakolni(flash, java, gecko plugin pack a firefox-hoz/iceweasel-hez), továbbá itt többet kell terminálban dolgozni mint Ubuntu/Mint esetében. Vagyis meg kell dolgoznunk a kényelemért. Persze én már túl vagyok rajta és systemback-kel készítettem is egy remastert, hogy ne kelljen minden telepítés után egy egész napot konfigurálnom. :D

    [ Szerkesztve ]

    Arch linux, Uplay: Lathronos, Linux User # 563733

  • gt7100

    tag

    válasz spammer #7743 üzenetére

    Jó pár éve leszoktam arról, hogy debiant használjak desktopra, szóval hiányos a listám:
    firefox helyett iceweasel
    flash repoban/ami van az gázosabb, mint az Adobe
    Ahogy előttem írták: sok csomag nagyon régi, mert ragaszkodtam a stabil ághoz, miután a testing alatt az "apt-get upgrade" két alkalommal is bootolhatatlanná tette a rendszeremet.
    Compiz-t szerettem volna, mikor már viszonylag stabil volt, de debianon valamiért nem igazán jött össze
    stb.

    Az lxc-t meg azért említettem, mert kb. hasonló jellegű gondokba futottam rendszeresen gnome/KDE alatt debianon. Minden megoldható, csak annyit kell érte dolgozni, hogy inkább hagyom a fenébe. Miközben pl. Ubuntun out of box működik.

    Mindez ha szervert akarok összerakni, akkor _általában_ nem gond, de a desktop cuccokat szeretem úgy használni, hogy feldobom és megy.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák