Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Razor18

    tag

    Szevasztok,

    Eddig az Intel Desktop Utility Hardware Monitorját használtam, gond nélkül. Alapjáraton a CPU hőmérsékletét mindig 39 C-nak mérte. Tegnap próbálgattam a különböző hőmérséklet-monitor programokat (én marha). Speedfan, Motherboard Monitor. A Speedfant feltettem, de indításkor kiírt 3 sort, hogy valamit scannelne, de lefagyott (vagy csak nem győztem kivárni). 2-3 próba után levettem, remélem nem csak AMD-khez való.

    Letöltöttem a legfrisebb ''univerzális'' Motherboard Monitort (v.5730 ?). Feltettem, a config wizardban kerestem az Intel 915GEVL alaplapomat, nem volt (gondolom amiatt, hogy ez a legfrisebb (?) változat is 2004 márciusi!). Mindegy, kijelöltem az Intelekből a 865perl-t, a végén ki is jelezte a tálcán a GPU, CPU meg talán az alaplap hőmérsékletét. Ezt is levettem.

    Ezután jött a meglepi: az eredeti IDU HW monitor azóta kb. 20 fokkal magasabb CPU hőmérsékletet mér. Kézzel sem tűnik annyinak, a ventillátor is alapon ketyeg, ráadásul hideg álapotból bekapcsoláskor rögtön a BIOS Setupba lépve máris 57 fokot mutat a CPU-ra, a többi mért hőmérsékletet is a korábbi 37-38 fok fölött látja 5 fokkal. Valamit sikerült átrajzolnom az alaplapon? Valaki tud valami okosságot a visszarendezéshez? Tudom már, mit jelent, hogy ''ami nem romlott el, azt ne javítsd meg''...

Új hozzászólás Aktív témák