Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Peppo

    őstag

    Némi játék után:

    Az látszik, hogy igyekeztek méltó módon feléleszteni egy (két) legendát. Már a szimulált setup is zseniális. Volt egy olyan érzésem, hogy beleteszik a régi hangkártya-beállítást, és tényleg benne van. Aki telepítette még ezeket a játékokat annak idején, azt szerintem azonnal elkapta a nosztalgia. És még el sem indult a játék.

    Van kampány, skirmish, multiplayer, minden, ami kell. A multis lobby mondjuk eléggé fapados, és akadozik is. Valószínű a nagy érdeklődés miatt. Mert az van. Meccset találni pillanatok alatt lehet, és a mezőny is a teljesen kezdőtől a régi veteránig mindenféle játékosokból áll.

    Van külön observer mód is, amivel mások meccseit lehet nézni, bár csak a mozgást látjuk, egyéb infót nem nagyon. Nem tudni, mit épít az illető, csak mikor már kijön a gyárból. De ilyen módon megvalósítva, hogy bármilyen meccsre rácsatlakozhatunk nézőként, akkor is, ha a meccs már megy egy ideje, még eddig nem láttam ezt a módot. Érdekes ötlet.

    A kampány a régi, és végigjátszva bónusz tartalmakat, videókat oldhatunk fel, melyeket az eredeti játék készítésekor csináltak. Rajongóknak kötelező! Magasabb nehézségi szinten (mert van ilyen is) nem is olyan könnyű .Bár nyilván ebben benne van, hogy nagyon elszoktam tőle.

    A grafika minimalista, de hangulatos, és jól idézi a régit úgy, hogy azért a felbontás mégis sokkal nagyobb. Szerintem ez így jó, ahogy van. Nem lett volna értelme ennél modernebbnek, mert az már egy másik játék lenne. Minden egység és épület azonnal felismerhető. Egyszerű, de nem csúnya. Pont jó.

    A zenék a régiben is zseniálisak voltak, és most megkapjuk az összeset remixekkel együtt. Ezt így kell csinálni! A hangok is a régiek, itt azért érződik, hogy nem nagy a változatosság. Ez akkoriban nem volt feltűnő, csak most lett az, nyilván nem lehet felróni az eredeti játéknak.

    Persze ha remaster, akkor esélyes, hogy a régi játék betegségei is megmaradnak, és ez azért itt is igaz. Az irányítás tényleg őskori, ezen azért lehetett volna javítani. Rally point pl. nincs az épületeknél. Ezt remélem, majd egy patch megoldja.
    Az útkeresés ugyanolyan pocsék, mint a régiben volt, és bár rá lehet érezni, hogyan tudunk segíteni az egységeinknek, hogy gyorsabban érjenek célhoz, ezt azért megtehették volna a készítők is.

    A multis lobbyt még csiszolhatnák.

    Összességében azt mondhatom, hogy ezt a remastert szívvel csinálták. Nem hibátlan, de az igyekezet látszik rajta. Hogy új játékosoknak kedvet hozhat-e az RTS-ekhez, azt nem tudom, de aki szerette ezt a játékot annak idején, annak szerintem nem szabad kihagyni.

    Hogy mennyi játékidőt teszek majd bele? Annyit biztosan nem, mint a régibe, mert az képtelenség is lenne, és már én sem vagyok annyira lelkes. Lehet, hogy ha kicsit visszarázódok a játékba, a multis részével el tudok szórakozni egy darabig, és azért a kampányokat végig szeretném vinni..

    De még ha nem tart sokáig, akkor sem bánom, hogy megvettem, mert ha ez segít az RTS műfajnak, hogy visszatérjen, nekem már megérte. Nem mondom, hogy a remasterelés hosszú távon megoldás, de úgy látszik, most ennek van szezonja, és hátha elindít egy folyamatot, amely életet lehel a műfajba, és jönnek majd tényleg új játékok is.

Új hozzászólás Aktív témák