Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • imibogyo

    veterán

    Hali!

    Segítségre lenne szükségem. IX. kerület József Attila lakótelep. Tegnap voltak bekötni a netet. Egy nagyon rendes szakibá jött, minden működött is (net + tv), de mivel épp a költözés közepén érkezett meg ezért komolyabb "tesztelés nélkül" csak annyit néztünk meg, hogy megy net is meg a TV is.

    Ma viszont komolyabban a gép elé jutottam és az elvileg 120 mbit-es nettel (két hónapig ennyi, utána 60/10) ilyen és hasonló eredményeket kapok (de általában rosszabbakat):

    Ez azért elég durva, még úgymond csúcsidőben is. Az előző 8. kerületi lakásunkban 120/20-as net volt, ott hozta is ezt a sebességet szinte 7/24-ben, valamint a ping is 10-20 körül volt mindig. Ez lehet a fentebb már szidott Technicolor router hibája? A másik lakásban Cisco EP3925 volt. És ha lehet, hogy az a gebasz akkor van lehetőségem router cserét kérni? :U

    Ilyenek a csatornák jellemzői egyébként.

    Köszi! :R

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz kabelmania27 #22099 üzenetére

    Sajnos nem tudom mivel van szétosztva, mert falban futó kábelezés van. Látom az egy darab beérkező kábelt az előszobában ami eltűnik a falban, majd a szobákban (2 szoba) felbukkan újra, de már szétosztott koax aljzatok formájában. A szaki azt mondta, hogy ezek a konnektorok szart sem érnek és legtöbbször csak a gond van velük, és lehet igaza is volt. Csak az a baj, hogy nem szeretném újra kábelezni a frissen festett lakást, mert anélkül nem biztos, hogy megoldható lenne a dolog. :N

    Jelenleg csak az egyik szobában van mind a két aljzat használatban (net+tv), a másik szobában még nincs semmi, de oda megy egy kis tv majd a későbbiekben (ebben a szobában a tv az elsődleges, net mehet wifi-n is, ha ez számít).

    Az a csillapító valami az micsoda? Hol kellene látnom? Ilyesmit kellene találnom valahol? Mert én nem látok sehol. Lenn a pincében a szaki egy TV szűrővel ellátta a kábel elejét, majd az emeleti kábel bejön a lakásba, innentől pedig a már említett fali konnektorokra van szétosztva. Egyelőre ennyit tudok.

    Én arra gondoltam, hogy fogom a falban futó kábelt és a jelenlegi akármilyen osztás helyett adok neki egy ilyen elosztót. Ezzel kiküszöbölném a falban lévő akármilyen forrasztott/kötött/sodort/mittudomén osztást. Van egy UPC-s 2-es Teleste osztóm még az előző lakásból, mely a rá irt adatok alapján 5-1000 Mhz-et fed le és a kimenetein -3,5db veszteséggel működik, az régi 120-as netet és egy darab tv-t minden gond nélkül vitte. Bár ugye nekem most 3 felé kell osztanom a kábelt (egyik szoba pc + tv és a másik szobába az egy darab tv), de ha minden kötél szakad, nekem megfelel az 1 net + 1 tv osztás is, majd az asszonnyal meg megbeszélem, ettől még nem ezt tartom a jó megoldásnak. :N

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz kabelmania27 #22107 üzenetére

    Ma mindenféle hozzányúlás nélkül ezt dobta. Alakul ez, bár a kábelezés, vagyis inkább az osztások biztosan gagyik, mert a TV az nagyon gyengén jön. Szerintem az lesz, hogy megvárom a tavaszi festési és felújítási munkákat és szépen újrahúzom a lakás teljes kábelezését.

    MÁS: ha kiszeretném cserélni a UPC által adott modemet, akkor azt megtehetem? Úgy értem, hogy akár saját költségen is. Tehát ha veszek egy normális kábel modemet, akkor azt konfigurálhatom magamnak? :U

    (#22113) puma72: 21 évig én is 29-es körzetben laktam. Konkrétan rablás és az ott lakók letojása. De hát ez van. Most bontogatja a szárnyait egy "másik" szolgáltató, ha jól emlékszem ő 10-es, vagy 20-as netet ajánl a UPC-s 2-es netjének áráért. Részleteket nem tudok, szüleimnél van a szórólap vidéken. Azt sem tudom, hogy kábeles, vagy mikrós. Remélem az első, mert a másodikkal annó nagyon befürödtem (Dunaweb). :K

    (#22115) upsyka: azt nem nagyon szeretném nem egy gagyi van. :N Egyébként még azon is gondolkodtam, hogy előfordulhat, hogy a magas ping a Technicolor + TP-Link lánc miatt van? Tehát, hogy két eszköz is "szabályozza" a forgalmat.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz puma72 #22116 üzenetére

    Nekem a UPC "csal", gondolom saját szerver. Az 50-60-as pingek helyett 15ms-et mér. Mondjuk a feltöltés még mindig a fele a papíron lévőnek.

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz kabelmania27 #22119 üzenetére

    Nem mediacard-os. Sima koaxon bejövő TV van.
    Bár nem nekem szólt azért én is kipróbáltam a bix-et. :B

    Úgy van, hogy beérkezik a kábel az előszobába és bemegy a falba, innen átmegy a nagyszobába ahol most a számítógép és a monitor-tv van. Innen megy át a kisszobába, ahol jelenleg semmi sem megy róla. De most már összerakom ott is a tv rendszert, hogy konkrétabbat mondhassak. :K

    (#22121) kabelmania27: ok kipróbálom.

    (#22122) upsyka: basszus benéztem. Azt hittem fejből, hogy 60/10 és 120/20-as sebességek vannak. Mondjuk ettől még az 50-60-as ping még mindig magas, de akkor már csak legalább ez maradt, mint megoldandó probléma. :R

    [ Szerkesztve ]

  • imibogyo

    veterán

    válasz poli27 #22125 üzenetére

    Beirtam. Ezt dobta.

    A UPC sebességtesztje továbbra is 117mbit / 10mbit / 17ms értékeket dob, de a Speedtest Budapesti szerverrel 15mbit / 3mbit / 20ms értékeket ad. És ugye elvileg ugyanazt az OKLA rendszert használják, szóval nem értem.

    Közben lefrissítettem a rendszert Win 8.1-re. Azóta dobja a jobb ping eredményeket, viszont most meg a le és feltöltésem ment le nagyon, konkrétabban LE: 15, FEL: 3, meg ilyenek. Ebből nekem az jön le, hogy lehet nem is a hálózattal van a baj, hanem a közel 1,5 éves rendszer megérett egy újrahúzásra. Ha egy frissítés ennyit változtat az eredményeken.

    (#22126) kabelmania27: Ok. Ha ráveszem magam az újrakábelezésre, akkor valami ilyesmikre gondoltam én is. Elsőnek bemenne az a hármas osztó, amit korábban linkeltél, a fali aljzatok meg lehetnek majd ilyenek amiket most linkeltél. Köszi. :R

Aktív témák