Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • bacus

    őstag

    Sziasztok,

    Egy pár kérdésem lenne centos 6.7 desktop operációs rendszer használatára.

    4-es centos óta használom (és igen kedvelem) a centos-t szerver oprendszernek, az ügyfeleim általában kis vállalkozások 5-30 kliens gép, ezek jelentős része mint adatbázis szerver, samba, proxy, mail szerver használja a centos-t. A többségük egy sarokban pár hdd-vel, csak hálózati kábel és táp kábel bedugva, teszi a dolgát.

    A múlt hét végén vettem egy notebookot (lenovo w510), gondoltam megpróbálok elszakadni teljesen a windowstól és ha már szervernek bevállt, akkor a desktop oprendszernek is centos 6-t szerettem volna használni. Ellenben itt akadt pár problémám:

    - feltettem az utolsó nvidia drivert ami támogatta a benne lévő (nvidia 880m) kártyát. Előtte a ugyan volt X fullHD-d, de nyilván nem volt 3D támogatás.
    - feltettem a google chrome-t, ami azonnal közölte, hogy elavult, már nem elérhető frissebb. Chrome-ban a youtube lejátszáskor a videók 80%-nál 5-10másodpercenként egy pillanatra megakad. Nem streamelési hiba, mert újrajátszáskor is ezt csinálja.
    - mozilla nem csinálja, de mindkét böngészőnél ha mozgatom az egeret, akkor a kép lejátszása leáll, néha ugrik egy frissebb képkockára. Win7-nél ilyet nem tapasztaltam még, nem hiszem, hogy ez itt normális lenne. Gondoltam, hogy hátha html5 probléma, feltettem az adobe flash plugint is, ennek is az utolsó támogatott verzióját, de a lidl.hu honlap akciós újságjába belehal, a youtube nem változott.
    - érzetre az egész gép nem túl gyors, gondolok itt pl egy mozilla indulásra. Lehet egy SSD és még ram segitene, de látszólag induláskor nem is villan meg a hdd ikon..

    A notebook paramérerei , core i7, 4 Gb RAM, 300Gb hdd, nvidia 880m. Wine-al eddig mindent sikerült életre keltenem, ami nekem kell, akár dobnám is el a win telepitőt :D, de a fenti dolgokkal nem tudok mit kezdeni..

    Van valami trükk?

    Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

Új hozzászólás Aktív témák