Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Laca 012

    őstag

    Sziasztok! Remélem jó helyre írok és tudok segítséget kérni..
    Az előzmény:
    Intel D945gsejt lapból építünk páran routert/szervert. A készülék egy Atheros-os kártyával működne. A probléma az, hogy az első két kártya amit vásároltam csak windows alatt és csak egy nem hozzá való driver-el kelthető életre kizárólag kliens módban. Közben más is vásárolt ilyen kártyát és meglepődve tapasztaltuk, hogy gyári linuxos driverek is felismerik, és működik master módban, tehát tudunk belőle routert csinálni. Addig jutottunk, hogy a kártyák fizikailag 100%-osan egyeznek és csak a firmware-ben van különbség. Tehát a működő kártya flash tartalmát kellene átmásolni a 2 másik kártyáéra.
    Ehhez találtam is egy C-ben írt progit, ami fordítás közben hibákat generál és amikor indítanám "command not found" üzenettel nem indul:
    root@D945gsejt:/home/laca/flash2# wget http://www.mobilnews.cz/honza/dnload/ath_eeprom_tool/1_0/ath_eeprom_tool.c
    --2010-05-22 11:38:17-- http://www.mobilnews.cz/honza/dnload/ath_eeprom_tool/1_0/ath_eeprom_tool.c
    www.mobilnews.cz feloldása… 89.185.231.194
    Csatlakozás a következőhöz: www.mobilnews.cz[89.185.231.194]:80… kapcsolódva.
    HTTP kérés elküldve, várakozás válaszra… 200 OK
    Hossz: 8642 (8,4K) [text/x-csrc]
    Mentés ide: „ath_eeprom_tool.c”

    100%[===================================================================================================================>] 8.642 --.-K/s idő 0,04s

    2010-05-22 11:38:17 (238 KB/s) -- „ath_eeprom_tool.c” mentve [8642/8642]

    root@D945gsejt:/home/laca/flash2# gcc ./ath_eeprom_tool.c -o ath_eeprom_tool
    ./ath_eeprom_tool.c: In function ‘main’:
    ./ath_eeprom_tool.c:220: warning: format ‘%08X’ expects type ‘unsigned int’, but argument 3 has type ‘long unsigned int’
    ./ath_eeprom_tool.c:236: warning: format ‘%04X’ expects type ‘unsigned int’, but argument 2 has type ‘long unsigned int’
    ./ath_eeprom_tool.c:267: warning: incompatible implicit declaration of built-in function ‘exit’
    ./ath_eeprom_tool.c:284: warning: incompatible implicit declaration of built-in function ‘exit’
    ./ath_eeprom_tool.c:293: warning: format ‘%04X’ expects type ‘unsigned int’, but argument 2 has type ‘long unsigned int’

    indításkor:
    root@D945gsejt:/home/laca/flash2# ath_eeprom_tool -r 0xdfc00000 eeprom1.dat
    ath_eeprom_tool: command not found

    "googlizgatva" még anyit próbáltam, hogy beszúrtam egy #include <stdlib.h> sort a megfelelő szekcióba, és így 2 hiba nem jelentkezik:

    root@D945gsejt:/home/laca/flash2# gcc ./ath_eeprom_tool.c -o ath_eeprom_tool
    ./ath_eeprom_tool.c: In function ‘main’:
    ./ath_eeprom_tool.c:221: warning: format ‘%08X’ expects type ‘unsigned int’, but argument 3 has type ‘long unsigned int’
    ./ath_eeprom_tool.c:237: warning: format ‘%04X’ expects type ‘unsigned int’, but argument 2 has type ‘long unsigned int’
    ./ath_eeprom_tool.c:294: warning: format ‘%04X’ expects type ‘unsigned int’, but argument 2 has type ‘long unsigned int’

    Nem tudom, hogy ezzel megoldottam-e valamit, de mivel semmi közöm nem volt soha c programozáshoz, itt teljesen elakadtam.

    Abban sem vagyok biztos, hogy nem kell-e módosítani a programot ehhez a kártyához, mert ahogy szövegesen belenéztem, mindenhol az AR5212 szerepel az AR5008 helyett, de azt gondolom, hogy ha laikusként ezeket átírom AR5008-ra az kevés, mert lehetnek címzésbeli különbségek..

    Leírásban lévő kártya:

    0000:02:07.0 Ethernet controller: Atheros Communications, Inc. AR5212 802.11abg NIC (rev 01)
    Subsystem: Wistron NeWeb Corp.: Unknown device 1012
    Flags: bus master, medium devsel, latency 168, IRQ 9
    Memory at fbff0000 (32-bit, non-prefetchable) [size=64K]
    Capabilities: [44] Power Management version 2

    Az én kártyáim:
    02:00.0 Ethernet controller: Atheros Communications Inc. AR5008 Wireless Network Adapter (rev 01)
    Flags: bus master, fast devsel, latency 0, IRQ 10
    Memory at dfc00000 (64-bit, non-prefetchable) [size=64K]
    Capabilities: [40] Power Management version 2
    Capabilities: [50] Message Signalled Interrupts: Mask- 64bit- Queue=0/0 Enable-
    Capabilities: [60] Express Legacy Endpoint, MSI 00
    Capabilities: [90] MSI-X: Enable- Mask- TabSize=1
    Capabilities: [100] Advanced Error Reporting <?>
    Capabilities: [140] Virtual Channel <?>

    Remélem tud valaki segíteni, vagy legalább tippet adni, kihez-hova forduljak..
    Köszi! :R

    [ Szerkesztve ]

  • Laca 012

    őstag

    válasz Karma #1937 üzenetére

    Hát igen "user error" az van.. :)
    Megpróbáltam:

    root@D945gsejt:/home/laca/flash2# # ./ath_eeprom_tool -r 0xdfc00000 eeprom1.dat
    root@D945gsejt:/home/laca/flash2# ls
    ath_eeprom_tool ath_eeprom_tool.c

    Elvileg a programnak így kellene kinéznie ha lefut. Nem?:

    Vagy lehet tiltva van a read az eepromban?? :

    root@D945gsejt:/home/laca/flash/ath_info# ath_info dfc00000
    sleep_ctl reg 0000073f reset_ctl reg 00000000
    -==Device Information==-
    MAC Revision: 5418 (0xca)
    Unable to read EEPROM Magic value!

    Mert akkor gondolom innentől felejtős a project..
    Vagy attól még valamit írnia kellene??

    [ Szerkesztve ]

  • Laca 012

    őstag

    válasz Laca 012 #1936 üzenetére

    Erre akkor senki nem tud valami megoldást? Vagy valaki látott-csinált már hasonló dolgot??
    Köszi!

Új hozzászólás Aktív témák