Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Benmartin

    senior tag

    válasz blaces #883 üzenetére

    globális meg lokális deklaráció között a foglalás helyében van nagy különbség (előbbi RAM, utóbbi verem).
    igazából nem tudok magyarázatot adni, hogy miért ment globálisan deklarált változónál (bár sejtem: valószínűleg %s-nél megpróbálta beleírni a '\0' karaktert a pointer végére és az egyik allokációnál sikerült a másiknál meg nem, talán ez lehet). mindenesetre a megoldás, amit mutattam nem túl szép, pontosan amiatt, hogy igazából nem szabadna char-ba %s-el olvasni, mert string beolvasásnál +1 karakter mindig kell a végére (emiatt lehet túlcsordulás).

    a scanf("%c %c")-vel az a probléma, hogy amikor beolvasol bármit az inputról, akkor jön vele mindig egy '\n' karakter az enter miatt és ezt nem tudod hol eltárolni, szóval bennemarad billpufferban, a következő beolvasásnál meg szépen előveszi a puffer tartalmat és beleteszi a változódba, viszont ha kiüríted ezt a puffert, akkor rendesen fog működni a beolvasás.

    a szabványos inputra (stdin) kell meghívnod az fflush függvényt, szóval a while előtt, majd minden scanf("%c %c") olvasás után hajtsd végre a következő utasítást: fflush(stdin), ezáltal eltűnnek a pufferból az input végén "varakozó" soremelés karakterek.

    remélem segítettem és érthető.

Új hozzászólás Aktív témák