Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Cleo

    tag

    válasz Doris Lune #86 üzenetére

    Nézd meg először, hogy milyen chipsetje van a beépített bluetoothodnak és milyen gyári software van hozzá. Utána lehet dönteni, hogy melyik headset kellene hozzá.
    Headsetnél kialakításilag is vannak sok féle. Pár szempont: sztereo vagy sima headset, fix füll/fej hallgató vagy csak headset/microfon/3.5mm jack (utána azt a fülhallgatót használod hozzá, amelyiket akarod), stb.

  • Cleo

    tag

    válasz Doris Lune #89 üzenetére

    A Vezérlő pult - Bluetooth eszközök vagy az Eszközkezelők - Bluetooth- USB Bluetooth Eszköz tulajdonságai között kellett volna látnod. Mivel nem láttál ilyesmit (Broadcom, CSR , SonyBlue stb..), annak egy magyarázata lehetséges:
    -Nem a gyártó által mellékelt drivert használod, vagy MS Bluetooth stack (XP SP2 telepítésekor) automatikusan felülirta a régi drivert. A VID vagy PID számból talán még megtalálható mi a chipset neve és verzsiója, de ebben nem vagyok annyira biztos, hogy egyszerű lenne

    Használd a notebook-gyártó által mellékelt drivert és kezelő progit. Ha nem tudsz, akkor egy diagnotizáló progival (AIDA?) talán lehet kitalálni, hogy milyen chipsetes a beépített bluetoothod. Esetleg megkeresheted a legfrisebb MS Bluetooth XP driver kezelőt is, bár tudomásom szerint az SP2 óta sokat nem változik.

    [Szerkesztve]

  • Cleo

    tag

    válasz Doris Lune #91 üzenetére

    Na jó, láttam valamit a képen (AIDA), amiből indulhatsz. De erősítsd meg a következteséseimet, rendben? Akkor gyorsabban haladnánk félreértés és idő pazarlás nélkül.

    1- Ezek szerint , nincs külön driver lemezed a gyártótól ? Mert azzal (talán) a legegyszerűbb kitalálni a dolgokat.

    2- Véletlenül a te géped nem egy (nem a legújabb model) SONY VAIO? (mert a Bluetooth virtuális eszközök között van valami, amit ITV fejlesztette a SONYnek, de saját magának is)

    3- Tudod meg mondani, hogy a géped pontosan milyen típus? Ha Sony Vaio, akkor ugye ott van-volt egy BlueSpace bluetooth manager? Ha igy van és a BlueSpaceban nem találod egy un. Headset Profile, akkor körülbelül tudom, hogy milyen a chipset és a stack a gépeden eredetileg : CSR, Toshiba stack., BlueSpace

    Ez még csak a kezdet, ha így van. Mindenképpen akarod a beépített bluetoothot használni a headsettel? Kicsit sok munka lesz, le kell vakarni a MS stackot, de nem maradhat se a régi Sony BlueSpace és stack, mert azok sem támogatja a headsetet. Utána BlueSolei vagy Wildcom kellene ide, méghozzá a kártyádhoz kell igazítani, mert azok vagy nem mennek fel , vagy csak időkorlátozva lesz, ha csak simán akarod felrakni






    [Szerkesztve]

  • Cleo

    tag

    válasz Doris Lune #93 üzenetére

    Igen, így már egészen világos. Pár mondat, utána holnap összeállitok neked pár dolgot.

    ''..Megvan a Recovery Cd, amiről magyar WinXp sp2 telepítése után fel lettek rakva a Sony driverei a gépre. (mindezeket személy szerint nő létemre én követtem el, a Ph segítőkész fórumozóinak segítségével...''

    - Fiú vagy lány, semmi jelentőség nincs ezen a téren, az igaz, hogy nem is tudtam :)) nem szoktam bekapcsolni a kép megjelenítést a fórumoknál

    ''...a T1-en sajna nem tudom aktiválni ezt a progit, folyton azt írja ki, hogy „Turn on Bluetooth power”, de sehol sem engedi aktiválni a progin belül. Pedig a bluetooth működik, be van kapcsolva, és fájlokat is lehet vele küldeni, meg fogadni, csak a programot nem fogadja el a gép valami miatt. Tehát nem tudok vele tovább lépni... A PCG-z1-en lévő BlueSpaceNe managerprogi viszont aktív, ott ki lett próbálva ez a HBH-600-as SE Haedset, de miután felismeri a progi a haedsetet, ki is írja a nevét, a Service Dyscovery-re nyomva azt írja ki, hogy Unknown device, és nincs tovább...''

    - Érthető, hogy a nem megy a T1-en a Z1 BlueSpace, ugyanis a full licence BlueSpace-nél (BlueSole, Wildcom stb.) már régóta a Bluetooth kártya/komponens egyedi IDjéhez kötik a használati jogot. A Z1-en viszont azért nem találta a BlueSpace a Headsetet, mert valószínű, hogy még a Z1nél se mellékelte a Sony olyan Bluespacet (és stacket), amelyik támogatja a headset profilt. A helyzet csak 2006-os amcsi modellek megjelenésekor változott.

    ''... Igen, mindenképpen szeretném a beépített bluetooth-t használni''

    - Érthető :). Én is kedvelem a kicsi notebookokat (Picturebook C1)

    ''....Nem gondoltam eredetileg, hogy ez ilyen macerás ügy lesz, mert az ember azt gondolná, hogy azért találták ki a belső bluetooth-t, hogy használni is tudja, de most már mindegy, ha macerás, ha nem...''.

    - Hát, az infomatikát Pepsi colás marketingesek és presentációs emberek irányítják. Még csodálkozol. Na jó, ez vicc volt :).

    ''....De ugye nem kell mégegy Xp ujratelepítés, vagy igen? ''

    - Soha ne mondd, hogy soha. De nem vagyok hive az ujratelepítéseknek. Rescovery CD van a T1nek is? Apropó, végül is melyik gépen akarod a headsetet használni , T1? Csak headset vagy sztereoheadset?

    Üdv.



    [Szerkesztve]

  • tbs

    addikt

    válasz Doris Lune #97 üzenetére

    No, látom megtaláltad... Látom a gyári drivert kéne fölrakni. Utána menni fog, rendben lesz a cucc. Hajrá! (Ügyes vagy!) :DDD

  • Cleo

    tag

    válasz Doris Lune #99 üzenetére

    - Igen, nagyon szépek (C1VN és C1M Bluetooth).
    - Igen, a sztereo bluetooth nagyon szépen tud szólni, de annak is vannak buktatói és nagyon függ a headsettől is.
    Akkor körülbelül leírnám, hogy szerintem mid van és mit kellene csinálnod, rendben? Amit nem tudsz pontosan, kérdezz.
    Először is:
    1. Azért javasolom a gyári drivereket visszakeresni, mert azzal lehet meghatározni milyen chipset van a gépeden és verziójuk (MS Bluetooth miatt).
    Ez most már nem szükséges, mert most már tudjuk , hogy T1-esed van és valszeg CSR és Bluetooth 1.1-et támogatja. (VDxx44-PD3003). . Ez viszont nem azt jelenti, hogy a gyári driverrel tudsz headsetet párosítani, mert egyszerűen a BlueSpace és a gyári stack nem támogatja a Headsetet. (csak 2.0+EDR Sonytől kezdve). Ezért a Z1-esen se tudsz semmit csinálni a gyárival, pedig ott már BlueSpace megy

    2. T1-esnek van Recovery CD, így ha véletlenül rossz tanácsot adok, nem lesz gondod visszaállítani. Mindenképpen nem árt egy Restore Point létrehozni a gépeden , mielőtt kezdesz.

    3. T1-esnek van Bluetooth és wireless kikapcsoló gombja? Nem volt időm utána nézni. Ha nincs, a hardware profilt kell létrehozni és abban kikapcsolni munkálkodás közben, de legjobb ha kikapcsoló gombja van.
    Arra is kell figyelned, hogy ha a kapcsolóval nem lehet kikapcsolni külön-külön a wifi és bluetooth, akkor sajna, amíg csinálod, nem kapcsolhatod be a wifi, mert akkor bluetooth is ON és minden kezdődik elölről.

    4. Full XP SP2 legyen a T1-esen.

    A következőket kellene csinálnod:
    1. Leállítani és levakarni a MS Bluetooth az XPSP2ből.
    2. Átállítani a chipsetet megfelelő, eredeti, de nem is SONY paraméterekre a XP-ben. Ehhez editálni kell a megfelelő fájlokat, beleértve a VID és PID-eket, registry és berakni megfelelő helyekre.

    Utána:
    3. A célnak és chipsetnek megfelelő stackot és bluemanagert kiválasztani a BlueSpace helyett. Megkeresni, letölteni , telepíteni.és ne felejtsd , hogy minden ilyen progi kártyára van kötve a licenc és ez egy SONY hardware, ezért itt már dönteni kell , pontosan mit akarsz csinálni a headsettel jövőben
    4. Pár dolgot beállítani, hogy XP jövőbeli frissítései ne automatikus írja felül a a munkádat
    5. Párosítani kell és kész :)

    Ennyi :). Ezért kérdeztem, hogy miért nem egy külső USB dongle-vel használod ( és nem azért mert nem vagy fíú). Ha még mindig akarod, akkor péntek este lehet kezdeni és mailben tudok segíteni nektek szakaszonként (instrukciók és pár mellékeklettel).
    Garantálni viszont nem fogok tudni semmit előre :)

  • Cleo

    tag

    válasz Doris Lune #101 üzenetére

    Nem olyan nehéz, csak egykicsit kell ráfigyelni és a helyzettől függően kell átmodosítani a dolgokat, ha kell.
    Igaz, ha mindenféle dolog alapból rögtön indul a gépen bekapcsoláskor, akkor némely gondok előfordulhatnak. Másrészt, remélem , hogy a gyári és MS blutooth stackon kívül más bluetooth drivert nem installálgattál azóta. Ha igen, szedd le azokat és ellenőrizd még egyszer, hogy max csak gyári és őt lecserélő SP2 Ms bluetooth stack legyen rajta

    Rendben, maradt a sima headset. A sztereohoz más kellékek szükségesek, beleértve a headset is.

    ''nem dughatom be mindkét fülem, miközben az ügyfelek néznek rám''.
    - Ez jó, tudnék tanácsolni olyan sztereo headsetet is , olyan 007-es szerű, ami egyáltalán ki nem látszik a füledből. Annak is van haszna, legalább úgy csinálhatod időként, mintha baromira figyelsz rájuk ;)
    ''SE HBH-600''
    - OK, szvsz, de majd meglátjuk
    ''A haedset mindegy, hogy milyen, csak a notebookon való beállítások a mérvadóak?''
    - Nem.

    Mail megy. Tekinsd át, de alaposan :).

Új hozzászólás Aktív témák