- Egyéves Gemini AI Pro a Google-től a magyar egyetemistáknak is
- Bemutatkozott a Poco X7 és X7 Pro
- Apple Watch
- Milyen hagyományos (nem okos-) telefont vegyek?
- One mobilszolgáltatások
- Samsung Galaxy S24 - nos, Exynos
- Mobil flották
- Xiaomi 15 Ultra - kamera, telefon
- Apple iPhone 15 Pro Max - Attack on Titan
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
Új hozzászólás Aktív témák
-
Livius
őstag
válasz
Popsipumpa
#3489
üzenetére
Nézd meg a kézikönyvben, hogy mi a pontos használata a CMOS clear gombnak. Ez csak a BIOS beállításait rakja alapra, magát a tartalmat nem, ha rossz a tartalom a sikertelen frissítés miatt, akkor azzal se lesz semmi eredmény.
-
Livius
őstag
válasz
Popsipumpa
#3486
üzenetére
Esetleg ebben a fórumban leírt "For new boards with AMI BIOS core 8 (4MB)" AMI BIOS-os recovery frissítést próbáld majd meg ha teljesen se kép se hang. Ha USB pendriveról próbálod, akkor nem árt FAT32-re formázottal próbálni, és én azt javaslom lehet elsőre érdemesebb lenne csak a C.A verzióval a helyreállítás (Az is lehet hogy csak CD-ről működik ez).
-
Livius
őstag
válasz
Popsipumpa
#3486
üzenetére
Elég nagy verziószámot ugrottál, bár ennek sok köze nem lenne szabad ahhoz, hogy sikertelen lett. Próbálj csinálni egy teljes BIOS resetet, CMOS clearel. Ha van PCI-Expresses VGA-ad, akkor próbáld meg indítani majd a gépet anélkül, úgy hogy csak az alaplapon keresztül az intel IGP-t használod, esetleg méh próbáld a gépet csak egy RAM modullal indítani.
Ha ezek kipróbálásával se indul, akkor a BIOS frissítés tutira sikertelen volt, és ilyen állapotában egy téglával egyenlő az alaplapod. Sajnos az MSI oldalán nem találok semmi recovery featuret, ami eléggé legalja minőségre utal, szóval ilyen helyzetben, ha van még rá gari, akkor lehet vele próbálkozni, de lehet nem azzal kéne bevinni, hogy frissítetted a BIOS-t és úgy halt meg, mert nagyon régen az garivesztéssel járt. Manapság nem tudom mennyire alapdolog már ez, és gariztatható-e erre is simán.
Amúgy, ha nincs gari, akkor még neki lehet állni egy külső BIOS chip flashelővel újraprogramozni, és utána tökéletesen működne. Ehhez persze fizikailag le kell szedni a chipet majd a lapról, ami lehet forrasztással jár, ha annyira görény volt az MSI, hogy nem kivehetős foglalattal rakta fel a lapra. Nah meg persze aprón keresni kell vaalkit akinek van ilyen flashelője, és a netes BIOS fájlt rátudja írni.
Új hozzászólás Aktív témák
- Egyéves Gemini AI Pro a Google-től a magyar egyetemistáknak is
- Borderlands 4
- DUNE médialejátszók topicja
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Parkside szerszám kibeszélő
- Mibe tegyem a megtakarításaimat?
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- AliExpress tapasztalatok
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- TCL LCD és LED TV-k
- További aktív témák...
- Lenovo ThinkPad P15 Gen 2 - i7-11850H 32GB 1000GB Nvidia RTX A4000 8GB 1 év gar.
- Bomba ár! HP ProBook 450 G1 - i3-4GEN I 4GB I 500GB I HDMI I 15,6" HD I Cam I W10 I Garancia!
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro Max 256GB Graphite -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3756, 91% Akkumulátor
- BESZÁMÍTÁS! ASUS ROG STRIX RTX 3070Ti 8GB videokártya garanciával hibátlan működéssel
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 5600X / RX 7600 / 32GB DDR4 / 1TB M.2 SSD
Állásajánlatok
Cég: NetGo.hu Kft.
Város: Gödöllő
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



