- MIUI / HyperOS topik
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- Fotók, videók mobillal
- One mobilszolgáltatások
- Nem minden Nothing Phone (3) születik egyenlőnek
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Mi nincs, grafén akku van: itt a Xiaomi 11T és 11T Pro
- Honor Magic7 Pro - kifinomult, költséges képalkotás
- Megjelent a Poco F7, eurós ára is van már
- Instagram közösségi fényképezés
Új hozzászólás Aktív témák
-
#75376384
törölt tag
pl egy építész alaprajz esetében, szokott lenni m és cm egyaránt.
mondjuk a kérdést akárhogy nézem nem értem. miért nem jó különböző méretezési stílusokat (bocs, ha nem ez a magyar neve, "d" gyorsbill. azt tudom) használni? csinálsz egy olyat, ami cm-re, illetve egy olyat ami méterre "igazított".ha készítek egy rajzot pl.: vb. gerenda oldalnézete és keresztmetszete. ezt hogyan tudom úgy kinyerni a programból, hogy azt egy excel dokumentumba beszúrva méretarányos maradjon? ugye ha képként illesztem be és túl nagyra sikerül akkor az excel-ben kicsinyítve máris borul a mutatvány.
-
Nisida
aktív tag
Van több megoldás is , én külföldi utazások miatt kezdtem a virutalizációval foglalkozni.
Mivel soha nem fogsz tudni olyan erőgépet magadnál hordani mint egy desktop gép. Ezért ha megfelelő a net kapcsolat és kicsit dolgozol az otthoni gépen akkor vagy ablakban, vagy egy webböngészőn keresztül tudsz dolgozni az otthoni gépen.
Ez több szempontból is előnyös, egyrészt licenszelés, másrészt az említett erőforrás kérdések, adatbiztonság.Nem tudom te mire akarod használni de én kipróbálnám a következőket:
Teamviewer
LogMeIn
Citrix Xendesktop
de van más progi is , de ezek a legelterjedtebbek.Ami még hasznos lehet : távoli ébresztés - wake on lan - progi. Amivel simán ha jól van beállítva a router meg a gépen is be van állítva az ébresztési funkció akkor indítod a gépet ha kell.
-
Gyufaaa
veterán
Team Viewerhez valóban kell futnia az otthoni vasnak. Sajnos ahhoz, hogy egy rajzon dolgozz csak másolgatások nélkül, ahhoz egy központi gép kell. Vagy egy fájlszerver. Egy NAS, ahová a mentéseket megoldod, akár FTP-n keresztül, de ez telefonon, hogy a mentés is ugyan arra a fájlra történjen, ne pedig a telefonra, nem tudom, hogy egyszerűen megoldható e egy távolról elért gép nélkül.
IOS Free verzió. A Pro az már fizetős. Bár, ha androidod van, arra lehet, hogy van más megoldás is. (csak az nem helytálló az alapelvekben itt PH-n)
-
Gyufaaa
veterán
Ha gyorsban szeretnék megnyitni egy rajzot akár egy nyomvonal egyeztetéshez, akkor TEAM VIEWER-el felcsatlakozok a céges gépemre és már nyitom is meg rajta a rajzot. Az egy rém egyszerű variáns és minden oprendszerhez elérhető. Kollégám IPhone-al használja az Auto CAD-et. Nem fizetős. Van ingyenes verziója. Marha klafa. De annak a hátránya, hogy felhőben kell tárolnod (vagy a telefonodon) az állományt. Szvsz a TV egy kellemes megoldás.
-
kriszpontaz
veterán
-
nemisfontos
csendes tag
-
kriszpontaz
veterán
A papírtér nézetablakba kattintva:
Z tengely forgatása (FKR menüsoron van, X tengely vízszintes állását adod meg), majd Nézet menü - 3D nézetek - FKR aktuális, és betekeri a rajzot a megfelelő irányba.
Utána a léptéket ellenőrizni, mert automatikusan zoom-terjedelem parancs fut le.
-
pschio
őstag
Magyarul nem tudom hogy van. És abban sem vagyok biztos hogy acad2004 tudja egyáltalán. "mvsetup" -al lehet forgatni a papírtérben a nézetet.
Dupla katt bele nézetablakba. Beírod, hogy mvsetup. Enter. Aztán a kis menüben "align" aztán "rotate view". Adsz neki egy bázispont. Mind1 hol. Majd utólag megigazítod. Beírod a szöget. Pl ha a szelvényed 60 fokkal van elforgatva amire rá akarod forgatni a papírteret, akkor -60 -at írsz be. Aztán enter és el is van forgatva.
-
Amit én szoktam:
dupla-katt a nézet ablakba (modelltérben leszel, (*) csak úgy szabadulsz vissza papírtérbe, ha a nézetablakon kívül duplán klikkelsz, vagy a "PTÉR", "_.PSPACE" parancs)
Mikor bent vagy állítasz egy FKR-t (_UCS), majd _PLAN parancs és kiválastzod, hogy "forgatás az aktuális FKR-hez" vagy valami hasonló (2 enter ha jól emlékszem mert ez az alapértelmezett).
Visszatérés a papírtérbe a korábban leírtak szerint (*). Ilyenkor még érdemes ellenőrizni a nézetablak léptékét mert a zoom-oláskor 100-ból 99x úgy is véletlenül elállítod a méretarányt! -
kriszpontaz
veterán
Sablonfájlokat, sablon moszkockát, papírtér keretet akár blokként attribútumokból is létre lehet hozni és beilleszteni egyik rajzból a másikba. A nyomtatási keretet pedig utólagosan kézzel hozzá lehet igazítani a kész sablonhoz.
Az Autocad (Civil3D) alapértelmezetten képes előre elkészített sablonfájlokból papírtérben elrendezéseket létrehozni, melyeket a DWT kiterjesztésű rajzfájlok tárolnak (megnyitás menü alól kiválasztható ezen rajztípus, amivel automatikusan az ezeket tároló mappára ugrik a program, de alapértelmezetten Civil 3D alatt a User->AppData->Local->Autodesk->C3D 20**->Hun/Enu->Template (vagy továbbmenve a Plan Production) mappa alatt tárolódnak.
Autocad alatt pedig: User->AppData->Local->Autodesk->Autocad 20**->R1*.*->Hun/Enu->Template
Ezek a fájlok szerkeszthetők, bővíthetők, menthetők. Új papírtérbeli elrendezéseket hozhatunk bennük létre, de figyeljünk oda hogy a modelltérbe ne piszkáljunk bele (ne rajzoljunk bele semmit).
Ezeknek a fájloknak a szerkesztésével, mentésével (új papírtér beállítás) lehet vagy helyszínrajzi, vagy hossz-szelvényhez vagy keresztszelvény nézetablakokhoz rendelt kereteket létrehozni, melyeket a program a Kimenet (angolban Export) fülön szereplő Nézetkeretek létrehozása paranccsal, majd Lapok létrehozása paranccsal sablonként felhasználhatunk.
Fontos, hogy a beállított rajzsablon fájlokban a nyomtatási keret tulajdonságai alatt a méretarányt és a nézetkeret típusát is be kell állítani (helyszínrajz/hossz-szelvény, keresztszelvény) mert enélkül nem fogja a lapokat létrehozni a program.
Jelen pillanatban 2010-2013 programkörnyezetre gondolok amikor a fentieket leírom.
Autocad 2013 alatt angol verzióban a Layout (Elrendezés) fülön a New parancs alatt található a Sablonfájlból való nézetkeret létrehozás. Itt felajánlja az előre elkészített DWT sablonok kiválasztásával az előre elkészített nézetkeretek használatát. -
boecce
tag
Nos, lehet én is bénáztam, de nekem sem ment alapból a kívánt dwt, addíg amig nem mentettem el egy más névre a létező acad.dwt-t (hogy biztonsági ementésem legyen róla) és a saját templat-et meg acad.dwt-re . Így gyakorlatilag a "gyári" dwt-t lecseréltem sajátra, és ezzel indul a CAD.. Szerintem azzal, hogy a profilkezelőben megadjuk a template- utvonalat, azzal csak az elérést egyszerüsitjük, de azt nem, hogy az is legyen a kezdő- file. De aki jobban tudja ezt, az segítsen nekünk!!
-
boecce
tag
Tárgyraszter használat:
1: Shift + jobb egérgomb, feljön az úszómenü. Itt settigs -ben beállítod, hogy várhatóan melyek lesznek a leggyakrabbak. Nem jó mindet se bekapcsolni, de ki sem!!! Döntened kell!!
(általában végpont, centerpont , metszéspont a leggyakoribb)
2.: Nem kell elkeseredned, mert ezt a beállítást ki-be kapcsolhatod az F3-billentyűvel (ennek állapotát jelzi is a paranxcssor feletti státus-sor, sőt, itt is ki-be kapcsolható minden).
3.: Ha ugy általában a fogópontok jók, és nem akarod ki-be kapcsolni gyakran , akkor egyedit is használhatsz, ugyanugy Shift+ jobbegér + kiválaszt valamilyent, ami épp kell. Ez csak egyszer él, ezután maradnak a beállításaid. (Asszem ACAD2006 óta amugy is kétféle beállítás menthető és választható jobbegérrel)Ja, és egyedi fogópontok kiválaszthatók ikonsorból is. (Egyedi alatt azt értem, hogy csak az aktuális parancshoz lesz érvényes, majd visszatér a beállítotthoz, ami ki is lehet kapcsolva, azaz semmi fogópont nem automatikus)
Szerintem jól körüljárták a programírók, csak gyakorlás kérdése, éppen melyik módszer a kényelmesebb, gyorsabb , célravezetőbb stb....
-
lúzer
veterán
Mert nem ''fkr''-ben akarsz sraffozni.
Elég macera, a sraff úgy vettem észre mindig az aktuális síkba kerül.
Tehát ha síklapot akarsz sraffozni, és pl. 100 Z koordinátán vagy, akkor előtte az elevation parancsnak is adjál 100-at.
Álló oldallapnál oldalnézet, és ugyanígy
Ha ferde lapot akkor síkba forgasd ki a lapot és sraffozd be, utána forgasd vissza.
Elég macerás, ha sok ilyet csinálsz érdemes ráálni szilárdtestre, lemezre, bár az autocad nem eben erős igazán.
Egyébként miből áll össze a rajz? 3dvonalláncokból, vagy sima vonalak? -
lúzer
veterán
Használj solid mintát (teli)
Egyébként gondolom sima vonalakból/vonalláncokból áll a rajz, ha szilárdtest akkor más a tészta.
Ez vonalláncokból és sraffból áll, a draworder paranccsal tudod eldönteni, mi legyen ''elöl'' és mi takart, az egyiknél a sraff elöl van a másiknál hátul: -
maxtreme01
csendes tag
mdk01:
Könyvnek tudom ajánlani: Dr. Varga Tibor AutoCad 2004-2006 kezdőknek és haladóknak. A Computerstudió a kiadója. (ISBN 963 219 464 0)Ebben benne van magyarul, és angolul. Párhuzamosan viszi végig két nyelven a parancsok ismertetését, ezért szerintem elég jól tanulható. (Autodidakta módon is.) kb 700 oldal. Az ára elég húzós, de mivel itt dolgozik Győrben a szerző, ezért tudok tőle kérni nyomdai áron, ha érdekel. Üdv.: Tamás -
Kraptor
őstag
Olyan céghez menj oktatásra ami egyben AutoCad forgalmazo és hivatalos Autodesk partner így tuti, hogy a legújabbat fogod tanulni. Tudtommal több lépcsős a rendszer, van alap, haladó és van mikor speciális témákat oktatnak, de mint mondtam már régen voltam nagyon. Mikor én voltam akkor aszem össz vissz 6an voltunk egy oktatáson és ha bármi kérdésünk volt a srác szivesen segített, pl bevittem a munkát mert valami gondom volt vele ő segített, stb.
Varinex az az Árkádtol nem messze van 5 perc gyalog vagy még annyi se. Elvileg az oldaluk Varinex.hu, most valamiért nem mükszik -
Kraptor
őstag
Ezt ne vedd sértésnek, de ha szótár kell, akkor miért nem a magyart ''vetted'' meg?
1. Elfér itt is.
4. Aszem annyiba változott a 2007, hogy a 3Dje már ténylegesen hasnzálható és 3Dben is nagyon jól és egyszerűen tudsz rajzolni, plusz még aszem a map(2D) is belekerült az alap 2007be.
Itt egy összefoglaló:
[link]
Mondjuk ha ezt komolyan akarod csinálni akkor érdemes beiratkozni egy tanfolyamra. Van pár hely ahol elég jól oktatják, fiatal srácokat ha kifogsz akkor azok nagyon jól értik, hogy miröl is van szó, plusz van a kurzus végén egy ''vizsga'' és kapsz egy ''oklevelet''(mondjuk ennek semmi jelentősége
Én anno a Varinex-nél csináltam végig egy turnust még rég nem tudom, hogy most kik a jók, mondjuk ők már nagyon elmentek a gépészet felé, CNC, stb ha abba vagy benne akkor őket válaszd.
Könyvet nem tudok ajánlani mert én azt hasnzáltam ami a progival jött és az nagyon jónak bizonyúlt.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Autós topik
- Több évig húzódó per várhat az Apple-re az iPhone-ok uralma miatt
- Counter-Strike: Global Offensive (CS:GO) / Counter-Strike 2 (CS2)
- Azonnali VGA-s kérdések órája
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Vélemény: nem úgy tűnik, de Lip-Bu Tan most menti meg az Intelt
- Így nézz tévét 2025-ben: új ajánlások, régi szabályok
- MIUI / HyperOS topik
- Vezetékes FEJhallgatók
- Samsung Galaxy S23 Ultra - non plus ultra
- További aktív témák...
- Eladó Steam kulcsok kedvező áron!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Kaspersky, McAfee, Norton, Avast és egyéb vírusírtó licencek a legolcsóbban, egyenesen a gyártóktól!
- Sea of Thieves Premium Edition és Egyéb Játékkulcsok.
- Windows, Office licencek kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól - Automata kézbesítés utalással is!
- Creative Sound BlasterX G5 (70SB170000000) (Sound Blaster) (DAC)
- Apple iPhone 13 128GB / Kártyafüggetlen 1ÉV GARANCIÁVAL
- BESZÁMÍTÁS! MSI B450 R7 7 5700X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 2080 8GB Fractal Design Define R5 FSP 750W
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte GA-A620M R5 7600 32GB DDR5 512GB SSD RX 6700XT 12GB Rampage SHIVA Corsair 750W
- LG 65C3 - 65" OLED evo - 4K 120Hz 1ms - NVIDIA G-Sync - FreeSync Premium - HDMI 2.1 - PS5 és Xbox!
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest