Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Komplikato

    veterán

    Tudom, hogy OLED ügyileg fel KELL emlegetni a beégést, de ... ilyen sok pénzért már kapni jópofa OLED megoldást, ami "csak" 240Hz-es, de 0.01-0.02ms. Nem sokan vesznek azért egy RTX4090 vagy RX7900XTX kártyát, hogy low grafikán fusson az eSport játékuk 540 FPS-el. Így csak arra tippelek, hogy ha ezt el akarják adni, akkor maradnak a naiv hülyék. Én anno vettem egy 240Hz-es monitort, persze tök feleslegesen. Más kérdés, hogy a kinézete miatt esett rá a választás, mert bőven elég lett volna egy 144-165 Hz-es is.

    OFF: Érdekesen néz ki, hogy az olcsó kategóriába mostanában ilyen 100Hz-es VA panelek bukkantak fel 1920x1080/24", meg 3440x1440/34" méretben. Ez valami raktár söprés eredménye?

    "Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

  • Komplikato

    veterán

    válasz CRTs #18 üzenetére

    A jó öreg 120Hz-es CRT-met szerettem, de nem azért halt meg, mert megöregedett az elektronika vagy a diamontron képcső ... szétporladt a burkolata és mindenhol is kontaktos lett. Hiányzik kicsit, ahogy beleég a röntgen képem a székembe tőle. ;]

    Érdekes, hogy állandó téma most az OLED, régebben a plazmák béégése. De senki nem beszél az SPVA kijelzők és tévék beégéséről, pedig hááááát ...

    "Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

  • Komplikato

    veterán

    válasz Synthwave #22 üzenetére

    A "naiv hülyék" csoport, és ez szerintem a szövegből is kiderül, pont nem azokra vonatkoznak, akik ARRA veszik a monitort, amire ki van találva.
    Ebbe a csoportba azok tartoznak, akik mindenből is megveszik azt, amire nagyobb számokat írtak. Hogy utána SOHA ne használják ki. Lásd tutnig ram dupla, tripla áron, de alap órajelen. Vagy olyan anti userek, akik megvesznek egy bármilyen (120, 144, 540Hz) monitort, de 60Hz-en használják, mert még a videókártya beállítást sem találták meg meg soha.
    Szóval nem az én igényeimről volt szó és nem is pro-gamerek fikázásáról.

    "Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

  • Komplikato

    veterán

    OFF: A visszatérő CRT nosztalgiához. Az értem, hogy a CRT késleltetése minimális volt, meg volt belőle 120Hz+, de olyan rohadt nagy utánahúzása is volt, hogy az semmivel sem lehet ma überelni. Ahhoz képest a vélt vagy valós után-húzás, motion blure lepkefing.
    Anno a Summer Wras c. animében volt egy ilyen, hogy a világ sorsát eldöntő online csatához felhúztak a főhős házában egy NASA szintű szuper gépet, létező leggyorsabb optikai hálózattal és legújabb megjelenítővel ... erre a delikvens jelezte, hogy baromi gyorsan cseréljék ki neki CRT-re. Tehát volt benne valami, de ennyire nem volt jó, mint sokan emlékeznek rá. Tévedés jogát fenntartom.

    [ Szerkesztve ]

    "Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

Új hozzászólás Aktív témák