Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • DigitXT

    félisten

    válasz Teasüti #10833 üzenetére

    Kérlek szépen ez egy Malaguti gyári óra, viszont a mutatóját lecseréltem, mert
    egy kicsit fel lett spécizve: világítós, hogy sötétben is lássam, és tök jól néz ki.

    A gond az, hogy legutóbb olyan indexvisszajelzőt tuningoltam bele, ami persze
    szintén tök jól néz ki (erős a fénye, stb.), csak kicsit megtolta a számlapot, így
    felakadt a mutató, a vezérlő meg elvesztette a fonalat: ezt úgy-ahogy javítottam.

    Egy darabig működött is, de megint belefutottam egy hasonló helyzetbe, pont a
    műszaki vizsgám napján... Nagyon ciki lett volna, ha 90 km/h-val állok, de időm
    sem volt sok, így csak lekaptam a burkolatot, kézzel visszatekertem nullába, s
    lehúztam a 4 kábelét, hogy maradjon ott. Vizsgasoron jobb a 0 km/h, mint a 90.
    A digitális óra működött! Szóval mérte a távot, meg mutatta a sebességet is.:K

    Azóta viszont egy ugyanilyen (bontott) órát mókolok, és azt kell, hogy mondjam,
    hogy NEM hülyeség, amit a KOSO és egyéb utólagos műszergyártók csinálnak:
    nem feltételeznek, hogy "biztos nullában áll" a mutató, végigcsinálnak egy teljes
    ciklust, és akkor tudják. Egyben demonstrálják, hogy a műszer működik, szóval
    ha ezután menet közben nem mutatja, amit kéne neki (sebesség, fordulatszám,
    vízhőmérséklet, olajnyomás, benzinszint, vagy bármi, amire épp a műszer való),
    akkor tudhatod, hogy a bejövő jellel lesz gond. Malaguti ezt nem csinálja. Sajna!

    Ne is mondd a SpeedoHealert! Egyszer teszteltem vele, kivezérelte ez a tesztjel
    vmi 300 km/h-ra az órát... utána persze nem tért vissza nullába, és hiába veszed
    le a gyújtást, azt hiszi, hogy nullában áll. Ha teljesen lehúzod róla a tápot, akkor
    mozgatja egy picit visszafelé, de csak ~10 km/h-nyit... A hajam megőszült, mire
    nullába visszatért... ráadásul sikerült olyan ütemesen újraindítgatni, hogy közben
    kinullázta az össz. futott km-t. Nem vettem észre, napit szoktam figyelni: csak a
    kúton tankoláskor, amikor fel akartam írni, hogy 42XXX van benne? És volt kb. 31.

    Igen, végül a megoldás az lett, mint amit írsz. SpeedoHealer, és kb. egy éjszaka
    tolta bele a km-eket, hogy meglegyen mind: az analóg órát persze lekötöttem.:DDD

    Ha akkor van egy UNO a kezemben, akkor a "120-szal állás" esetén rádugom és
    zutty a nullába, nincs baj. Persze ezt akkor még nem tudtam, de mindig tanulok.

    Amúgy nem pont erre szántam, de ezzel is "tanulom", és jó, hogy ezt is tudja.:D
    Azt mondjuk még nem teszteltem, hogy ez amúgy 5V-os léptetőmotor, vagy sem
    (azaz mi jön ki a Malaguti egységből), mindenesetre működik simán 5V-ról. Csak
    le ne égessem az UNO-t is, mert külső tápegységet nem dugtam rá az L293D-re.

    Szerk: egyébként tetszik az ötlet, hogy egy Arduinoval meghajtva pontos / gyors
    "analóg" órát is lehetne a gépre varázsolni. Kicsit fura, hogy késve vezérli a gyári.
    (Lehet, hogy azért, mert hajazni akar a valódi analóg óra "tehetetlenségére", nem
    tudom, de az biztos, hogy a digitális órán hamarabb jelez, sőt olvasható értéket.)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák