Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • thiclyoon

    aktív tag

    válasz lanszelot #5031 üzenetére

    Én udemy-ben eddig ritkán csalódtam, bár az igaz, hogy én ott java-ban tanultam meg és később tértem át kotlin-ra.

    Fizetős, magyar, aktuális kurzus: [link] Nem reklám, de szerintem ezzel nem igazán tudsz mellélőni, teljesen kezdő szint (akár az alapozó kurzussal kiegészítve). Találhatsz róla 2-3 bemutatkozós videót is. Bár igaz, az ára húzós lehet (a "Több pénzt nem akarok a semmire kidobni."-t én úgy értettem, hogy "feleslegesen kidobni"), hiszen egy udemy kurzus többszöröséről van szó. Viszont magyar, konzultálni lehet vele, stb. (Az oktatót személyesen ismerem, és meg tudom erősíteni, hogy az oktatási stílusa kiváló, android témában pedig szerintem nagyon toppon van. Olvass utána nyugodtan, pl. markmyprofessor-on rengeteg véleményt találsz róla. Két egyetemen is tanít, mellette IT vezető is egy cégben, ezzel foglalkozik gyakorlatilag azóta, amióta van android.)

    Ha az ingyenesség a fő szempont, akkor viszont youtube, dokumentációk, stackoverflow (és rengeteg idő), viszont ha nem vagy gyakorlott, elég nehezen fog menni, ami elveheti a kedved. Így ha a programozás sem megy (számomra ez nem derült ki a hozzászólásodból), akkor érdemes lehet egy stabil alapot szerezni java / kotlin-ból android nélkül, és csak utána építkezni ezekre. A két nyelv amúgy teljesen hasonló.

    (Youtube-on belül nem tudok konkrétabbat mondani sajnos, hiszen rengeteg videó van, elég sok 5+ órás és hasonlók, nyilvánvalóan ezeket nem néztem végig.)

    Nagyon off: a programozói tool-ok iszonyat gyorsan fejlődnek és alakulnak át, teljesen természetes szerintem, hogy egy pipa máshova kerül, vagy hasonlók. Nemrég jött ki az android studio 4.0, ami egy főfrissítés volt, így az újdonságokból még több van, mint általában. Van ennél rosszabb is: swift-ben például a nyelv két változata sem kompatibilis egymással. /Nagyon off vége.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák