Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • socketbind

    csendes tag

    válasz SektorFlop #35 üzenetére

    Csak hobbiprojektre de használtam már egyszer. :)

    Tulajdonképpen arra ad lehetőséget hogy HTML5+CSS+Javascript alapú alkalmazásokat lehessen fejleszteni. Ez a gyakorlatban úgy valósul meg, hogy az alkalmazásod a felhasználó számára egy "teljes képernyős keret nélküli böngészőben" (WebView van mögötte) jelenik meg, a PhoneGap keretrendszer pedig olyan Javascriptből elérhető objektumokat regisztrál a WebViewen keresztül (addJavascriptInterface() hívás) amivel te elérheted például a kamerát, a kontaktusokat, a fájlrendszert.

    Szerintem kifejezetten könnyű vele fejleszteni, a jQuery Mobileal együtt használva már nagyon szép alkalmazásokat lehet készíteni. Viszont ami egy picit lehangoló volt az én esetemben az a teljesítmény volt. Legalábbis nem volt annyira fürge a válaszidő mint a natív alkalmazásoknál.

    Tippek:
    - Ha főleg Honeycomb és azutáni Androidon futna az alkalmazásod és hosszas optimalizálás után is teljesítménygondjaid lennének akkor mindenképpen érdemes bekapcsolni a hardvergyorsítást. (android:hardwareAccelerated="true" a manifestben, nálam érezhetően javított a helyzeten)
    - Ahogy említve volt a jQuery Mobile nagyon jól passzol hozzá.
    - Kattintás érzeklésére ne a "click" eseményt használd hanem a "touchstart"-ot.
    - Fenejó dolog a PhoneGap Build szolgáltatás ha több platformra is ki szeretnéd adni az alkalmazásodat. :)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák