Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SzlobiG

    félisten

    válasz Abu85 #778 üzenetére

    Megint az Nv az elavult megoldásaival jössz...de erre mi a magyarázat? Az én meglátásom.

  • HSM

    félisten

    válasz Abu85 #778 üzenetére

    Gond egy szál se, így már értem. :R

    Dehogynem tudnának rá erősebb VRM-et tenni. :D Nézd meg 7970-ből pl. az Asus Matrix-ot, vagy MSI Lightning, vagy Sapphire Toxic. ;) Jócskán többet bírnak, mint az AMD 300W-os gyári 7970-es kártyája.
    Szerintem ezek a NYÁK-ok és hűtések gond nélkül bírnák a Hawaii-t ezen okos PowerTune nélkül is, nyilván nem véletlen drágábbak ezen kártyák. A hűtés már problémásabb, de érdekes módon, a 7990-nél meg tudták oldani a 375W-os TDP hűtését és táplálását is. ;)

    Szóval úgy gondolom, simán ki lehetett volna adni a hawaii-t az új powertune nélkül is, csak erősebb VRM-el, és hűtéssel, és az órajelek se lennének rosszabbak, sőt. ;) De majd úgyis kiderül, ha kijöttek ezen kártyák, hacsak az AMD nem fogja majd őket vissza mesterségesen.

    A GK110-ről nem tudok nyilatkozni, és az ottani BOOST-ról, tapasztalat hiányában. :(

    Én továbbra is úgy gondolom, inkább kicsit drágábban egy 40%-al túltervezett kártya Powertune nélkül, mint egy alultervezett, ami csak a powertune noszogatásával tud 40%-al gyorsabb lenni. ;)

    "tehát ha ennél lejjebb mennek a gyártók, akkor gyorsulni fog a termék"
    Hát ezaz, ami miatt kicsit aggódom... Miért baj az az AMD-nek, ha a jobban megtervezett, drágább kártya gyorsabb? :U Nekem ez teljesen jó lenne, hogy egy 95 fokra paraméterezett, rendesen lehűtött, 75-80 fokon folyamatosan 1Ghz-en "BOOST-oló" hawaii, ami legfeljebb mondjuk egy furmark alatt éri el a 95 fokot, és antiboostol... Nem ez lenne a normális?
    Vagy most mindenkinek úgy kell méretezni a kártyát, hogy még véletlen se lehessen gyorsabb az AMD alulméretezett refi kártyájánál, aminél még a saját kistesója is néha gyorsabb? :DDD

    (#780) gbors: Nem hiszem, hogy a mm2-re eső teljesítmény lenne túl nagy. :N Egyszerűen a refi hűtés csirke, halkan az alulfeszelt 7970-et is alig bírja el normális hangerőn. Persze, ha ráadod a fordulatot, és felveszed a fülvédőt, akkor brutálisan tud hűteni, csak oda tényleg ipari fülvédő kell az 5000rpm-es ventihez, mert az már tényleg az a kategória, amikor rádszól a szomszéd, ha este játszol, hogy nem kéne porszívózni ilyenkor....

    Azzal egyet értek, hogy rosszul szellőző házba mókuskerék-kifújós venti kell 150W felett.
    Ugyanakkor egy jól szellőző házban meg se szabad érezned 200-250W hőleadást. :N

    Nekem egy Silverstone FT01 házam van a gyári hűtésével, két 18cm-es néma venti hűti meg egy 12-es besegít, és vígan elbírja a 280X Vapor-X-et műterhelés és tuning mellett is, ahogy olyan 250W körül van a hőtermelése. De erre majd tesztelek egyet infrás hőmérővel, pontosan mennyire is. :K
    Mindenesetre egy 100 000 forintos kártyánál szerintem már elvárható, egy rendesen szellőző kuckóba kerüljön, ne egy 5000 forintos vacak házba.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák