Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • HSM

    félisten

    válasz Abu85 #717 üzenetére

    Először is szögezzük le, én örülök, hogy írtál a rendszerek működéséről, és a gyártók motivációjáról. :K :R

    "Ha ez a technológia nem lenne, akkor a Hawaii cGPU nem skálázna 1000 MHz-re, hanem 600 MHz lenne az alapórajele, illetve az NV-nél a GK110 sem mennek 900+ MHz-et, hanem be lenne állítva fixen 500 MHz-re. Ez azt jelenti, hogy a GK110 és a Hawaii sem született volna meg, mert nem lenne gyorsabb a kisebb GPU-knál."

    A Hawaii ugyanígy skálázna 1000Mhz-re, csak másfélszer ekkora hűtő és VRM kéne alá. Ennyi a történet. És valóban, az a nagyobb VRM az idő legalább 80%-ában nem 100%-on menne, hanem mondjuk 60-70%-on. Valóban, ez komoly pazarlás mérnöki szemmel, mert ilyen magasságokban igencsak drága már a jobb hűtés és erősebb VRM. Ezenkívül nem 250W lenne a TDP, hanem mondjuk 350W. A GK110-re pedig ugyanez igaz.
    Ilyen szempontból tényleg jobb, amit a Hawaii-nál és GK110-nél megcsináltak, hogy ~1-10W-ra tudják tartani a kártyát a VRM és a hűtő specifikációjának megfelelően. Hatalmas spórolás ez. Ugyanakkor én és a legtöbben a fórumból nem innen nézzük a dolgokat, hanem "gamer" szemmel, azaz hogyan lehet a lehető legtöbb FPS-t elérni a legjobb beállításokon a legstabilabban. ;) Itt viszont az összes ilyen "okos" spórolós technika beleköp a precíz tuningmesterek levesébe, haszna pedig 0.
    Én nem képzelem magam okosabbnak az AMD mérnökeinél, csaképpen nekem mások a szempontjaim.

    A névtelenségről meg annyit, hogy névvel is vállalom a véleményem. :U
    A procik esetén (legalábbis az Intel-nél) 1000X jobban működik a turbo, mint ezek a felhasználó szemszögéből. Abban szabadon paraméterezhető, logikus, nem köp bele az ember levesébe. Ott a 3570K-m a gyári 3,4Ghz-et addig tartja, amíg ki nem húzom a konnektorból. Ugyanezt megcsinálod egy 7950-el, és nemhogy a 925Mhz-et nem fogja tartani, de sokszor a 850Mhz-et sem, ami az alapórajele lenne, és még "műterhelés" sem kell hozzá.

Új hozzászólás Aktív témák