- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Telekom mobilszolgáltatások
- AirDrop támogatást kap a Galaxy S26 széria
- Google Pixel topik
- Itt a Galaxy S26 széria: az Ultra fejlődött, a másik kettő alig
- MWC 2026: Bajnoki címre pályázik a Xiaomi Watch 5
- OnePlus 15 - van plusz energia
- Motorola Edge 50 Fusion - jó fogás
- Apple Watch
- Hivatalos a OnePlus 13 startdátuma
Új hozzászólás Aktív témák
-
Petykemano
veterán
Nem ástam el magam az apik történetében, csak feltételezem, hogy magától (csak szoftveres irányból) nem nagyon születik semmi. Feltételezem, hogy az apiban egy feature akkor és úgy jelenik meg, ha legalább egy hardvergyártó támogatja, akarja és kellően képes befolyásolni az api fejlődését ahhoz, hogy tényleg bele is kerüljön.
Ha tehát abból indulunk ki, hogy ha a hardvergyártók nem akarják, úgy nem újhodik meg az api, akkor a meg nem újhodó apihoz racionális igazítani az architektúrát.
A status quo akkor borul, ha egy hardvergyártó új képességet tesz a hardverébe, amit idővel az api támogatni kezd, mert attól jobb lesz. (Legalább annak az egy hardvergyártónak)
Azt mint látod, sokan vitatják, hogy jobb lett-e így, mintha minden hardvergyártó méginkább a meglevő API-hoz igazította volna az architektúráját (most tekintsünk el attól, hogy az AMD-nek más tervei és lehetőségei voltak)
(#24168) TTomax
Nincs kint, és biztos nem örülnek ennek ők se. Feltétlezem, hogy erőforrás hiányában.
Úgy tűnik, hogy a konzol biznissz nem anniyira mint kiemelkedő bevételi forrás számított az AMD életében, hanem mint hullám, aminek farvizén evezhetnek. A közvetlen pénzügyi hatáson túl teljesen nyilvánvalóan látszik, hogy a hardverfejlesztéseiket hozzáigazították a konzolokhoz. Akkor lett Polaris, amikor jött a PS4Pro. És olyan is. És akkor lesz Vega, amikor jön a XB Scorpio. Ezt biztosan nem kiszúrásból csinálják, hanem költséget igyekeznek minimalizálni. Nem biztos, hogy jó stratégia, mert minimális költség lehet ugyan, de közben elúsznak a lehetőségek. Lehet, hogy a P10 nem került szinte semmibe, egy külön nagyobb lapka tervezése meg soktízmillióba lett volna, de így biztosan bukták a felsőházat ebben az évben. lehet, hogy a vega nem került szinte semmibe, de ki tudja jövőre mivel kell versenyeznie? Mert lehet, hogy nem az 10X0 szériával.
Ugyanakkor - még mindig az AMD szemszögéből vizsgálva az eseményeket - az is igaz, hogy az idő nekik dolgozik: csak meg kell várniuk, amíg beérik a szoftveres oldal (Dx12, Async C, Shader intrinsics, meg az új mantra a Shader Model 6). és közben nulla hardveres befektetéssel képesek versenyképesek (20%) maradni. Jobb lenne, ha küszködnének ilyen Furyszerű szörnyekkel, amiket aztán ezért-azért-amazért mégse venne senki? Lehet, hogy kiszámolták, hogy nem. Mindeközben fel-felbukkannak olyan címek, ahol a Fury X kitesz magáért.Abban igazad lehet, hogy DX12 olcsóbbá tette a portolást. Azt nem tudom megítélni, hogy ha nem lenne DX12, akkor mi lenne. Drágábbak lennének a portolt játékok? Vagy később készülnének el? Vagy el sem készülnének? Vagy csak kevesebb pénz maradna a kiadónál?
Annyi előnye mindenesetre van talán, hogy az egyszálas teljesítményben gyengébb többmagos processzorokon jobb lett.
(#24169) #Morcosmedve
Én nem mondtam, hogy az AMD húsz lenne.
Az, hogy nincs 100k feletti AMD alternatíva mit bizonyít, vagy mire utal?
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Megbízhatatlan oldalakat ahol nem mérnek (pl gamegpu) ne linkeljetek.
- AMD vs. INTEL vs. NVIDIA
- Samsung Galaxy Felhasználók OFF topicja
- Nagyon kellemetlen áremeléssel készül az Intel
- Formula-1
- Debrecen és környéke adok-veszek-beszélgetek
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- 5.1, 7.1 és gamer fejhallgatók
- Konteó topic
- Építő/felújító topik
- További aktív témák...
- Samsung Galaxy A12 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- AKCIÓ! MSI Ventus 3X OC RTX 4070Ti videókártya garanciával hibátlan működéssel
- 186 - Lenovo Legion 5 (15IRX10) - Intel Core i7-13650HX, RTX 5070 (ELKELT)
- BONTATLAN - MSI GeForce RTX 4070 SUPER 12G GAMING SLIM World of Warcraft EDITION
- Apple Watch Series 10 42mm Jet Black 96% (1év Garancia)
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


