Keresés

Hirdetés

Aktív témák

  • Simid

    senior tag

    válasz #90211072 #1449 üzenetére

    Húha, tényleg nagy a katyvasz nálad...

    Ha megnézed, amit RECSKA linkelt az azonos órajelen van mérve, tehát az IPC-t (vagy helyesebben PPC - performance per clock) mértek.
    Ez mutatja meg igazán, hogy az AMD generációnként lépked előre teljesítményben, míg intel a Skylake óta nem fejlesztett lényegében a mikroarchitektúrán. Ezért ugyanannyi a 8600K és a 9900K értéke. Persze az intel ezt még valóban jól tudja ellensúlyozni a magasabb órajellel, de ezt is kimaxolták már az utóbbi időben.

    ""Az amd fejleszt" ezt nagyon nem látom elég rohamosan dobálja kifelé a 7nm+++os technologiát mint írtam single corban pedig nem hozz akkora pluszt."

    Az AMD az első 7nm-es generációnál tart, honnan jött neked ez a 7nm+++?
    Singel coreban vagy 30%-ot léptek előre 3 év alatt, intel kb 10%-ot, azt is csak órajelből.

    "...ha a magok számától eltekintünk akkor tényleg nem sokat ér az amd."

    Ha a magok számától eltekintünk (WTF?), akkor a Ryzen 3 3300X és a 3100 épp bucira veri a teljes intel alsó-középkategóriát teljesítményben és ár/érték arányban is.

    Szerintem a sok hülyeség helyett nyugodj meg inkább, egy 8700K-t én sem cserélnék most az biztos. Várnék minimum év végéig, de lehet tovább is, mert tényleg nem fogsz értelmes fejlesztési lehetőséget találni, ha a sokszálsas teljesítmény nem érint.

    [ Szerkesztve ]

Aktív témák