- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Poco F3 - a mindenes, de nem mindenkinek
- Honor Magic V5 - méret a kamera mögött
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Yettel topik
- Samsung Galaxy A52s 5G - jó S-tehetség
- Samsung Galaxy Watch6 Classic - tekerd!
- 165 Hz-es panelt tesztel a OnePlus
- Szuperkijelzővel készül a Huawei Mate 80 RS
- Hat év támogatást csomagolt fém házba a OnePlus Nord 4
Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
zsid
senior tag
Egy ilyen lap + egy 16magos Epyc 7281 itt nálunk ~ 411 000Ft. Ez már tényleg nem a zsebpénz kategória, igaz a Threadripper sem az, viszont ha kell a 128 PCI-E sáv akkor nem hiszem, hogy ennél olcsóbb lehetőség lesz új hardverből ( kivéve ha 8 magos Epyc kerül bele ). Egy egy processzoros Xeon esetében is csak 32 PCI-E csatorna áll rendelkezésre ( ha jól tudom ), több processzoros rendszereknél nő a PCI-E csatornák száma.
Esetleg azt tudom elképzelni, hogy valami régebbi multi-CPU-s szerver lap tud nyújtani 3-4x16 PCI sávot 2 vagy 4 processzorral, ezt e-baytől akár elfogadhatóbb áron is be lehet szerezni ( ha van ilyen, dual opteronhoz volt olyan Ssus lap amin volt egy 4db PCI-E16, de abból legfeljebb 3 mehetett egyszerre ).
-
zsid
senior tag
Akkor neked ez lehet érdekes:
A Quick reference Guide szerint is van 4db 16x PCIe csatorna, gondolom a többi nagyobb alaplapgyártónál is van hasonló termék.
-
S_x96x_S
addikt
>Tudtok olyan alaplapot ami meg tud hajtani 3 gpu-t 3 pcie x16 -on?
Elméletileg "4-Way SLI"-t 3 lapnál látok - az nem jó ?
https://www.newegg.com/Product/ProductList.aspx?Submit=ENE&N=100007625%20601301150&IsNodeId=1&bop=And&Order=RATING&PageSize=36Stick four graphics cards in ASRock's X399 motherboards
https://techreport.com/news/32338/stick-four-graphics-cards-in-asrock-x399-motherboardspl.
NVIDIA® 4-Way SLI™, AMD 4-Way CrossFireX™
https://www.asrock.com/mb/AMD/X399%20Taichi/index.us.asp#Specification+ még talán ez:
"GIGABYTE X399 AORUS Gaming 7 sTR4 AMD X399 ATX 3*M.2 4-Way SLI AMD Motherboard" -
rambustibi
őstag
Ami nekem volt Supermicro az nem volt jó multimédiára, ezért tovább is adtam rajta. Szóval, ha adatcenter vagy szerverre kell a Supermicro, arra tökéletes. Multimédiára nem jó, nincs driveres támogatás.
Quad channelt is támogatja, sosem tudtam előhozni, csak dualban működött.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- iKing.Hu - Apple iPhone 13 Pro Max - Silver - Használt, karcmentes, 100% akku
- GYÁRI TÖLTŐK DELL LENOVO HP FUJITSU TOSHIBA Macbook---------- Budapest,/MPL/Foxpost
- Eredeti DELL 240W töltők (LA240PM160)
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad X270 - i5-6G I 8GB I 256GB SSD I 12,5" FHD I HDMI I Cam I W10 I Garancia!
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro Max 256GB Graphite -1 ÉV GARANCIA, Kártyafüggetlen, CW90
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest