Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Enclave

    aktív tag

    Sziasztok!

    Használtam a keresőt de nem találtam a topicban pontosan ezekről a memória típusokról tapasztalatot:
    A lényeg: 2x 16GB-s kit-et keresek 2700x-hez és X470 Taichi-hoz, fontos, hogy "alacsony bordás" legyen és 3200mhz körüli, ezeket néztem ki: (NH-D15 miatt számít a borda magassága)
    (láttam linkelt listát is tesztelt memória típusokról de ott nagyobbrészt 8 GB-s modulok vannak vagy 32 GB-s kitből csak "magas bordás", ami nem érdekel)

    - Corsair Vengeance LPX 3200 MHZ 32 GB (16-18-18) CMK32GX4M2B3200C16 (2x 16GB) 1.35V QVL-en rajta van de sajnos nem nagyon lehet kapni, sőt egyes webshop szerint már nem is forgalmazzák (nem értem miért) :F
    - HyperX Fury 3466 MHZ 32 GB (CL19-23-23) HX434C19FBK2/32 (2x 16GB) 1.2 V QVL-en nincs rajta (úgy látom kapható sok helyen és ez a legolcsóbb a 3 közül)
    - HyperX Fury 3200 MHZ 32 GB (CL18-21-21) HX432C18FBK2/32 (2x 16GB) 1.2 V QVL-en nincs rajta (ez drágább mint az előző és szintén alig kapható)

    Érdekes, hogy a HyperX-ek magasabb késleltetéssel rendelkeznek de kisebb feszültség kell nekik. Viszont egy topikban azt olvastam, hogy a Ryzen csak páros CL értéket támogat, páratlant nem? (ez nekem kissé furán hangzik)

    Volt már tapasztalata valakinek ebből a 3 fajtából valamelyikkel? Nekem a Corsair lenne a nyerő a QVL miatt igaz ez sem garancia a működésre és nekem úgy tűnik, hogy nagyon kapni sem lehet. Rendelt már valaki közvetlen Corsair webshopból egyébként? (itt még láttam készleten)

    Tuning nincs tervben, csak XMP-t betölteni és működjön gyári értékeken, a többi nem érdekel.
    Típus sem nagyon érdekel, csak az alacsony borda és a 3200mhz-s órajel és a 2x16GB-s kit... (láttam a leírásban, hogy 2 db modul az ajánlott, de lehet megpróbálnám a 4 db modult is akár ha valaki kísérletezett 4x 8 GB-vel és jók a tapasztalatai 3200mhz környékén)

    Köszönöm!

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem állandó, csak a változás.

  • Enclave

    aktív tag

    válasz Nelman #6226 üzenetére

    Szia!

    Köszi az infót de ha jól látom magában a borda már elég magas. Nem tudom, esetleg levehető/leszerelhető garancia elvesztése nélkül a borda teteje, ahol a terepmintás rész van? Ha nem, akkor sajnos felejtős :(

    (#6227) hokuszpk

    Köszi a linket, néztem de amit linkeltél az egy másik kit: (QVL-en nincs rajta)
    CMK32GX4M2 L 3200C16

    Amit én néztem: (QVL-en rajta van)
    CMK32GX4M2 B 3200C16

    Egy betű eltérés van a kettő között és árban kb. 1,5-ös szorzó :F holott látszólag ugyanaz a két modul. Az "L"-es modulokat máshol is lehet kapni kb. ilyen áron.

    Amúgy rákérdeztem Corsair fórumon, hogy hirtelen miért nem lehet sehol sem kapni (német oldalakon sem látom), kíváncsi leszek, hogy mit fognak válaszolni.

    Amúgy Corsair fórumon láttam, valaki írta, hogy neki 64 GB (2 db 32 GB-s kit-ből) van kirakva 2600x-hez abból amit keresek és gond nélkül működik neki gyári órajeleken a 4 db modul egyszerre...

    Amit írtál "L"-es kit, arról semmit sem találok, Ryzen-nel kapcsolatban sem de még Intel-hez sem láttam kipróbálva sem nagyon... (mintha valami nem létező kit lenne)

    Bár ha nem lehet "B"-set kapni, marad az "L"-es a legvégén... Azért köszi még egyszer!

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem állandó, csak a változás.

  • Enclave

    aktív tag

    (#6245) Nelman
    (#6268) kago akira

    Köszönöm az infókat, végül sikerült Corsair LPX memóriát vásárolni, igaz nem pontosan azt amit kerestem de végülis ez lett:

    Corsair Vengeance LPX CMK32GX4M2L3200C16 (Samsung B-Die)

    Thaiphoon szerint Samsung B-Die, fura a zöld NYÁK a fekete hűtő alatt de ez érdekel legkevésbé:

    Viszont eddig akárhogy próbálkozom, nem sikerül 3200 Mhz-n járatni, kb. 2933-3000 Mhz amit el tudtam érni, akármivel próbálkoztam (Ryzen calculator abszolút nem segített). Magasabb órajelen egyszerűen nem ad képet sem a gép, nemhogy instabil lenne vagy ilyesmi.

    A RAM feszültség, 1.35-1.36, a VSOC 1.00 ha jól láttam.

    Más:

    A cpu (2700x) órajelet és feszültséget nem igazán értem. (alaplapom: X470 Taichi) A tuning az "Asrock OC"-re vagy mire van állítva (nem AMD CBS), minden auto és így csak az asztalon (semmi nem fut szinte) a cpuz szerint a cpu órajele 4100-4350 mhz között ugrál állandóan, a "Ryzen balanced" power profil be van kapcsolva. A vcore pedig cpuz szerint 0.700-1.48 között ugrál. Utóbbi érték nem túl magas?

    A power profilban átírtam a minimum cpu state-et 10%-ra a 100%-ról, azóta néha lemegy 2000 mhz környékére de elég ritkán. Előtte Intel cpu-m volt sokáig, ott nem ugrált ennyire aggresszíven az órajel, sokkal "nyugodtabb" tempóban ugrált és sokat volt alacsony órajelen a cpu.

    Köszönöm!

    üdv: Tamás

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem állandó, csak a változás.

  • Enclave

    aktív tag

    válasz wwenigma #6622 üzenetére

    Köszi az infót.

    Közben már Hwinfo szerint 1.513V-os vcore is előfordul. Ezek szerint ez is rendben van? (nem szeretném, hogy tönkremenjen)

    (#6624) micafighter

    Ezt lefelejtettem, amikor összeraktam mindent, próbáltam az xmp-t bekapcsolni de semmi képet nem adott, csak a cmos clear segített. Utána az xmp-t ismét visszavettem de az órajelet levettem először 2933-ra, most 3000-ren használom. A memória feszültséget emeltem egészen 1.37-ig de semmi változás. Igaz a VSOC-ot nem mertem 1.000 fölé emelni, mert nem találtam egyértelmű infót, hogy mennyi a "még biztonságos". (van ahol 1.1V-ot írnak, máshol 1.3V-ot)

    Annyit még hozzátennék, hogy ezek 16 GB-s modulok, és a kit 32 GB-s. Úgy látom a legtöbben itt 8 GB-s modulokat használnak, az lehet másképp viselkedik mint egy 16 GB-s modul.

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem állandó, csak a változás.

  • Enclave

    aktív tag

    válasz hokuszpk #6631 üzenetére

    Köszi a tippet, kipróbáltam 1.15V-os VSOC-al, a win még elkezdett betölteni de a billentyűzet nem működött :F (a bitlocker meghülyült)

    (#6636) Tyrel

    Igen, most már én is látom több óra Calculator használat után, hogy elég hülyeségeket ír. A Thaipoon szerint a legalacsonyabb késleltetés a modulokra a 15ös, a Calculator erre meg 14-es és még kisebb értékeket javasolt ami teljesen ellentmond ennek. A memóriák maradnak 3000-res órajelen.

    Többet már nem szórakozom vele, úgyis ha kijön a 7nm-es Ryzen, akkor valszeg váltok...

    [ Szerkesztve ]

    Semmi sem állandó, csak a változás.

Új hozzászólás Aktív témák